Skocz do zawartości
Firen

Oczyszaczanie Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio komputer zaczął mi się trochę mulić, więc postanowiłem, że go oczyszczę.

Przejchałem go CCleanerem, Spy Botem oraz zrobiłem pełen skan avastem. Odinstalowałem nie potrzebne programy i mam teraz 115 GB wolnej przestrzeni. Jednak komputer nadal sie muli . Co mam zrobić?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację swojego kompjutra.

Karta Graficzna : 8800 GTS 320 MB @ 625MHz / 960MHz

Procesor : Intel Core2 Duo E4400 2.00 GHz BOX

Płyta Główna : Gigabyte GA-P35-DS3 (Intel P35) [DDR2, PCI-E]

Pamięć Ram : DDR2 2x1024MB PC-800 OCZ Platinum CL4 5-4-15

Dysk Twardy : Samsung SpinPoint 320GB

Zasilacz : Chieftec GPS-500AB-A 500 W

Naped optyczny : Asus DVD+/-RW LightScribe BOX

System operacyjny : Windows XP Professional

 

Z Autostartu wyłączyłem wszystko oprócz antywirusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Zrób defragmentacje, scan disk, przeczyść rejestr jakimś softem do tego.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Myślicie ,że to jakiś wirus?

To nie totolotek. Nie ma co gdybać. Jak nie wskazują nic antywiry to raczej nie wirus. Jak u Ciebie z RAMem? Spróbuj go trochę zoptymalizować. Są poradniki na forum jakie usługi wyłączyć itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wynik defragmentacji Cię nie usatysfakcjonuje, to pozostaje reinstall :P ... Nie ma progsa który wyczyści z rejestru wszystkie niepotrzebne rzeczy, installery, czcionki, dlle... Z resztą widać od ręki na starszym kompie jak działa na czyściocha, potem zamulacze z win update, plus niezbędne aplikacje i już czas startu xxx% dłuższy. Pewnie, jak ktoś się zna i ma czas to zoptymalizuje okienka i usługi - nie ma w tym żadnej magii - poradniki masz w linku, który podał kolega. Najlepiej trzasnąć sobie obraz systemu z wszystkim co niezbędne i korzystać z niego raz na jakiś czas...

Tym gorzej sys chodzi, im większy śmietnik na nim zrobimy... Co jest zwykle nie do uniknięcia w miarę upływu czasu i nie ma na to rady :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wynik defragmentacji Cię nie usatysfakcjonuje, to pozostaje reinstall :P ... Nie ma progsa który wyczyści z rejestru wszystkie niepotrzebne rzeczy, installery, czcionki, dlle... Z resztą widać od ręki na starszym kompie jak działa na czyściocha, potem zamulacze z win update, plus niezbędne aplikacje i już czas startu xxx% dłuższy. Pewnie, jak ktoś się zna i ma czas to zoptymalizuje okienka i usługi - nie ma w tym żadnej magii - poradniki masz w linku, który podał kolega. Najlepiej trzasnąć sobie obraz systemu z wszystkim co niezbędne i korzystać z niego raz na jakiś czas...

Tym gorzej sys chodzi, im większy śmietnik na nim zrobimy... Co jest zwykle nie do uniknięcia w miarę upływu czasu i nie ma na to rady :lol2:

Długo to tego dysku nie ma ale prawda niezły syf nanim robiłem :P Dużo z neta sciagałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie postanowiłem zrobić gruntowny skan z skanowaniem archiw ( nie zauwazyłem, ze tego nie zaznaczyłem) i okazało się ze vast nie moze przeskanowac niektórych plików. Co mam z tym zrobić? :mur: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...