Skocz do zawartości
w.marek

Lamptop Dp 3.5 Tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadam się ze stacjonarki na laptopa i jak narazie wybór padł na ten:

http://elektronicznyswiat.pl/index.php/,,5036

tylko zastanawia mnie jedna kwestia. W opisie jest że dysk ma 4200 obrotów. Dziwne bo w większośc dysków z tego co widziałem jest 5400 a nowe nawet 7200. Na stronie producenta pisze tylko 200 gb i nic więcej. Były wogóle dyski 200 gb 4200 obrotów. Może to błędy w opisie.

 

Laptop będzie służył do wszystkiego. ma zastąpić stacjonarke.

Może ktoś podpowie ewentualnie inną propozycję. Limit kwotowy 3.5 tyś.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

To mój pierwszy laptop będzie i nie chce się wpakować w jakąś kiszke.

 

Właśnie doczytałem że są takie dyski więc chyba tam taki jest. Jak z wydajnością takiego dysku. Dużo wolniejszy od 5400 obrotów.

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy które podałeś przeczytałem wcześniej i nic ciekawego z nich nie można wywnioskować.

A ja potrzebuję informacji jaki faktycznie jest dysk w tym laptopie. I jeśli faktycznie jest mało warty to jakiego innego porównywalnego parametrami laptopa w tej kwocie kupić.

Mimo wszystko dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji- nie wiem- może inni sprzedawcy oferują 2 lata, może można przedłużyć. Tu się raczej nie wypowiem.

Jeśli chodzi o brak HDMI- S-Video go nie zastąpi, bo jakość będzie taka, jak na zwykłym TV. Można jednak wykorzystać wyjście na monitor- wtedy rozdzielczości zależą już tylko od telewizora- nie każdy obsłuży FullHD, ale można ustawić 1366x768 czy 1024x768 i jakość obrazu będzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=310869402

http://www.apollo.pl/store/show_detail/41861

http://elektronicznyswiat.pl/index.php/,,6904

 

Jednak po przeszukaniu ofert z laptopami wygląda na to że do wyboru mam te 3 sztuki, chyba że coś przeoczyłem.

Tylko co ztego bedzie najlepsze.

W toshibie drażni ten dysk 4200 obrotów. Czy wymiana dysku wiąże się z utratą gwaranchji. Bo tak się zastanawiam żeby za jakiś czas zrobić sobie magazyn z tego dysku toshiby a kupić jakiś 7200 obrotów. Za to ma mocniejszą grafike i jest najtańsza i mam ją w apollo na miejscu.

 

Toshiba 3280

HP 3400

Asus 3500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba ma juz taka smieszna praktyke wrzucania tych zabytkowych dyskow do laptopow sredniej klasy. Dziwne to fakt, ale jak kompa sie uzywa do netu, jakiegos filmu i nie pracuje na plikach sporo to mozna z tym zyc. Oczywiscie wymiana na chocby dobra 5400 zwieksza komfort znacznie.

Co do gwarancji, nawet jak nie pozwala na to, przeciez oddajac go mozesz z powrotem podmienic wiec nie widze problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzasadzie to zalezy mi na obsłudze hdtv. Ale czasem w jakąś gierke pewnie dla relaksu. A jak się ma grafika ta Toshiby HD 2600 do gs 8400 i gs8600.

Bo procek 1.8 czy 2 chyba wielkiej różnicy nie będzie chociaż ten t7250 jest na szynie 800 a t5550 z toshiby na 667.

Poprostu chciałbym laptopa który mi zastąpi stacjonarke z podpisu.

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html

Pamiętaj, że notebook to nie stacjonarka i rozbudowa jest hmm... A co do hdtv- to zależy także od samego telewizora, bo jak już pisałem na początku- dobre rezultaty można uzyskać, korzystając z wyjścia na monitor analogowy, który jest w każdym lapku- w instrukcji od tv masz wymienione tryby, które mogą zostać obsłużone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje się na tą toshibke. Dzisiaj bawiłem się podobną tylko z mocniejszym prockiem bo t7250 ale za to ze słabszą grafą bo hd2400 i z takim samym dyskiem 200gb i 4200 obrotów i nie było wcale tak źle. Vista śmigała całkiem spoko a pozatym pisałem do serwisu toshiby i napisali że dysk można zmienić i nie traci się gwarancji na reszte podzespołów. Więc z czasem można wymienić na szybszy.

 

Mam jeszcze pytanko. Moze się ktoś orientuje. Czy jak zainstaluje sobie viste ale z czystego nośnika używając numeru z tej visty dostarczonej z laptopem czy się zarejestruje. Bo one są chyba fabrycznie rejestrowane?

 

A jak dzisiaj zobaczyłem ile w tej fabrycznej viście jest śmieci to mało mnie nie trafiło. (norton internet security i kupa innych syfu nikomu do szczęścia nie potrzebnego). A wiadomo po odinstalowaniy tych programów i tak zostaje dużo śmieci.

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jednego lapka. Troszke przekracza budżet ale może warto:

 

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6511203

 

Prosze o opinie w stosunku do Toshiby A2001sq. A jak jest z kadłubkami toshiby bo gośc mnie troszke dzisiaj w sklepie przestraszył mówiąc że miał trzy laki które pękły koło głośniczka. I sam teraz nie wiem czy pchać się w toshibe czy dołożyć do Asusa. Asus co prawda nie ma hdmi ale za to ma dvi z kablem hdmi-dvi no problem:)

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję obmacać Compala i jego jakość jest wyraźnie niższa od mojego Della. Porównałbym raczej do Acerów, chociaż klawiatura FL90 to jedna z gorszych na jakich zdarzyło mi się pracować..

Mimo wszystko parametry, a raczej stosunek osiągi/cena zwala z nóg. W sumie naprawdę warto brać pod uwagę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...