Skocz do zawartości
SpiderMAN

Chciałem zrobić sobie LCD do kompa

Rekomendowane odpowiedzi

I sam sobie oprogramujesz obsluge tego wyswietlacza?

Pytam, bo w szkole kiedys mialem cos takiego zrobic. Bylo ciezko, bo trzeba to bylo zrobic w asm (8051 :D )

Cos ty caly software juz jest gotowy wystarczy podlaczyc LCD-ka i hulaj dusza... Zajrzyj na tego linka w moim poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

HEHE Powiem Ci co sie dowiedzialem. W Krakowie w pewnym sklepie sa LCD-ki 4x16 po 70 zeta. HEHE Life is beatiful.

mozesz mi podac namiar na ten sklep :D
Na przeciwko kina Kijow po schodkach w dol. Przy alejach of course... Kojarzysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , na www o tych lcd'kach jest schemat podlączenia do złącza 16 krawędziowego to czemu na obrazku widać tylko 14 pinów ???, czy oprócz złącza krawędziowego są jeszcze jakies wtyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy nadalby sie do tego taki wyswietlacz od takiego tetrisa

wiecie o co biega takie mini gierki prapszodkowie gameboy'ow ruscy takie po 20-30zl sprzedaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy nadalby sie do tego taki wyswietlacz od takiego tetrisa

wiecie o co biega takie mini gierki prapszodkowie gameboy'ow ruscy takie po 20-30zl sprzedaja

wiesz jak dziala wyswietlacz LCD ??

jak znajdziesz do niego sterownik i podlaczysz do kompa jo juz bedzie CUD !!

 

a pozatym bedzie wyswietlal tylko kwadraciki i cyfry tak jak jest podczas gry, ten wyswietlacz potrafi wyswietlac tylko to co masz podczas gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ze wyswietla tylko kwadraciki niech se wyswietla mi chodzi o to zeby te kwadraciki ukladac w litery i cyfry a co do sterownikow to zamiezam sie zaczac uczyc programowania CC++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lcd juz hula od 2 albo 3 miesięcy.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

co do softu: oprogramowanie leży w sieci. wystarczy poszukać:

http://www.rendo.dekooi.nl/%7Efjbgp/smartie/

http://sourceforge.net/projects/lcdplugin

 

natomiast polecam lekturę www.matrixorbital.com - Ci kolesie robią zajebiste wyświetlacze (ceny też oczywiście są zajebiste :D )

 

sam myślałem, żeby kiedyś zbudować przstawkę do standardowego HD44780, żeby to wszystko hulało na rs (a może nawet usb), z obsługą GPO (czyli sterowanych wyjść - np. do regulacji napięcia śmigieł) i może z jakimś odbiornikiem rc5 (do zdalnego sterowania) i małą klawiaturą...

na razie jednak brak czasu.

 

a najlepsze ceny wyświetlaczy znalazłem na allegro - ważne jest tylko żeby miały sterownik HD44780 (po tym można szukać :D )

 

BTW szukam tanich wyświetlaczy VFD sterowanych HD44780

 

pozdrawiam

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN szkoda ze nie mieszkasz w wawie. Na Wolemienie sa takie za ok. 50zl. Jezeli chcesz to moglbym kupic ci go i przeslac poczta.

W Wawie mozna kupic taki sprzecik rowniez na WGE (pod GUS'em).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p3dzi0r:

lcd (przynajmniej te hd44780) podłącza się do lpt. zakładając, że masz jakąś dodatkową kartę IO (do kupienia za ok. 100zł) i soft ma możliwość uruchomienia w dwóch kopiach (lcd smartie się uruchamia!), możesz to zrobić.

pozdrawiam

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do maluszka:

 

Mistrzu, a dużo fatygi byłoby ze zrobieniem jakiegoś układu pośredniczącego między wyświetlaczem a 24 - bitową kartą WE-WY opartą na 8255 (niedługo będę miał taką, była opisana w kilku gazetach)? Takie rozwiązanie zapewniłoby moim zdaniem troszkę bardziej atrakcyjne sterowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majster,

primo: do miszcza to mi jeszcze bardzo daleko :D

secondo: no cóż... nie znam się aż tak na elektronice, ale może ktoś potwierdzi moją tezę:

jeśli karta jest 24-bitowa i przypuszczam, że równoległa jak lpt (które jest tylko ośmiobitowe) to można by spokojnie sterować wyświetlaczem. myślę, że nawet bez specjalnego układu pośredniczącego. cały myk trzeba by zamknąć w oprogramowaniu, na którym również kiepsko się znam. w zasadzie pewnie za pomocą takiej karty można by sterować więcej niż jedmy lcdkiem, biorąc pod uwagę fakt, że one portafią być obsłużone przez 4 bity.

niestety obawiam się, że w tej materii nie będę w stanie Ci pomóc, bo nawet nie wiem co to jest 8255 (przypuszczam że jakiś mikrokontroler, albo mikroprocesor). gdzie widziałeś taką kartę? w EP?

pozdrawiam

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...