Skocz do zawartości
Starbug

Memtest86 - Mnóstwo Błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Memtest86+ v.2.00 i zwykły memtest86 pokazują mnóstwo błędów w czasie testowania moich pamięci. Czasami błędy pokazują się przy teście nr 1, czasami nr 3 albo 4. Program zaczyna wypisywać błędy i nie może przejść dalej (tyle błędów się pokazuje). GoldMemory nie wypisuje rządnych błędów.

 

Pamięci testowałem u kolegi – żadnych błędów. Testowałem u siebie pojedyncze moduły na ustawieniach standardowych BIOS; testowałem też w różnych slotach, na napięciach 2,0-2,3V przy timingach 5-5-5-15 i 4-4-4-15 – takie same błędy. Wyłączyłem w BIOS-ie Legacy USB (gdzieś czytałem, że może powodować błędy), podłączyłem tylko zasilanie do płyty, procesor, FDD, kartę graficzną i RAM – nie pomogło.

 

Komputer działa normalnie, przechodzi wszystkie benchmarki. Raz pokazał się blue screen przy instalowaniu AQQ. Zestaw jest nowiutki składany dwa dni temu.

 

Czy przyczyną błędów może być to, że pamięci są „zoptymalizowane” do pracy w systemach z SLI, a moja płyta tego nie obsługuje? Proszę o podpowiedź jaka może być przyczyna błędów w memteście, bo kończą mi się już pomysły :].

 

Konfiguracja:

Gigabyte GA-EP35-DS3R

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz SLI Ready EPP CL4-4-4

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

GeForce 8800 GTS Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Chieftec (CFT-560A-12S) 560W

Windows XP SP2

Edytowane przez Starbug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Czy przyczyną błędów może być to, że pamięci są „zoptymalizowane” do pracy w systemach z SLI, a moja płyta tego nie obsługuje?

To nie ma nic do rzeczy. Oddaj pamięci i niech wymienią Ci na nowe bo nie ma sie co z tym bawić, w przyszłości możesz mieć problemy z tym tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest86+ wersja 1.70 czy najnowsza 2.00 sa naprawde miarodajne i jesli wykazuja bledy to na 99% sie to zgadza z rzeczywistoscia i tak jest. GoldMemory potrafi przepuscic uwalone memki nie stwierdzajac uszkodzen, dlatego radzil bym jego wyniki traktowac jako ciekawostke.

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest86+ wersja 1.70 czy najnowsza 2.00 sa naprawde miarodajne i jesli wykazuja bledy to na 99% sie to zgadza z rzeczywistoscia i tak jest. GoldMemory potrafi przepuscic uwalone memki nie stwierdzajac uszkodzen, dlatego radzil bym jego wyniki traktowac jako ciekawostke.

Odwrotnie zresztą też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

 

Kupiłem Komputer.

 

GA-P35-DS3R

Core 2 Duo E4500

Geil 2x 1Gb Ultra 4-4-4-12

Zasilacz Tagan 430W

GeForce 8800 GT 512mb

 

I tak wszystko było good aż do jakiegoś mometu, ze nagle zaczeły skakać bluescreny, tak z niczego.

 

Myślałem ze to dysk segate to go odłaczyłem i błędy ustały ale za jakiś czas sie pokazały :( Przetestowałem pamięc memtestem i kupa błędów. Potem przetestowałem je pojedyńczo i wszystko ok. Aha po reinstalowaniu Windowsa jest wszystko ok, wydaje mi sie ze jakieś "Łatki" mogą byc nie kompatybilne.

 

Ps. Mam teraz jedną kość Ramu i jest dobrze może to Dual coś psuł. Narazie jest good potestuje pamięc jeszcze raz i dam znać, może to płyta jest walnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odwrotnie zresztą też...

Potwierdzam , u mnie przepuscil na defie ramy , tymczasem windows sypal sie , gry wywalaly i lapalem bsody. Orthos potwierdzal , ze cos jest nie tak , memtest dopiero na testach selektywnych , czyli tych , ktore wybiera sie samemu z poziomu konfiguracji > test 9 i 10 , ale tych nie ma w tescie defaultowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem stabilność swoich OCZ-tów po ostrym OC* i Memtest86+ V2.01 (stadardowy test, pod BIOS-em) nie wykrył mi żadnych błędów (1 pass complete, ok. 37 min. testu), natomiast Prime95 (Torture Test - Blend) wysypał się już po 1 min. !!! Także tymczasowo straciłem wiarę w Memtest86+...

 

* Oczywiście OC było tak przeprowadzone, że miałem 100% pewność, że sprawdzam możliwości samego RAM-u (CPU i MB pracowały poniżej swoich możliwości).

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie odrazu podepne do tematu. Mam pamieci OCZ DDR2 800MHz SLI Ready 2x2GB i ogolnie jak procesor nie jest podkrecony a pamieci leca @ 1066MHz to wszystko jest ok. Natomiast jak juz podkrece procka (pamieci na 1066) to wtedy wyskakuja komunikaty, (orthos, OCCT) ze wina lezy po stronie pamieci................ogolnie to nie wiem o co chodzi.........?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba odswieze temat bo nadal przy podkreceniu proca przy tescie orthos (tylko CPU) wszystko dziala cacy...natomiast jak wlacze blend to juz po paru sekundach potrafi sie wykrzaczyc :( ....nawet na nie podkreconych ramach....jeszcze dzis zapodam memtesta....

 

@XA

jesli to mobo to sie chyba chlasne :|

 

jak narazie 3 i pol godz memtestu i zero errorow.....a tylko odpale blend w orthosie i juz zwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...