Skocz do zawartości
hilfiger

Moje Bloczki Homemade

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nierobie to dla zadnego sklepu. Poprostu szykuje się, aż ktoś się zgłosi. Będę miał juz wszystko przyszykowane. Tak na poważnie, nabylem okazyjnie kawałek blachy alu gr 5 mm i pomyślałem sobie, czemu nie zrobić takich dekli. Dekle przyspieszają mi prace oraz wszystko jest sztywno skręcone ze sobą.

 

 

 

 

Wczoraj nagwintowałem otwory pod złączki, a dzisiaj wziąłem się za holdery.

Do gwintowania użyłem nowej wkrętarki Skil. Wkrętarka ma bardzo duży moment obrotowy i bez problemu radzi sobie z gwintowaniem otworów.

 

Dołączona grafika

 

Do wkrętarki zbudowałem taki statyw z deski, wałków fi 16 i łożysk liniowych.

 

Dołączona grafika

 

Statyw z zamontowaną wkretarką

 

Dołączona grafika

 

Stanowisko pracy.

 

Dołączona grafika

 

Gwintowanie

 

Dołączona grafika

 

Holdery zostaną wykonane z odpadów po wycinaniu krazków. Przygotowania do cięcia.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I chwilę później, wszystko powycinane.

 

Dołączona grafika

 

Teraz trzeba to wszystko oszlifować

 

Dołączona grafika

 

Kilka machnięć ręką i mamy taki efekt

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może okażę się ignorantem- jak przebiega proces gwintowania?

Wrzeciono (wkrętarka z gwintownikiem) na wolnych obrotach opada w dół pod własnym ciężarem nacinając kolejne zwoje gwintu ? Bo żadnego mechanizmu z posuwem nie widzę.

 

Popraw fotkę nr 2- jest ta sama co nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na szybko dodam fotki, bez zbędnego komentarza. Przez kilka ostatnich dni po trochu kończyłem holdery do rezów, pleksiane korki oraz wyciąłem spody na bloczki na mosfety. Holdery dostępne w kolorach widocznych na fotkach. Na zdjeciach widoczne także skończone pleksiane korki, w dwóch wersjach, ze złączkami od spodu oraz ze złączkami z boku.

W najbliższym czasie mam zamiar wykonać serię 28 bloczków na mosfety do płyt Asusa, wymiary takie jak bloczki EK w wersji 3a.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie co mam powiedzieć? Bloczki wymiarami zbliżone do bloczków EK. Spod miedziany z blachy gr.2mm, top z mosiądzu. Konstrukcja taka sama jak bloczki poprzednio robione. Całość lutowana ze sobą w celu obniżenia ceny końcowej.

 

PS. Przesylka dotarła cała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do ciebie pytanko, czy twoje rezy pasują pod mocowanie EK Water Blocks Reservoir Holder ?. Byłbym zainteresowany pojemnością 250, ale niestety rez musi pasować pod takie mocowanie. Kolejną sprawą jest czy robisz coś na wzór rurki jaka jest w O-Tank-u ? lub coś co niwelowało by efekt "bulgotania" płynu przy mocnej pompce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano bylem w sklepie z pneumatyką i zakupiłem korki imbusowe.

 

Dołączona grafika

 

Na razie skonczyłem dwa rezy, które już są sprzedane. Resztę skończe w najblizszym czasie.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Przed wysyłką trzeba sprawdzić szczelność reza, w tym celu napełniam reza po brzegi wodą i zostawiam na noc.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wykonalem reza na złączki z boku, nie od spodu pleksianego korka. Dolny korek został wykonany z dwóch kawałków pleksy gr. 15 i 20 mm. Oba kawałki zostały skręcone ze sobą śruba iimbusowa. śruba została uszczelniona oringiem, tak samo jak oba kawałki pleksy. Niestety nie mam lepszych fotek, robiłem je na szybko.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna porcja fotek. Skończyłem robić 5 rezów. 2 o wysokości 16 cm, jeden o wysokości 20 cm z gwintami z boku reza oraz dwa minireziki o wys. 10 cm. Poniżej fotki gotowych rezów, holderów oraz śrubek dołączanych do paczki. W każdym rezie zastosowałem rurę z pleksi sr. 12mm w celu eliminacji powstawania bąbli.

 

rodzinka w komplecie

 

Dołączona grafika

 

mini rezik:

 

Dołączona grafika

 

rez o wys. 16 cm:

 

Dołączona grafika

 

rez o wys. 20 cm z gwintami z boku:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

pozostałe fotki rezów i holderów:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

Przez ostatnie dwa dni skończyłem robić topy do pompek lainga. według mnie wyszły całkiem nieźle. Jeden top niestety spartoliłem. Nawierciłem otwór na złączkę nie z tej strony co trzeba, a później podczas opalania pleksy wyskoczyły mi dwa bąble, ktorych nie moglem się pozbyć. Fotki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Na koniec porównanie mojego topa z topem xspc

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skończyłem robić bloczki na mofy. Wymiary takie same jak bloczki na mosfety EK 3a. Konstrukcja lutowana z płaskownika mosiężnego i blachy miedzianej. W połowie stycznia będę miał wersje bloczków niklowanych. Bloczki oddaje do niklowania na początku stycznia. Jak ktoś chce może się dołączyć do zamówienia. Cena niklowania jednego bloczka to 7-12 zł ( w zależności od wielkości)

 

Fotki

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dłuższej przerwie trochę podłubałem. Na prośbę kolegi BuMeL powstał top z pleksi do bloku na kartę graficzną 5770. Do wykonania topu wykorzystałem oczywiście własne ręce wspomagane wiertarką kolumnową i imadłem krzyżowym do wyfrezowania kanału. Poniżej fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...