Skocz do zawartości
Guardian_McLeavy

Problem Z Przepisami

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się ciekawy temat:>

 

W nowościach kiedyś też o tym było:

 

I to wszystko zgodnie z prawem. :)

Art. 23 Ustawy o prawie autorskim:

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektonicznourbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Jak coś leci w TV lub radiu - można to nagrać. Nie ma przepisu, który inaczej traktuje internet. Jeżeli coś jest w internecie (jest już rozpowszechnione), to możemy z tego korzystać (czyt. ściągnąć film lub mp3). Oczywiście wszystko w ramach tzw. użytku osobistego.

Należy jednak pamiętać, że korzystając z p2p jednocześnie udostępnia się pobierany plik, a to jest już niezgodne z prawem. :)

 

więcej: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2721756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie nielegalne.

Posiadanie na dysku legalne.

Mowa oczywiście tylko o mp3jakch, filmach. Programy to zupełnie inna bajka.

 

edit:

Poprawka, pobierać można utwór już rozpowszechniony. Pobieranie z jednoczesnym udostępnianiem jest nielegalne.

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy o jakie udostępnianie chodzi. jeśli by już Ci wpadli do domu (szansa jak trafienie w totka, pojedyncze akcje są pokazowe), powiedzmy na podstawie logów od providera, to teoretycznie mogli by zobaczyć co udostępniasz np. przez p2p czy torrent, odpalając po prostu programy, których używasz (i porównując oczywiście z faktyczną zawartością dysku). to takie moje wywody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy na podstawie informacji od providera mogą stwierdzić, że udostępniam akurat te pliki? Bo w końcu programy mogę mieć zainstalowane a wcale ich nie używać, nawet jeżeli, mogę udostępniać legalne pliki. Rozumiem sytuacje, kiedy mam kontrole w czasie wysyłania plików, ale jeżeli nie?

Edytowane przez Guardian_McLeavy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...