Jump to content
Kyle

Problem Z Komputerem (najprawdopodobniej Dysk).

Recommended Posts

Pewnego dnia kiedy włączyłem komputer system (Win XP SP2 z wszystkimi poprawkami) zaczyna się ładować po czym zamiast wyświetlić "zapraszamy" itd. widać ... czarny ekran. Zresetowałem PC ... włączyło się skanowanie dysku ... jakaś informacja o błędach podczas skanowania i zwis ... po kolejnym resecie był tylko czarny ekran już kiedy miał zacząć ładować się system (po bios post).

Udało mi się zainstalować system od nowa (zupełnie od zera - partycje 1 stawiałem na nowo w płycie od XP ... bez SP ).

Wszystko przez kilka godzin chodziło idealnie aż zaczęły się problemy z danymi ... po pewnym czasie znowu czarny ekran i znowu reinstalacja wingrozy ... i tak już chyba piąty raz (odzyskuję dane). Dodam że mój PC zwykle jest przykładem niezawodności ... "zawsze" chodzi perfekcyjnie.

Czy to dysk ?

SMART wygląda dobrze :

Dołączona grafika

Ale w programie od Seagate jest "FAIL" :

Dołączona grafika

reszta info:

- sterowniki najnowsze

- nic nie jest podkręcone

- przebieg pamięci za pomocą najnowszego memtest z 2008r chyba 24 stycznia nie wykazał ani jednego błędu

- bez przerwy pracuje antyvir NOD 3.0 (z najnowszymi bazami)

- SP2 dla XP zawsze doinstalowywany + jak wspomniałem łatki

Konfiguracja:

CPU: X2 3600+ (bez OC)

Graf. : Radeon X1950PRO (bez OC) + Accelero1 z wentylem 120 mm 1000RPM ( 12L )

RAM: { Kingston DDR2 667 1GB } x2

Płyta gł. Gigabyte nForce 550 + najnowszy BIOS

Dysk : jak wyżej ... Seagate 10 320 GB SATA II (pracujący u mnie w trybie SATA2)

Zasilacz: Seasonic S12II 380W (mierzyłem watomierzem pobór energii - komp. w stresie pobiera 150W), napięcia 5V: 4,96 ; 12V: 12,11 - mierzone UniT

Edited by Kyle

Pewnego dnia kiedy włączyłem komputer system (Win XP SP2 z wszystkimi poprawkami) zaczyna się ładować po czym zamiast wyświetlić "zapraszamy" itd. widać ... czarny ekran. Zresetowałem PC ... włączyło się skanowanie dysku ... jakaś informacja o błędach podczas skanowania i zwis ... po kolejnym resecie był tylko czarny ekran już kiedy miał zacząć ładować się system (po bios post).

Udało mi się zainstalować system od nowa (zupełnie od zera - partycje 1 stawiałem na nowo w płycie od XP ... bez SP ).

Wszystko przez kilka godzin chodziło idealnie aż zaczęły się problemy z danymi ... po pewnym czasie znowu czarny ekran i znowu reinstalacja wingrozy ... i tak już chyba piąty raz (odzyskuję dane). Dodam że mój PC zwykle jest przykładem niezawodności ... "zawsze" chodzi perfekcyjnie.

Czy to dysk ?

SMART wygląda dobrze :

Dołączona grafika

Ale w programie od Seagate jest "FAIL" :

Dołączona grafika

reszta info:

- sterowniki najnowsze

- nic nie jest podkręcone

- przebieg pamięci za pomocą najnowszego memtest z 2008r chyba 24 stycznia nie wykazał ani jednego błędu

- bez przerwy pracuje antyvir NOD 3.0 (z najnowszymi bazami)

- SP2 dla XP zawsze doinstalowywany + jak wspomniałem łatki

Konfiguracja:

CPU: X2 3600+ (bez OC)

Graf. : Radeon X1950PRO (bez OC) + Accelero1 z wentylem 120 mm 1000RPM ( 12L )

RAM: { Kingston DDR2 667 1GB } x2

Płyta gł. Gigabyte nForce 550 + najnowszy BIOS

Dysk : jak wyżej ... Seagate 10 320 GB SATA II (pracujący u mnie w trybie SATA2)

Zasilacz: Seasonic S12II 380W (mierzyłem watomierzem pobór energii - komp. w stresie pobiera 150W), napięcia 5V: 4,96 ; 12V: 12,11 - mierzone UniT

Zmien kabelek SATA a razem z nim najlepiej port SATA na MoBo to badziewie niestety lubi padać.