Skocz do zawartości
morgothek

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poczytać wasze opinie ew. propozycje na temat następującego zestawu:

 

Procek:Intel Core 2 Duo E8200

Ram: OCZ DDR II 2GB (2*1GB) 800 PLATINUM REV2 CL4

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 32MB SATA-II Barracuda

Zasilacz: Corsair 520W

DVD: NEC AD71735

Karta graficzna: 2x galaxy geforce 8800gt

Płyta główna: AsusP5N-D750i SLI

 

 

Teraz może jeszcze kilka słów wyjaśnienia. Komputer ma służyć przede wszystkim do grania i to jest priorytetem przy ustalaniu konfiguracji, lekkie OC jak najbardziej możliwe, cena całego zestawu nie więcej niż 3600zł. Ok, to chyba na razie tyle czekam na podpowiedzi co do podzespołów ewentualnie później jak coś będzie niejasnego mogę doprecyzować.

Acha chcę dokonać zakupu w Krakowie więc tylko stamtąd sklepy wchodzą w grę.

P.s. Zamierzam kupić taki zestaw jakoś w przyszłym tygodniu więc czekanie na nowe podzespoły(graficzna)nie wchodzi raczej w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-dla dwoch 8800gt zastanowilbym sie nad 4gb ramu.

-jezeli oc wchodzi w gre to moze e8400, niewiele drozszy a do osiagniecia spektakularnych czestotliwosci >4.ghz nie trzeba jechac na max fsb plyty.

-nie zapomnij o budzie z dobra wentylacja /coolermaster cm-690 chyba najlepiej rozplanowane chlodzenie w cenie 260zl/ i o wydajnym chlodzeniu CPU - najwydajniejsze powietrzne chlodzenie to Thermalright Ultra 120 Extreme ~190zl + 2x120mm np Scythe Slip Stream 1900rpm >100cfm ~2x29zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - grasz w FullHD albo rozdzielczościach typu 1600+ ? Jeśli nie to może kup jednego 8800GTS ? :) za zaoszczędzone pieniądze kupisz dobrą budę, dobre chłodzenie na procka i zostanie jeszcze na sporo paczek chipsów byś miał co jeść podczas grania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to zastanawiam się nad tą: http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=7609

Mam ... mi się bardzo podoba :)

Niedawno zamówiłem z tej aukcji:

http://allegro.pl/item315267301__sharkoon_..._promocja_.html

 

Wszystko sprawnie i w 3 dni :) (w sensie od kup teraz do dostarczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-nie zapomnij o budzie z dobra wentylacja /coolermaster cm-690 chyba najlepiej rozplanowane chlodzenie w cenie 260zl/ i o wydajnym chlodzeniu CPU - najwydajniejsze powietrzne chlodzenie to Thermalright Ultra 120 Extreme ~190zl + 2x120mm np Scythe Slip Stream 1900rpm >100cfm ~2x29zl

Mam jednego Scythe Slip Stream 1900rpm i chociaż nie jestem maniakiem ciszy, to dwóch sobie nie wyobrażam. Na pełnych obrotach hałas jest straszny. Można to tak używać, ewentualnie do testowania Orthosem, jak się przy tym nie siedzi. A i łożyska w tym wentylu są dość prymitywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - grasz w FullHD albo rozdzielczościach typu 1600+ ? Jeśli nie to może kup jednego 8800GTS ? :) za zaoszczędzone pieniądze kupisz dobrą budę, dobre chłodzenie na procka i zostanie jeszcze na sporo paczek chipsów byś miał co jeść podczas grania :P

zgadzam sie, jezeli nie 1600+ to 2x8800gt nie ma sensu

 

Co do obudowy to zastanawiam się nad tą: 2927221[/snapback]

-nie zapomnij o budzie z dobra wentylacja /coolermaster cm-690 chyba najlepiej rozplanowane chlodzenie w cenie 260zl/ i o wydajnym chlodzeniu CPU - najwydajniejsze powietrzne chlodzenie to Thermalright Ultra 120 Extreme ~190zl + 2x120mm np Scythe Slip Stream 1900rpm >100cfm ~2x29zl

 

Mam jednego Scythe Slip Stream 1900rpm i chociaż nie jestem maniakiem ciszy, to dwóch sobie nie wyobrażam. Na pełnych obrotach hałas jest straszny. Można to tak używać, ewentualnie do testowania Orthosem, jak się przy tym nie siedzi. A i łożyska w tym wentylu są dość prymitywne.

Zgadzam sie, ale od czego jest regulacja obrotow??? u mnie na codzien lataja na 1100rpm i po prostu wieja, a do grania sa na ok 1700rpm i fakt jest znacznie glosniej, ale nie ma chyba u nas do kupienia innych wentyli 120mm o lepszej relacji mozliwosci chlodzace/cena. A regulacje obrotow to kazdy w swoim zakresie zrobi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...