Skocz do zawartości
Kamil>>>

xf86config

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zainstaować linuxa ale to narazie tylko tryb tekstowy.

Chcę mieć xwindow(przy instalacji był zaznaczony)

Gdy uruchamiam xf86config i wszystko skonfiguruję a po wyjści wpiszę startx to pokazuje się:

"FATAL SERVER ERROR

no screens found"

O co chodzi bo zaczynam się gubić??

Chyba coś robię nie tak :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie zrobiles tego poprawnie.

Sprobuj jeszcze raz.

Poza tym nie napisales jaka masz dystrybucje.

W niektorych sa dwa pliki XF86Config i XF86Config-4 odpowiedzialne za dzialanie xserwera

TY ustawiales wszystko w tym pierwszym.Wiec jesli w twoim systemie jest ten drugi to bedziesz zmuszony recznie wprowadzic tam zmiany bo on korzysta z tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle ustawiona sekcja karta/monitor... nie wiem jak jest w pldku .. na ogol w czesci o karcie jest pytanie "czy chcesz przejrzec baze kart [Y] " odszukaj swoja... i wbij numerek , to raz. Dwa - monitor... opcja 4 ( taki co to moze wyswietlic 1024x768 ) a jesli chodzi o Hz to wybor klepnij na zakres 50-90 ..

Trzy.. mozna jeszcze zmienic zakres rozdzielczosci w jakich ma pracowac... daj "4" = "ok, nothing to change".. czy cos :D

Piec... color depth... to chyba wiadomo o co biega :)

pozostaje ok,ok,ok, save [Y] i startx

 

Pisze z pamieci i na podstawie slacka.. wiec moga byc rozbieznosci.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej chodzi o knofigurecję xf86config w trybir tekstowym.

Nie wiem jaki monitor zaznaczyć, kartę grafoczną i te wszystkie inne nazwy. Mój sprzę t to:

ECSk7s5a, geforce2mx4000, hyunday 15' hyunday560..., mysz klawiatura standard- te podzespoły są potzebne do skonfigurowania xwindow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej chodzi o knofigurecję xf86config w trybir tekstowym.

Nie wiem jaki monitor zaznaczyć, kartę grafoczną i te wszystkie inne nazwy. Mój sprzę t to:

ECSk7s5a, geforce2mx4000, hyunday 15' hyunday560..., mysz klawiatura standard- te podzespoły są potzebne do skonfigurowania xwindow.

Monitor wez wpisz Generic jak bedzie chcial nazwe-to taki domyslny.

Zawsze tak wpisuje i nie mam problemow.

Wiec u ciebie tez nie bedzie.

 

Karte graficzna.Hmm w Slacku to jest numer 322 (geforce)nie wiem jak u ciebie tzn w PLD

Zobacz gdzie jest geforce i wklep odpowiedni numerek.

Co tam jeszcze myszka, klawiatura wszystko jest opisane wklepujesz odpowiedni numerek i powinno byc dobrze.

Pozniej ustawiasz jezyk,rozdzielczosc,itp.

Jak juz to ustawisz a zobaczysz jeszcze plik XF86Config-4 to wklep recznie te same ustawienia co masz w XF86Config.

Jest jeszcze inna metoda taka jakby graficzna :)

xf86cfg

Moze ta komenda lepiej ci pojdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficzny odpada. Wszystko jest niby ok ale.... z myszką są problemy. Standardowa a4tech PS/2

ustawienie /dev/mouse i wyskakuje błąd po komendzie startx że nie można zlokalizować użądzenia(english) itp.

Może należy podać inne podłączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficzny odpada. Wszystko jest niby ok ale.... z myszką są problemy. Standardowa a4tech PS/2

ustawienie /dev/mouse i wyskakuje błąd po komendzie startx że nie można zlokalizować użądzenia(english) itp. 

Może należy podać inne podłączenie

Jezeli masz problem z myszka to musi ci ktos powiedziec kto posiada PLD .

Tam sam jakies z nia kombinajce.

Jakis katalog mouse musi byc dokladnie sie w tym nie orientuje bo nie mam tej dystrybucji.

Wiem, ze bylo to chyba opisane w chipie lub linux+ tam gdzie wydali ta dystrybucje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... no wiec tak... moze zaczne od sprzetu...

gfx : gf2mx200 , klawa difult, mysz a4tech "solo211" ( 2 butony + rolka), monitor belinea 15'' jakas... takas zwykla.. standardowa..

 

zmien z /dev/mouse na /dev/psaux powinna mysz zaskoczyc... jesli nie to patrz na PRIVATE MESG wrzucilem ci caly cfg ( ze slaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No działa ale po komendzie startx jest szart ekran i x zamiast kursora myszki? Jak skonfigurować deskop??

Tak jak wyzej miales napisane.

Ten plik nie jest pod twoja konfiguracje i dlatego teraz takie rzeczy ci sie wyprawiaja.

 

Acha rozeznalem sie troche w temacie myszki w PLD i znajomy mowil, ze musial zainstalowac gpm oraz recznie wklepac jakies dane na temat myszy do jakiego skryptu czy nawet go samemu napisac lub raczej przepisac (na podstawie artykulu w gazecie)

 

Takze widzisz latwo z ta dystrybucja nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...