Skocz do zawartości
coldain

Dylemat...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zarejestrowałem się na forum, gdyż oczekuje waszej pomocy w wyborze nowego szaraka, a od kilku lat nie jestem na bieżąco, więc nie chcę podjąć zbyt pochopnej decyzji. Przeczytałem kilkanaście tematów + te podwieszone, ale wciąż nie za bardzo wiem jak rozwiązać moją sytuację. Otóż mam do wydania ~1300 złotych max. (monitor mam już upatrzony) i koniecznie szukam zestawu na raty... Takie życie ;) Przeglądając Allegro jest kilka zestawów, ale jak to allegro, zawsze coś musi być nie tak. Komputer ma służyć do codziennego użytku, grafiki (2d, nie 3D), programowania, czasami rozrywki, lecz mimo tego karta graficzna liczy się dla mnie. Oczekiwane parametry to 2GB RAMu, 250GB HDD, procek X2, reszta mało interesująca no i oczywiście jak najbardziej przyzwoita karta graficzna. Chcę, żeby to był pełny zestaw, nie bez DVD czy czegokolwiek. Jedyny jak dotąd obiecujący zestaw to:

http://www.allegro.pl/item319302071_super_...250gb_raty.html czy spełnia on panujące teraz mniejwięcej normy? Tu zwracam się z prośbą do was, mam nadzieję, że zostanę zrozumiany :)

Pozdrawiam i serdecznie dziękuje z góry.

Edytowane przez coldain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo Gigabyte P31 --- 230 zł

Procek E2160 --- 195 zł

Pamięć Kingston 800Mhz ---130 zł

Grafika GF 86GT Palit Sonic --- 300 zł

Dysk Seagate 250GB ---230 zł

Zasilacz Amacrox 350W 130zł

Buda 100zł

 

W sumie 1315

 

Chociaz jak mozesz dozbierać do GF 88GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Super, tylko gdzie dostanę to na raty :D? Po głębszym zastanowieniu się mogę dodać jedno pytanie i stwierdzenie, ten zestaw spodobał mi się, ale czy wszystko będzie chodzić jak trzeba, nie będzie tu żadnych ukrytych minusów, które ograniczałyby wydajność tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw fajny, jesli bralbys te kingi, to walcz o to, zeby dali Ci kosci na elpidzie.

 

Dozbieraj tez do 8800gs.

 

Co do rat - tu jest problem. Przejdz sie po lokalnych sklepach , podzwon po sklepach internetowych, moze jest mozliwosc wziecia na raty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ten zestaw, który tutaj umieściłem jest na raty :) a co do lokalnych sklepów 3 z 4 zawyżają ceny, a ostatni zamawia części z Allegro po wyższych cenach więc... przepraszam, jeśli to pytanie nie jest na miejscu, ale co to znaczy, żeby dali mi kości na elpidzie? I czy ma to duży wpływ na wydajność, dziękuje za szybkie odpowiedzi tak przy okazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony 667 np były produkowane na roznych kosciach, w tym własnie na elpidzie. Te ostatnie zdobyly duza popularnosc, bo w niskiej cenie dostajemy pamieci o dobrej podatnosci na podkrecalnosc (okolice 1000 mhz @ 5-5-5-15, niektore sztuki troszke wiecej).

 

Chodzi o cos takiego: http://allegro.pl/item321597942_kingston_d...mhz_elpida.html

 

Coldain, a jak sprawa ma sie ze sklepami internetowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wyjaśnienie :) znalazłem jeszcze takie dwa zestawy na allegro, tu jest właśnie upatrzony przeze mnie monitor i można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> je na raty

http://allegro.pl/item319812562_athlon_x2_...drw_lcd19_.html

http://allegro.pl/item315464374_amd_athlon...0gt_lcd_19.html

co do sklepów internetowych... nigdy nie miałem z nimi doczynienia, więc nie wiem jak to jest :( Szczerze mówiąc wolę gotowy zestaw niż bawić się w składanie kopmutera, pasty termoprzewodzące itp. trochę za leniwy jestem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedziałem Oo no to jutro się rozjerze za tym, a skoro tak to może jakieś przykładowe konfiguracje? (oprócz tej co podał mattis) chyba, że jest bdb więc nie ma potrzeby jej zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w sprawach OC to nie jestem pewny, wiąże się to z dodatkowymi kosztami, wyższymi temperaturami itp. a miałem z moim dotychczasowym komputerem tyle doświadczeń typu spal i wymień, że narazie podziękuje :) póki co zależy mi na naturalnej, chyba że fabrycznie podkręcanej wydajności ;)

 

PS. Właśnie przeglądałem witryny kilku sklepów internetowych, ale tyle tego, że się gubie +ceny jakieś z kosmosu ;/ Może ktoś mi polecić jakąś witrynę?

Edytowane przez coldain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiąże się to z dodatkowymi kosztami,

Do lekkiego oc pdc nie trzeba zmieniac chlodzenia, wystarczy box. Zeby cos spalic trzeba byc naprawde wybitnym. Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, jak dają za darmo to się bierze ;) takie szybkie pytanko, gdybym w ostateczności wybrał ten zestaw: http://allegro.pl/item319812562_athlon_x2_...drw_lcd19_.html

to popełniłbym jakiś wielki grzech? tak planuje, gdyby moje plany z kopmuterem selfmade nie wyszły ;) ale mam nadzieję, że jakoś się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za zaangażowanie, ale jak pomyśle szukać każdego podzespołu w innym sklepie, tam może nie być możliwości wzięcia na rat... pesymistycznie to widze ;/ a co do platformy Intela, na Allegro nie ma tak korzystnego zestawu jak z AMD :(

 

EDIT: a może jest nadzieja na platformę Intel :D Sprzedawca podobno może modyfikować podzespoły dowolnie i wtedy wystawia nową aukcję, więc nie wszystko stracone, co śadzicie o tym http://allegro.pl/item318506606_zestaw_cor...0gt_250gb_.html

i co tu zmienić?

Edytowane przez coldain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Coldain

Tak na szybko w sklepie ESC.pl (zadna reklama ) kolega tam skladal tez pcta. na drugi dzien mial u siebie w domu. zlozony na picus glancus kurierek przywiozl. link TUTAJ do koszyka z czesciami. mniej wiecej staralem sie dodac to co mattis napisal ale poprawki pewnie beda nie uniknione :)

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten sklep, fajny ale sugerując się pomysłami mattiasa:

Palit GeForce 8600GT 256MB DDRIII /128bit/ HDTV 2xDVI 279

Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX/ 235

Gigabyte P31-DS3L /intel P31/ 220

Kingston 2GB (2x1GB) PC800 CL5 150

Samsung 250GB 7200rpm 8mb cache SATA-II 195

Chieftec 400W [GPS-400AA-101A] 150

TakeMe Spectra Silver-Black (400W) 109

LG GSA-H55LRBB SecurDisc LightScribe (black) 110

~1450 +trzeba dokupić wentylatory... a jakie to już zupełnie pojęcia nie mam, nie znam się na nich

jakieś pomysły co można zredukować lub zastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wziac modecoma mc-350 zamiast Chiefa, do tego zestawu styknie, a tanszy. Naprawde, sprobuj dolozyc do 88GS

 

@down

Dokładnie, e2160 zamiast e2160

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Co sądzicie o tym zestawieniu? Co tu jeszcze dodać żeby było już wszystko cacy? Collery etc. Akurat ten sklep mi się podoba, niskie raty ;) Aha i chcę poprostu lepszy zasilacz, bo to jednak dla mnie bardzo ważny komponent, mam dość juz problemów z aktualnym zasilaniem ;)

Edytowane przez coldain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz 86gt, to raczej sonic + , z tym, ze ja bmy sie sklanial do dolozenia do 8800GS (ktorego nawet w agito nie ma...) A np w cenie tego gb na p35 są lepsze mobo (chociazby MSI NEO2-FR czy DFI BLOD IRON o ok 40 zł drożej)

 

 

//EDIT:

 

Widze dosyc tanio w apollo.pl , zaraz Ci podam zestawik

Dołączona grafika

 

Do zmiany nagrywarka, bo nie ma w magazynie, ale to wybierze sie inna w tej cenie ;). Do tego dolicz jakas bude i bedzie ok. I sprawdz portfel, czy nie dasz rady dolozyc do 8800GS

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...