Skocz do zawartości
xtrakt

Corsair Cmpsu-450vxeu 450w Vs. Amacrox Warrior Ax500-a

Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystałem z kalkulatora mocy i wyszło mi że planowana konfiguracja będzie potrzebować ok 410 - 440 W. Chcę wybrać jeden zasilacz z tych dwóch:

1) Amacrox Warrior AX500-A http://zenfist.pl/amacrox-warrior-ax500a-p-1028.html

2) Corsair CMPSU-450VXEU 450W http://zenfist.pl/corsair-cmpsu450vxeu-450w-p-1654.html

 

Dla mnie to trudny wybór. Czy ktoś mógłby pomóc w wyborze?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko, wziąłbym no. 2). Cóż to za konfiguracja, że aż tyle będzie jadła? Możesz się podzielić ?

to nic wielkiego obecnie : 2 HDD ATA(stary 5400, i nowszy 7200), AMD 64 X2 4000+, 2x GF 7300 na SLI, karta TV ... ale założyłem że będę rozbudowywał kompa pozostawiając ten sam zasilacz, czyli procek min. X2 5200, grafika min. GF 8500 itd. + inne ustawienia na maxa (planowany spadek mocy zasil. w dłuższym okresie użytkowania = 20%) ...

 

czy możesz napisać dlaczego "pomimo wszystko, ..." ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic wielkiego obecnie : 2 HDD ATA(stary 5400, i nowszy 7200), AMD 64 X2 4000+, 2x GF 7300 na SLI, karta TV ... ale założyłem że będę rozbudowywał kompa pozostawiając ten sam zasilacz, czyli procek min. X2 5200, grafika min. GF 8500 itd. + inne ustawienia na maxa (planowany spadek mocy zasil. w dłuższym okresie użytkowania = 20%) ...

 

czy możesz napisać dlaczego "pomimo wszystko, ..." ?

Ho ho ho :D X5200 i GF8500 to Fortron350-60HLN za 60 zł z allegro wciągnie lewą dziurką chłopie.

Żeby sprzęt Ci wziął chociażby te 400W, to musisz mieć conajmniej grafe pokroju 8800GT, C2Q i dyski w macierzy. Te X2 5200 i GF 8500 + jakieś kosmiczne 4 GB ram, macierz, nie wiem - 5 wiatraków, 3 DVD, 10 neonów i toster z grillem = nie więcej, niż 330W (to już mówie z cholernie wielkim zapasem)

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho :D X5200 i GF8500 to Fortron350-60HLN za 60 zł z allegro wciągnie lewą dziurką chłopie.

Żeby sprzęt Ci wziął chociażby te 400W, to musisz mieć conajmniej grafe pokroju 8800GT, C2Q i dyski w macierzy. Te X2 5200 i GF 8500 + jakieś kosmiczne 4 GB ram, macierz, nie wiem - 5 wiatraków, 3 DVD, 10 neonów i toster z grillem = nie więcej, niż 330W (to już mówie z cholernie wielkim zapasem)

choroba , a ja myślałem że 2 karty graf. na SLI potrzebują więcej mocy - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo potrzebuja ;)

 

Najlepiej poszukaj gdzies danych odnosnie zapotrzebowania na prad interesujacych cie kart graficznych. Nie popelnij jednak tego bledu co ja i przeczytaj CZEGO dotyczy ta wartosc: poboru mocy grafiki czy calej platformy testowej (czyli innaczej mowiac calego kompa). Bo jesli platforma testowa ssie powiedzmy 333W z jedna grafika to przeciez po dolozeniu drugiej nie bedzie zarla 666W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Corsaira 450VX

 

Kurcze ... glosny ten zasilacz. Co prawda przy otwartej obudowie pracuje, no ale ten 12cm wiatrak sprawuje sie z 2x glosniej od mojego poprzedniego Tagana380W z 8cm wiatrakiem :/

 

Jak Waszym zdaniem pracuja te zasilacze? Mozliwe ze mam za duze obciazenie na nim i sie biedak grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Corsaira 450VX

 

Kurcze ... glosny ten zasilacz. Co prawda przy otwartej obudowie pracuje, no ale ten 12cm wiatrak sprawuje sie z 2x glosniej od mojego poprzedniego Tagana380W z 8cm wiatrakiem :/

 

Jak Waszym zdaniem pracuja te zasilacze? Mozliwe ze mam za duze obciazenie na nim i sie biedak grzeje?

Coś nie tak z twoim psu.

U mnie rozkręcony xthermal do ok 1000 rpm pracował wyraźnie głośniej niż corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...