Skocz do zawartości
R4dziK

Problem Z Kodowaniem Przy Przeprowadzce

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Problem dotyczy serwisu budowanego na popularnej joomli. Zagadnienie ogonków jest dość znane, mimo to nie potrafie sobie z tym poradzić. Sytuacja jest taka:

Na domowym serwerze (Krasnal) mam zainstalowaną wersje Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC . Tu wszystko działą OK.

Po przeniesieniu na serwer w sieci mam problem z polskimi znakami. Na nowym miejscu kodowanie w joomli ustawione jest na UTF-8 w bazie na UTF-8-unicode-ci. Próbowałem już zmieniać na UTF-8-general-ci i nic.

Wyczaiłem jednak, że krzaczki powstają już przy eksportowaniu bazy z Krasnala ;/. tzn w oknie przeglądarki po naciśnięci klawisza eksport już brakuje polskich znaków. Dopiero później kopiuje tekst do pliku *.sql Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Nie do końca wiem jak sprawdzić w jakim formacie jest baza na krasnalu. PHPadmin pokazuje 'character set latin1' Poprostu zainstalowalem i wszysko jest ok, przy eksporcie mam problemy. Moze ktoś ma jakies pomysły?

z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna joomla 1.0.x nie obsługuje UTF.

 

Poza tym masz zle ustawiona baze na krasnalu.

mam wersje Joomla! 1.0.13 JIE-utf8, obsługuje utf -ma całe spolszczone zaplecze

nie wiem czy da się zmienić ustawienia bazy na krasnalu na UTF-8, są opcje:

character sets :	latin1 big5 czech euc_kr gb2312 gbk sjis tis620 ujis dec8 dos german1 hp8 koi8_ru latin2 swe7 usa7 cp1251 danish hebrew win1251 estonia hungarian koi8_ukr win1251ukr greek win1250 croat cp1257 latin5

nie widze utf, obecnnie jest latin1 i wszystko na krasnalu jest ok

 

[edit]

problem rozwiązany, wykorzystałem Navicata

polecam

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...