Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Auras Fridge (jes-988)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Foty z Cebitu:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Specyfikacja:

Wymiary: 227.2(L) x 134.4(W) x 34(H) mm [tylko radiator]

Heat pipe: 4 x 6 mm

Materiał podstawy: Miedź

Materiał heat-pipe: Miedź

Materiał żeberek: Aluminium

Ilość żeberek: 54

Waga: 348.15g

Gwarancja:

Kompatybilność:

ATI: HD3870, HD3850, HD2600, HD2400, X1950, X1900, X1800, X1650, X1600 series

nVIDIA: GeForce 8800GTS 512MB, 8800GT, 8600, 8500, 7950, 7900, 7800, 7600, 7300, 6800, 6600(except 6600 AGP Series), FX5900, FX5950 series

 

 

Artykuły:

Auras Fridge JES-988 Passive VGA Cooler Review

XIGMATEK BATTLE-AXE VD964 and AURAS Fridge VGA Coolers

Mega 9-way VGA Cooler Roundup

 

 

Strona producenta

 

 

Chłodzenie zapowiada się wyśmienicie, ale cena nie napawa optymizmem - 40 Euro. W sklepach ma się pojawić już w następnym tygodniu.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidnie wyglądające mocowanie, niewielka masa, spora powierzchnia, niezbyt gęsto upakowane finy (niewielki nawiew / pasywnie) i fajnie, tylko szkoda, że finy biegną pionowo a nie poziomo (jak w HR-03 i Accelero) - można by korzystać tylko z przewiewu w budzie i nie zakładać kolejnego wentylatora.

 

@cavarr - pozapisywałeś się na newslettery u wszystkich możliwych producentów chłodzenia czy jak? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że w specyfikacji nie ma karty Radeon x850 czy 800 to myślę że dałoby rade i na takim je założyć.

 

Tak samo jak na GeForce 8600 GT nie mozna założyć Accelero S1 a ja mam jakoś założone.

 

Może jakiś serwis spróbowąłby zamontować to chłodzenie na tym Radeonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na egiełdzie powinien rozwiać wiele wątpliwości :D

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

Accelero S1 rev. 2 jest co prawda najsłabszy z całej stawki

coś tu nie pasi - S1 pasywnie było w środku stawki, a z wentylem pod obciążeniem w 3/4 testów pokonało Aurasa, który tylko raz osiągnął niższą temp i to w idle

 

chyba autor nie oglądał załączonych tabelek, bo z nich wynika, że S1 na pewno nie było najsłabsze ;)

 

eot

 

Auras jest bardzo dobrze wykonany, ale imho za drogi przy obecnej cenie S1 (za 35zł różnicy można przyzwoity wentylator dokupić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Auras Fridge jest całkiem w porządku - niklowana, dobrej jakości konstrukcja, dobrze, bo bezpiecznie zapakowana i o przyjaznej cenie. Mnie tylko przeraża jego wielkość. Warto sobie rzucić okiem jak wygląda 120mm wentylator na nim i na pozostałych konkurentach w teście na TK.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Auras Fridge jest całkiem w porządku - niklowana, dobrej jakości konstrukcja, dobrze, bo bezpiecznie zapakowana i o przyjaznej cenie. Mnie tylko przeraża jego wielkość. Warto sobie rzucić okiem jak wygląda 120mm wentylator na nim i na pozostałych konkurentach w teście na TK.

 

Pozdrawiam

 

w radiatorach, zwlaszcza projektowanych pasywnie wielkosc ma znaczenie, a mozliwosc instalacji 120 tylko poprawia wizerunek produktu, zawsze to ciszej niz 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, zobacz na wielkosc S1 tez jest ogromna

Faktycznie, może to te boczne ułożenie wentylatora na Aurasie mnie zwiodło. S1 jest równie wielki.

 

Thermalright wygląda na malutki przy obu :lol2:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, może to te boczne ułożenie wentylatora na Aurasie mnie zwiodło. S1 jest równie wielki.

 

Thermalright wygląda na malutki przy obu :lol2:

pozatym Auras jest zdecydowanie lepiej wykonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam "Lodóweczkę" Aurasa i mogę coś na jego temat powiedzieć:

 

-montaż. W teorii prosty (przykręcić 4 śrubkami radiator do karty) ale frustrujący, gdy "lodówka" radośnie sobie jeździ po rdzeniu. Do dołaczonych radiatorków na RAMy należy przykleić "płatki" klejące zrobione z siateczki metalowej z klejem, nastepnie przykleić do karty. Ale radiatorki bardzo słabo trzymają się pamięci, pomimo odtłuszczenia kostek RAMu, więc u mnie pozostała standardowa "blacha" przykręcona na 3 śruby.

 

-wydajność. Na razie pracuje pasywnie na niepodkręconym 8800GS Gainwarda, w idle jest na poziomie 42C, w "codziennym" stresie (gry) jest w okolicach 52C a pod obciążeniem Fur Testa (10min) przy zamknietej obudowie było 61C, z otwartą 66C. W planach posadzenie 2x120mm dla zapewnienia ruchu powietrza, bo laminat karty jest b. ciepły. Standardowy montaż wentylatorów umożliwia 2x80 lub 1x120 (montaż na 4 śruby) lub 2x120 (po dwie sruby na wentylator).

 

-opłacalność. Warto, mam porównanie do niekręconego 8800GT chłodzonym Accelero S1 + wentylator Arctica 12L utrzymującym temperaturę idle - 44C, codzienny stress - 52C, Fur Test - 61C. Tym bardziej, że udało mi się nabyć "lodówkę" za 85zł zafoliowaną, z paragonem i gwarancją :razz: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spiegelmann

trzeba bylo radiatorki mocno docisnac do kosci pamieci. ja po przyklejeniu nie moglem ich oderwac.

 

wrzuce za chwile porownanie jak to chlodzonko radzi sobie z 1 i 2 wentylkami 120mm.

na szybko moge powiedziec ze dolozenie drugiego wiatraczka daje 5'C na moim 9600gt (rdzen 860, shadery 2000, napiecie 1.3) wiec powinno byc wydajniej niz z hr-03

 

EDIT:

zalman f3 (1100 rpm- 5V)

zalman f3 (1800 rpm- 12V)

acutake 120mm (600rpm- 5V)

acutake 120mm (1200rpm- 12V)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez spiegelmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...