Skocz do zawartości
lemoniada

Samoczyny Restart ?

Rekomendowane odpowiedzi

Raz do czasu mam problem a mianowicie komputer chodzi a nagle sie sam restartuje nie wiem co jest grane ?

 

AMD Athlon XP 2000+ ; MSI KT3V ; NVIDIA GeForce4 MX 440 ; SAMSUNG SP0802N ; 512 ram kingston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, musisz zmienić zasilacz. Tanie zasilacze, ktore nie są markowe maja takie przypadłości, że powodują restarty komputera. Oznacza to niestabilną linię i może to doprowadzić do uszkodzenia (spalenia) wielu podzespołów, przy dobrych wiatrach spali ci plyte proca dysk naedy, roznie moze być. Koniecznie musisz kupic jakis zasilacz, przeczytaj dział o zasilaczach

 

A tak nawiasem mówiać to 300W a nie 300V. W zasilaczu podaje się moc, a z fizyki wiem, że jednostką mocy jest wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - nawet aż za dobry :)

Na Twojego konfiga (i nawet potem na mocniejszego) starczy Modecom MC 350W (mam takiego u siebie) ... można go dorwać poniżej 100zł i może nawet znajdziesz go u siebie w mieście (nie zapłacisz za przesyłkę) ... ale jak chcesz wydać 170zł to jak najbardziej ten Amacrox będzie Ci dobrze służył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mity i legendy są różne. Niektore zasilacze bardziej sie grzeja niektore mniej,. Wejdz sobie na www.zenfist.pl zobacz co tam maja. Tam handluja markowymi zasilaczami wiec napewno cos wybierzesz. Jeżeli nie krecisz, a chcesz cos fajnego mozesz wybrac tego amacxroxa, sa porzadne, nawet jakis tani chieftec nie bedzie zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj też kondensatory, czy nie są napuchnięte.

Jak nie chcesz pakować dużo kasy to kup delte/fortrona na allegro. np 350-60MDN - Twój konfig posila się głównie linią 5V. Ten fortron nawet nie poczuje Twojego konfigu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP 2000+ ; MSI KT3V ; NVIDIA GeForce4 MX 440 ; SAMSUNG SP0802N ; 512 ram kingston

 

do takiego configu jaki zasilacz jeżeli będę kręcił procek ?

 

BO na tym codegonie az strach pracować ma 6 lat :) i nie wiadomo kiedy wybuchnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do 100zł:

Modecom MC 350W

Delta 350W

Fortron (na allegro widzialem 550W po 99zł podobno dają radę)

 

Nie daj się zwieść wysokim liczbom bo do twojego zestawu to i 300W starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item324200305_profes_for...oleslawiec.html ten jest porządny, tylko niewiem czy pasuje Ci tylko jeden miesiąc gwarancji, jest napisane, że zasilacz jest nieużywany, mozna to poznac jak zobaczysz wentylator czy nie jest zakurzony i czy w okolicach dziur na sruby nie ma zarysowan (nie był montowany). A zasilacze raczej sie nie psują ewentualnie na samym poczatku wiec miesiac powinien starczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakis specjalny wyczyn, dostaje komputery ktore maja po 10 lat, chodza non-stop na tanich zasilaczach i tez działają i jeszcze nigdy nie bylo nic w nich zmieniane (sa to komputery tkore z reguly pracuja w biurach wiec 8 godzin dziennie to min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce używanego . MOgłby ktoś mi poszukać na allegro max do 100 zl a jeżeli będzie tańszy to jeszcze lepiej tylko żeby wystarczył do tego sprzętu + ewentualne podkręcanie !

http://allegro.pl/item319854216_fortron_fs...ise_killer.html

Gwarancja 6 m-cy, przy o/c prędzej płyta nie podoła niż ten zasilacz...

Poczytaj ten FAQ przygotowany przez Darona.

 

Powiem ciekawostkę ze ten CODEGEN ma 6 lat / kump u mnie codznienie chodzi co 8 godzin /ostatnio zaczol wiatrak warczec z niego czas na wymiane

Codegeny i inne shity mają straszny rozrzut jakościowy, są składane z najtańszych komponentów, jeden pochodzi 10lat, a drugi po tygodniu się spali. Lubią też zabierać ze sobą inne podzespoły komputera (dyski, mobasy... itd) Wystarczy poczytać na forum... Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...