Skocz do zawartości
Sid

Równoległe LEDy do sieciówki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak podłączę 2 LEDY do sieciówki (ta co w sieciówce jest + nowa) to karta będzie dobrze chodzić...

Sprawdz :o

hhahaha normalnie bardzo śmieszne - ale sprawdziłem - DZIAŁA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podłączę 2 LEDY do sieciówki (ta co w sieciówce jest + nowa) to karta będzie dobrze chodzić...

Sprawdz :o

hhahaha normalnie bardzo śmieszne - ale sprawdziłem - DZIAŁA!!!

Moze nie tyle smieszne, co praktyczne 8)

No i widzisz jakie to latwe ? :P

Nie bolalo, prawda ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tyle smieszne, co praktyczne  8)  

No i widzisz jakie to latwe ?  :P  

Nie bolalo, prawda ? :o

Ale zawsze mógł coś zepsuć.

Tylko że jak podłączył 2 równolegle to chyba wymusił większy pobór prądu od sieciowki dlae diody.

Czy mam racje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moze nie tyle smieszne, co praktyczne  8)  

No i widzisz jakie to latwe ?  :P  

Nie bolalo, prawda ? :o

Ale zawsze mógł coś zepsuć.

Tylko że jak podłączył 2 równolegle to chyba wymusił większy pobór prądu od sieciowki dlae diody.

Czy mam racje??

Tak, wymusil, ale dioda pobiera tak zaczepisty prad, ze moze to spokojnie olac, ewentualnie mozna zalozych chlodzenie cieciowki i spox :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równolegle lepij przecież, szeregowo to ciulowo wychodzi. A jeśli powaznie myslicie o chłodzeniu tu cooler pci ;-) , taki montowany na sledziu, ale chłodzenie sieciówki z powodu jednej diody to już lekkie przegięcie :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na sieciówce jest dioda zielona, a podłączysz do niej równolegle drugą czerwoną, to będzie świeciła tylko ta czerwona, gdyż ma niższe napięcie w kierunku przewodzenia. Natomiast prąd diod LED zawsze ogranicza się szeregowymi rezystorami, więc żadnego przeciążenia tu nie będzie - sumaryczny prąd obu diod będzie taki sam, a jeśli diody będą takie same to nastąpi podział prądu i obie będą świecić mniejszą jasnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - mam zieloną(na karcie(tą z tych maluśkich :lol: )) i jedną czerwoną równolegle i obie świecą...

Kiedyś zlikwiduję tą na karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...