Skocz do zawartości
Thorn123

Jaka Plyta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do zakupu nowego kompa i ciągle sie waham co do płyty głównej będzie w niej e8400(ewentualnie jak nie będzie dostępny to e8200) zastanawiam się nad 2 płytami :

Gigabyte GA-P35-DS4

Asus P5K Premium/ WIFI-AP Intel P35

a może coś innego ? mam do wydania 600 zł max:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie bo znajomy może mi załatwić ta płytę Asus Maximus Formula Intel X38 za ok 650 zl warto dołożyć zamiast tej p5e ? i co pamięciami każde na tej płycie rusza ? i co sadzicie o płytach z 780 obsługa sli jest bardzo kosząca :)

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Maximus Formula to bardzo dobra płyta ja bym ja brał :), co do pamięci problemów niema chyba ze złe napięcie płyta ustawi. a Maximus Formula to ulepszona wersja P5E

Mam Asusa P5E i jest to nic innego jak Maximus z innym chłodzeniem, więc nie warto moim zdaniem dokładać. Co do Abit'a to się zgodzę jeśli chodzi o większą paletę ustawień (zwłaszcza dla pamięci). Przykładowo Asus na tRFC daje max 42 (wartość tym większa tym lepsza zwłaszcza do OC 2x2GB) np. 2x2GB na tRFC max 42 można zrobić ~900MHz, a na 52 1066MHz 5-5-5-12, a Abit bodajże daje nawet 62. Ale dzięki programowi SPDTool można to nadrobić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej nie oplacalne wienc zostaje x38 a mam pytanie ktos wie moze czym dokladnie sie roznia plyty asusa

P5E WS Professional od Maximus Formula i zwykłego P5E ?

i czy lepiej asusa (raczej p5e) czy może coś z Gigabyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale elektrycznie jest x4 (jedno złącze)a mam pytanie bo na komputroniku przy płycie Asus Maximus Formula Intel X38 pisze przy obsłudze pamięci ze ECC tzn ze zwykle nie będą działać ? i czy ktoś wie czym dokładnie się różnią te płyty co wymieniłem wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...