Skocz do zawartości
vicek

Wyciszanie Komputera W Toku - Co Dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam obecnie nastepujacy sprzet:

Antec P180 z defaultowymi TriCoolami

ToPower SPW-480W EZA

Dual Core E2160 @ BOX

ASUS 3870 @ HR-03 GT + Fander 92mm

Samsung SpinPoint 250GB (jakas stara edycja)

 

Poniewaz mam dosyc dobra obudowe, chcialbym ten sprzet jezscze 'wyciszyc'... Procka mam na napieciu 1.5 i 3.0ghz, wiec wiatrak wpada szybko na pelne obroty...

 

Jesli chodzi o karte graficzna, to zarowno glosnosc jak i temp wysmienite (moglbym ew. wymienic paste ale to juz za duzo zachodu i nie jestem juz takim maniakiem :D).

 

Wydaje mi sie, ze najglosniej w zestawie pracuje teraz procesor (potem ew. zasilacz, dysku nie bede wymienial...).

 

Moja koncepcja jest taka:

- TriCoole w obudowie zastapic Fanderami 120mm (ew. moge sie pozbyc calkiem ktoregos wiatraka). Ew. moge dorzucic 1-2 wiatraki do gornej szuflady na dyski (dysk mam na dole)

- na procesor Thermalright Ultima 90i + Fander 92 (po co 120, skoro obok sa dwa TriCoole...), mam zamiar wymienic za jakis czas na e8400

- co do zasilacza kompletnie nie mam pomyslu...

 

Co myslicie? Aha, obecnie HR-03 mam ulokowane w 'normalnej' pozycji. Moge ew zrobic tak, zeby wentylator byl od strony procesora, i wtedy puscic procesor pasywnie... (wtedy wiekzse cieplo karty, ale karta bylaby chlodzona 120mm od szuflady dyskow... z kolei z procesora cieplo zabiera wentyl od HR-03 + tylny i gorny 120...).

 

Z gory dzieki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale box to i tak box : ] przyda sie wymienic na inne, przynajmniej tak mi sie wydaje...

 

przeczytalem troche o fanswapie w przypadku zasilacza... wie ktos czy z moim topowerem da rade?

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultima 90i + Fander 92mm bedzie ok?

 

Czy ew. jakis inny cooler/wiatrak?

 

Jak juz skompletuje wszystkie wiatraki, to pomysle nad jakims panelem, zebym tylko potrafil to wszystko popodlaczac ;D co myslicie o ZM-MFC1? bardzo by mi pasowal do obudowy. chyba ze znacie cos innego dobrego, co by dodatkowo pokazywalo obroty (ale watpie, bo zalezy mi na duzej ilosci, 5-6)

 

-------------------

o! a moze Fandery na grafike i procka, a do obudowy Noiseblockery XL1? Mysle, ze to by bylo ciekawe rozwiazanie...

 

Moze mi ktos tylko powiedziec jak jest z regulacja obrotow Fandera po podlaczeniu do panelu? Chodzi mi o to, ze on ma regulator... No i czy mimo tego bedzie mozliwosc regulacji z poziomu panelu :) Z gory dzieki za odp.

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k, czyli aktualna wersja jest taka:

3-4x Noiseblocker XL1 120mm w obudowie

HR-03 GT + Fander 92mm na grafice (juz jest)

Ultima 90i + Fander 92 na procku

Scythe Quiet Drive [- bedzie 'odczuwalna' (moze slyszalna roznica) w stosunku do obudowy Anteca?]

panel Zalman ZM-MFC1

 

Co o tym myslicie?:> Pozostaje tylko kwestia zasilacza :[ kurde szkoda ze mam tak malo popularny i nie wiem czy da rade w latwy sposob zrobic w nim fanswapa (a szkoda tracic gwarancje jesli nie)

 

o! tutaj jest ten topower w srodku... czyli nei bedzie chyba problemow z fanswapem?:)

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no w sumie tak, tylko niepotrzebnie tego jednego fandera juz kupowalem ;) ale w takim razie dokupie 1x92mm (procek) + 3x120mm noiseblockery

 

Wydaje mi sie, ze poniewaz jest on 'odkryty' (w "dachu obudowy :D") i w pozycji poziomej, to jakikolwiek wentylator bedzie emitowal tam spory halas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fandera lepiej nie podłączać do żadnego panelu. Ten wentyl źle się sprawuje na obniżonym napięciu.

Tyle ode mnie.

OT

 

a propo.. mam 2 fandery, jeden pod panelem, drugi 2 do mobo podłączony, dwoma sobie steruje.. ten z pod panelu leci na 8v i jest wszystko ok. a ten podpięty do MOBO po zejściu poniżej 1000rpm cyka, piszczy, skwierczy i nie potrafię wymyślić lepszych słów na to zjawisko..

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu nie brał tak słabych noiseblockerów. Twój upatrzony panel ma regulację w zakresie 4-11V i należałoby to wykorzystać. Te XL1 na 11v będą się kręcić max 1100rpm, a na min. 0.

Warto zastanowić się nad wentylami, które na 12v mają 1500-1600rpm. Na przykład taki Scythe Kama Flex[1500] będzie mógł być regulowany w zakresie 500-1400rpm. Teraz skręcisz go na minimum i będzie niesłyszalny. A latem możliwość podkręcenia na wyższe obroty naprawdę się przydaje.

Pewnie zapytasz, dlaczego akurat sche a nie noiseblocker XL2. Po prostu scythe ma najlepsze łożysko. NB ma najprostsze łożysko ślizgowe.

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chociaz watpie, ze bede musial dawac na pelne obroty nawet przy bardzo wysokich temperaturach otoczenia, skoro w ubiegle wakacje E4300 + 7900GTX + TriCoole na LOW i PC dzialal bez zarzutu...

 

No ale masz racje, zawsze taka regulacja jest lepsza.

 

Czyli 120mm[1500] do obudowy, a co w przypadku 92mm - [1600] starczy czy [2000]?

 

Ten panel bedzie ok? jeszcze widzialem inny Zalmana ale prawie dwa razy drozszy, ale za to z wyswietlaczem i pokazywal aktualne temperatury... mowa o ZM-MFC2. to tez by bylo ciekawe rozwiazanie. moglbym przebolec obslugiwanie tylko 4 wiatraczkow, ale podobno wyswietlacz jest widoczny tylko na poziomie wzroku (a ja mam obudowe na podlodze wiec bez sensu).

 

ktos poleca ew. jakies inne panele? przegladalem troche i ten pierwszy, czarny Zalman wydaje sie najbardziej sensowny :)

 

Scythe Quiet Drive na dysk ok czy cos innego? u mnie dysk jest na takich gumowych kolkach od obudowy, wiec nie wiem czy jest sens kupowac quiet drive... nie wiem jakbym mial to zamocowac, po prostu polozyc 'na dnie' obudowY?

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ten tańszy panel zalmana w zupełności wystarczy.

2. Ja bym brał Kama Flexa 2000rpm 92. Po skręceniu zjedzie do 800 i będzie ok. A do dużego OC większy podmuch się przyda. 120tki bierz 1500rpm. Będziesz zadowolony.

3. Quiet drive'a montuje się do zatoki 5.25. Na pewno warto go kupić. Zwłaszcza gdy kupisz najwyższej klasy wentyle, bo od tego momentu to dysk okaże się najgłośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew DC, a skąd wiesz jakie wartości będą osiągały np. Kama Flexy po skręceniu do 5V? :rolleyes:

Wentylatory posiadają różne rozpiętości obrotów i trudno mówić o typowości nawet w przypadku wentylatorów o tych samych prędkościach przy 12V.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do quiet drive to znalazlem fotke

http://hotimg5.fotki.com/p/a/83_26/56_151/IMG_2231.jpg

I ktos po prostu wyjal ta "szyne" na dyski : )

\

Jak rowniez wiatrak na samym dole (obok zasilacza). tez to rozwazam. Z jednej strony by sie przydal taki wiatrak, z drugiej bardzo ogranicz aon miejsce na kable.

 

Jaki wiatrak 120mm polecilibyscie do zasilacza? Pytam osobno, bo musi to chyba byc cos mocnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...