Skocz do zawartości
bociczek

8800gs Czy 9600gt?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Konfiguacja mojego kompa:

AthlonX2 4200+ @ 4600+ Brisbane

2GB RAM

Gigabyte GA-M61SME-S2L

 

I teraz pytanie która z tych kart będzie lepsza do tego konfiga? Mam do dyspozycji jakieś 500zł. Chciałbym pograć w nowe gry na High przynajmniej w rozdziałce 1024x768.

 

Pozdro.

 

/edit.

Zapomniałem dodać, że istnieje możliwość kupna na firmę i wtedy jestem VAT do przodu ;).

i jeszcze jedno, czego 8800gs Palita kosztuje tyle samo co Gajnłarda w komputroniku?

 

Palit: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,53025/

Gajnłard: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,51613/

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna i druga proc i tak bedzie spowalnial, chyba ze go lepiej podkrecisz

 

8800GS wyrwiesz juz za 430 zl a 9600GT za 460 zl - moim zdaniem karty porownywalne, jednak ja bym wzial ta druga

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie która z tych kart będzie lepsza do tego konfiga? Mam do dyspozycji jakieś 500zł. Chciałbym pograć w nowe gry na High przynajmniej w rozdziałce 1024x768.

 

Skoro kolega będzie grał w rozdziałce 1024x768 to spokojnie 8800GS wystarczy, a za oszczędzone pieniądze kupi sobie coś innego, no chyba że nie zależy mu np na 30-40 zł różnicy to wtedy może brać 9600GT ale nie oszukujmy się 9600GT nic rewolucyjnego nie wprowadza, jest to odgrzany kotlet.

 

Edit:

 

Kotlet ze zmienioną nazwą :)

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myślę czytając testy tego cuda (9600GT), które wcale nie jest lepsze od 8800GT, ale co ciekawe we większości testów zrównuje się, albo wygrywa z 8800GTS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty są porównywalne. Ja też miałem zmieniać swoją grafikę, ale zrezygnowałem... poczekam do wakacji. Trochę w międzyczasie poczytałem i skłaniałbym się bardziej ku 9600gt. Różnica w cenie nie jest duża, a na jej plus przemawia jeszcze,z tego co czytałem, cichsze chłodzenie niż w 8800gs (w szczególności w tych od Gaiwarda i Palita).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jej plus przemawia jeszcze,z tego co czytałem, cichsze chłodzenie niż w 8800gs (w szczególności w tych od Gaiwarda i Palita).

Ale przecież kolega rozważa zakup najtańszego 9600GT czyli właśnie Palit i Gainward a z tego co widzę to mają takie samo chłodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kolega rozważa zakup najtańszego 9600GT czyli właśnie Palit i Gainward a z tego co widzę to mają takie samo chłodzenie :)

8800gs od Palita i najtańsza 9600gt od Palita mają z tego co czytałem (np. z opinii użytkowników) troszeczkę inne chłodzenia. Poza tym 9600gt ma regulację obrotów wiatraczka, dzięki czemu po instalacji sterowników w Windowsie nie jest słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gs od Palita i najtańsza 9600gt od Palita mają z tego co czytałem (np. z opinii użytkowników) troszeczkę inne chłodzenia. Poza tym 9600gt ma regulację obrotów wiatraczka, dzięki czemu po instalacji sterowników w Windowsie nie jest słyszalny.

Moim zdaniem różnią sie tylko regulacją obrotów :) ja sam się zastanawiam co kupić, czy 9600GT czy 8800GS hmm i nie mogę się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór:

Zobacz Bioshock, Dirt

http://pcarena.pl/page/82324/5/GeForce-960...krok-przed-ATI/

Jak są mocno używane shadery to robi się ciekawie

Tymbardziej, że ta 9600GT jest kręcona, a 8800gs nie... Chyba większość rzeczy skłania się do 8800gs. A jak z zasilaczem? Ile W będzie potrzebował cały zestawik? Aktualnie mam Feela II, ale domyślam się, że czeka mnie też wymiana zasilacza. Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem różnią sie tylko regulacją obrotów :) ja sam się zastanawiam co kupić, czy 9600GT czy 8800GS hmm i nie mogę się zdecydować.

Nawet jakby tylko samą regulacją, to i tak to dużo daje :). Ja tez się głowiłem którą grafikę z tych dwóch wybrać i bardziej skłaniałbym się ku 9600gt, choć ostatecznie wstrzymałem się do wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymbardziej, że ta 9600GT jest kręcona, a 8800gs nie... Chyba większość rzeczy skłania się do 8800gs. A jak z zasilaczem? Ile W będzie potrzebował cały zestawik? Aktualnie mam Feela II, ale domyślam się, że czeka mnie też wymiana zasilacza.

Wymień zasilacz i to jak najszybciej jeśli chcesz zmienić kartę. Nawet nie waż się odpalić nowej karty na Feelu :P a jeśli chodzi o zasilacz to firmowa 400W będzie wystarczająca.

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/edit.

Zapomniałem dodać, że istnieje możliwość kupna na firmę i wtedy jestem VAT do przodu ;) .

i jeszcze jedno, czego 8800gs Palita kosztuje tyle samo co Gajnłarda w komputroniku?

 

Palit: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,53025/

Gajnłard: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,51613/

Bo to to samo.

 

Co do topiku - 9600GT IMO z jakimś dobrym chłodzeniem, te na 8800GS to podobno pomyłka i mało co można z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT IMO z jakimś dobrym chłodzeniem, te na 8800GS to podobno pomyłka i mało co można z tym zrobić.

Można:

1. podłączyc na 7v

2. podłączyc na 5v

3. użyc potencjometra np. od pentagrama, czy zalmana

4. odłączyc wiatrak i za pomocą opasek przymocowac coś cichego

5. zmienic chłodzenie jeśli ktoś posiada leżące w szafie

 

A mi się wydaje że im więcej będzie shaderów w grze, tym 8800gs będzie wyprzedzał 9600gt (oczywiście do rozdzielczości w któej nie przychamuje go szyna i ROP)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się przyłącze, miałem zakładać podobny temat, niepotrzebnie nawet napisałem posta w temacie o 96GT.

 

Jak myślicie, opłaca się sprzedawać 86gt s+ i dołożyć do 88gs/96gt? Którą z nich wybrać? Jeśli chodzi o chłodzenie 88gs, to dużym problemem podpięcie wiatraka pod 5v lub całkowita jego zmiana nie będzie.

 

Następne pytanie, czy mój zasilacz podoła? (amacrox ax400-pnf)

 

Reszta sprzętu jak w sigu, grać zamierzam w 1280x1024 :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoja karta nie daje rady to jasne że się dopłaca :P teraz musisz sobie zadać pytanie ile chcesz kasy dołożyć. Jeżeli nie robi Ci różnicy 50 zł to możesz brać 9600GT żeby chwalić się kolegom że masz Geforca serii 9 ale jeśli 50 zł to dużo to śmiało możesz brać 8800GS bo obie karty prezentują podobną wydajność. Twój zasilacz to markowa 350 więc na pewno da sobie radę z każdą z tych kart.

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mój e-penis nie powiększa się na myśl o praktycznie takiej samej grafie, lecz o wyższym numerku.

 

Zasiłka to markowe 350 w rzeczywistości (identyczna konstrukcja co mc-350).

 

A jak to w końcu jest z podkręcalnością 96gt od palita? Słyszałem, że na tym polu karta totalnie leży...

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten Palit ma kiepskie OC no i cewki piszczą :P ale to ktoś na forum pisał więc może po prostu taki kiepski egzemplarz się trafił. Ja osobiście zastanawiam sie nad wypasionym 8800GS od Asusa :)

 

http://www.allegro.pl/item328854264_asus_8...sklep_wawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT od Palita (wersja Sonic) poszła mi na 730/1120MHz. Jeśli wersja niepodkręcona zrobi tyle lub więcej (a pewnie zrobi), to brać. 8800GS ma chyba tylko 12ROPów, z tego co wiem. Troszkę mało. Zresztą 8800GS jest wycofywane, jak pójdzie na gwarę to i tak 9600GT dostaniecie : P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez ją taniej kupić np tu, wiem że dosyć droga ale zakładają, że normalny 8800GS i 9600GT mają głośne chłodzenie, są problematyczne względem OC i mają piszczące cewki to produkt Asusa jest chyba ciekawym wyborem. Ma fabrycznie podniesione zegary no i te chłodzenie jest naprawdę wydajne i ciche.

 

To jest wideo recenzja tego 8800GS od Asusa :) hmm ciekawe skąd ten lektor :P ach ten głos:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są problematyczne OC.

Chłodzenie jest ciche, gdy zamkniesz budę.

Piszczące cewki, w Zotacu i Palicie tego nie widziałem.

Jeśli chłodzenie to Glaciator, to ktoś na Labie pluł sobie w brodę, żę to wziął. Ponoć głośniejsze od Zalmana na 8800GT Gigabyte.

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT od Palita (wersja Sonic) poszła mi na 730/1120MHz. Jeśli wersja niepodkręcona zrobi tyle lub więcej (a pewnie zrobi), to brać. 8800GS ma chyba tylko 12ROPów, z tego co wiem. Troszkę mało. Zresztą 8800GS jest wycofywane, jak pójdzie na gwarę to i tak 9600GT dostaniecie : P.

No właśnie ale Ty masz wersje Sonic która jest sporo droższa niż zwykły Palit, bo nie oszukujmy się 550 zł za Sonica to dosyć sporo :) dokładamy 70 zł i mamy wypasione 8800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, jestem redaktorem kart graficznych na Hard-PC. Kartę miałem tydzień niecały. Moja to 8800GT Galaxy CM HP. 9600GT za 630 zł bym nigdy nie kupił : ).

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...