Skocz do zawartości
MsK

partcja windowsa pod linuxem

Rekomendowane odpowiedzi

po zmodyfikowaniu fstaba i dodaniu linijki:

/dev/hda1 /mnt/windows vfat auto,owner,users 0 0

mam dostepna partycje windowsowa...niestety tylko dla odczytu dla userow...root ma pelne prawa

proba zmiany uprawnien nie powiodla sie...komunikat :

(requested: 0777, actual 0755):operacja niedozwolona

nie mam pojecia...a szukalem:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda poradzilem sobie z tym polowicznie gdyz ustawilem usera ktoey moze wszystko zmieniac...(755) jednak wolalbym rzeby mode byl 777 tak rzebym mogl udostepniac to w sambie i rzeby wszuscy mogli zapisywac na partycji vfat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda poradzilem sobie z tym polowicznie gdyz ustawilem usera ktoey moze wszystko zmieniac...(755) jednak wolalbym rzeby mode byl 777 tak rzebym mogl udostepniac to w sambie i rzeby wszuscy mogli zapisywac na partycji vfat

Pokombinuj z umask:

/dev/hda1 /mnt/hda1 vfat codepage=852,iocharset=iso8859-2,user,gid=1002,showexec,umask=0002,quiet 0 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XpUser: wyjdź.

MsK: ew. możesz spróbować dać

 

/dev/hda1 /mnt/windows vfat defaults 0 0

 

Sprawdź jeszcze jakie prawa dostępu są do /mnt/windows przed zamontowaniem i kto jest ownerem, ale nie jestem pewien czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary ale masz problem

bez komentarza mistrzu....

MsK a jakiej dyst uzywasz ?

a dystrybucja rh 8.0...tylko teraz mi chyba dysk padl...przy bootowaniu nie moze przejsc przez "hda partition check"..a winda chodzi mi "normalnie"..."tylko" nie moge wlaczyc dma...i teraz mam zagwostke dysk czy plyta...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...