Skocz do zawartości
Jaro2k

Ddr 2 Zamiast Ddr 1 ? Czy To Ruszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam takie małe pytanie bo nigdzie nie umiem znalezc odpowiedzi.

Mój lapek to compaq presario v4000 (celek 1,5 intel 910/915)

Czy jest mozliwa wymiana pamieci które teraz mam DDR na DDR2 ????

Według everesta byłoby to mozliwe.(screenshot) a na stronie Intel'a pisze ze supports DDR2.

 

Prosze o szybką odpowiedz i pozdrawiam

post-149723-1206275934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie intela jest napisane :)

 

The Mobile Intel® 910GML Express chipset supports up to 2 GB of single channel DDR 333 MHz or dual channel DDR2 400 MHz

Nie widzę przeszkód. Możesz śmiało wymieniać :D tylko pamiętaj że szyna musi być 400 :P

Edytowane przez Turok8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wrzuce 533 to pójdą na 400 ??tak jak w ddr ??

bo mam tez zamiar zmieniac procka na pentium M bo celina nie chce u mnie drut moda :angry:

jak tak to trzeba bedzie pomyslec bo są tansze :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będzie chodzić. Taka możliwość jest tylko w przypadku dokładania modułu 667 do płyty 533.W Twoim wypadku pasują tylko 400. Ale i tak przy DDR2 poczujesz wzrost wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złącze teoretycznie tak samo wygląda i ma 200pinów, ale coś mi się mocno zdaje, że zależy pod jakie ramy zostało zrobione a to że chipset obsługuje to już inna kwestia. I jeżeli producent przewidział pod ddr1 to dwójki nie ruszą.

 

W laptopach wygląda to trochę dziwnie bo jak pisałem są na 200pin w stacjonarnych były zupełnie inne i niektórzy producenci robili 2 załącza pod 1 a 2 pod dwójki

 

dobre pytanie, które według mnie nadal pozostaje bez odpowiedzi i jeżeli ktoś nie przetestował na żywym organiźmie nadal pozostanie bez odpowiedzi.

 

obstawiam jednak, że nie ruszą

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm najpierw wymienie proca na pentium m zeby szyna wskoczyła na 533 mhz

a potem pomysle nad ddr2 jakims malym ( w koncu 256 mozna miec za ok.10 zeta)

jak ruszy to dam wszystkim znac .

chyba ze ktos juz to próbował to moze niech sie odezwie.

 

co do wykonania ddr2 nie ma zbyt duzej róznicy w stosunku do ddr.

złącze jest to samo 200 pin jedynie róznica to napiecia ddr chyba 2.5V a ddr2 1.8V

 

wyprubuje jak uzbieram kase na procka i bedzie chwile czasu.

 

chyba ze ma jakis sens wsadzenie 533mhz na szyne 400mhz(procek chodzi na 400)

 

nie wiem :mur:

 

a co do wzrostu wydajnosci no nie wiem ddr w dualu są szybsze od single ok.3%

ddr 400 są szybsze od ddr2 667 ponieważ timingi są wyzsze wiec jaki wzrost ??

 

chodzi mi tylko o to zeby za tanią kase (ok.120) miec 2gb ramu a nie bawic sie ddr1 gdzie 1 gb kosztuje ok.170 pln

wiec róznica jest wielka (w kasie)

Edytowane przez Jaro2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blednie zakladasz, ze jesli pinow jest tyle samo, to pamieci beda dzialac.

Ot, chociazby:

złącze jest to samo 200 pin jedynie róznica to napiecia ddr chyba 2.5V a ddr2 1.8V

Zycze powodzenia walnac 2.5V na DDR2 ;)

 

Poza tym ilosc pinow to jedno, a uklad tych pinow to drugie :)

 

IMHO ten trik sie nie uda, a ryzykujesz spalenie pamieci albo zrobienie krzywdy plycie. No ale chcesz, to probuj - jak sam napisales 256MB kosztuje teraz smieszne pieniadze.

 

BTW.

hmmm najpierw wymienie proca na pentium m zeby szyna wskoczyła na 533 mhz

A jestes pewien, ze to w ogole zadziala? Bo za moich czasow to o szynie decydowala plyta, a nie CPU (tzn. wsadzenie innego CPU nie spowoduje IMHO magicznego przyspieszenia szyny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, DDR1 400 sprawowało się znacznie lepiej (szybciej, mniejsze opóźnienia) niż wczesne DDR2, np. DDR2 400 albo DDR2 533. Czy naprawdę chcesz wymienić posiadane pamięci na... gorsze?

 

Polecam poza tym przyjrzeć się: http://en.wikipedia.org/wiki/SODIMM

 

Jest tam napisane, że:

"These two types of memory are not interchangeable and thus have slightly different notch locations that prevent cross installation."

 

SODIMM DDR1 różni się od SODIMM DDR2 m.in. położeniem tej "przerwy" czyli notch'a. Na tym powinniśmy skończyć dyskusję. To, że Twój chipset wspiera DDR2 jeszcze nic nie znaczy - teraz jest na rynku mnóstwo płyt z mostkiem P35, który wspiera DDR2 i DDR3, ale większość płyt i tak nie ma gniazd DDR3.

Edytowane przez crystal_logic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blednie zakladasz, ze jesli pinow jest tyle samo, to pamieci beda dzialac.

Ot, chociazby:

 

Zycze powodzenia walnac 2.5V na DDR2 ;)

 

Poza tym ilosc pinow to jedno, a uklad tych pinow to drugie :)

 

IMHO ten trik sie nie uda, a ryzykujesz spalenie pamieci albo zrobienie krzywdy plycie. No ale chcesz, to probuj - jak sam napisales 256MB kosztuje teraz smieszne pieniadze.

 

BTW.

A jestes pewien, ze to w ogole zadziala? Bo za moich czasow to o szynie decydowala plyta, a nie CPU (tzn. wsadzenie innego CPU nie spowoduje IMHO magicznego przyspieszenia szyny).

 

układ pinów i ich ilość jest taka sama w ddr i ddr2. to nie są pamieci do blaszaka ze są różnice wzrokowe.

co do spalenia to wątpie najwyzej lapek nie startnie i krzywda mu sie nie powinna stac

 

po drugie wsadzenie pentium m szyna zostaje automatycznie przestawiona na 533mhz.powodem tego jest konstukacja cpu która daje info chipsetowi ze ma pracowac z taką czestotliwoscią.niestety lapki nie posiadają zworek na płycie ;]

 

Z tego, co pamiętam, DDR1 400 sprawowało się znacznie lepiej (szybciej, mniejsze opóźnienia) niż wczesne DDR2, np. DDR2 400 albo DDR2 533. Czy naprawdę chcesz wymienić posiadane pamięci na... gorsze?

 

Polecam poza tym przyjrzeć się: http://en.wikipedia.org/wiki/SODIMM

 

Jest tam napisane, że:

"These two types of memory are not interchangeable and thus have slightly different notch locations that prevent cross installation."

 

SODIMM DDR1 różni się od SODIMM DDR2 m.in. położeniem tej "przerwy" czyli notch'a. Na tym powinniśmy skończyć dyskusję. To, że Twój chipset wspiera DDR2 jeszcze nic nie znaczy - teraz jest na rynku mnóstwo płyt z mostkiem P35, który wspiera DDR2 i DDR3, ale większość płyt i tak nie ma gniazd DDR3.

 

przerwa jest w tym samym miejscu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie jest, choc roznica jest minimalna:

The 200-pin SO-DIMM has two variations for locating the notch that are nearly indistinguishable. If the notch is located further outboard, it indicates the DDR class of memory. When the notch is located towards the center of the board, it indicates DDR2. These two types of memory are not interchangeable and thus have slightly different notch locations that prevent cross installation. The PC2700 200-pin SO-DIMM depicted in the accompanying photograph shows a notch slightly outboard, and is thus DDR. Caution should be exercised when visually identifying 200-pin SO-DIMM modules.

(pogrubienie oryginalne)

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...