Skocz do zawartości
DziubekR1

Fortron Fsp550-60plg

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item332563594_fortro..._zasilaczy.html - jak w temacie. Co o nim myslicie Panowie ? Wyglada na prawdziwego kozaka. Wszystkie potrzebne kable, mocna 12V. Orientuje sie ktos jak z glosnoscia ? Niby tylko 80mm, ale znowu Fortrony raczej zawsze ciche byly z tego co pamietam. Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Obawiam się że to tzw.: "leżak".

No i gwara 3 miechy tylko.

 

Ja bym osobiście nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ze "lezak" to sie akurat nie boje, bo mialem juz niejedna Delte czy Fortrona z allegro i zawsze bylem zadowolony. To nie jest sprzet, ktory sie szybko psuje. Ciekawi mnie opinie kogos, kto moze mial stycznosc z tym sprzetem, jak z glosnoscia itp. Bo o elektronike to raczej mozna byc spokojnym, to chyba model serwerowy, wiec tam FSP raczej na niczym nie oszczedzalo.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena konkurencyjna, chociaż za 190 zł masz corsair'a 450W z podobną linią 12 V i gwarancją 3 lata - zależy co kogo interesuje - cichy to on na pewno nie bedzie - wentylator 80 mm nie jest cichy a jak są 2 x 80mm to jeszcze głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena konkurencyjna, chociaż za 190 zł masz corsair'a 450W z podobną linią 12 V i gwarancją 3 lata - zależy co kogo interesuje - cichy to on na pewno nie bedzie - wentylator 80 mm nie jest cichy a jak są 2 x 80mm to jeszcze głośniej

To nie jest Panowie tak, ze ja szukam zasilki i czekam na propozycje, ja pytam o tego Fortrona, bo chcialem go wziac "z ciekawosci", zobaczyc jak to wyglada itp. bo lubie takie nowinki. Tylko najpierw chcialem popytac, czy w ogole warto, czy to nie jest jakas bida. Bo kuzyn ma 300W GTF z wentylem 80mm to po tylu latach nadal tej zasilki nie slychac. Zdaje sobie sprawe z tego, ze tu jest wiecej bebechow do ochlodzenia, ale moze a noz widelec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Panowie tak, ze ja szukam zasilki i czekam na propozycje, ja pytam o tego Fortrona, bo chcialem go wziac "z ciekawosci", zobaczyc jak to wyglada itp. bo lubie takie nowinki. Tylko najpierw chcialem popytac, czy w ogole warto, czy to nie jest jakas bida. Bo kuzyn ma 300W GTF z wentylem 80mm to po tylu latach nadal tej zasilki nie slychac. Zdaje sobie sprawe z tego, ze tu jest wiecej bebechow do ochlodzenia, ale moze a noz widelec ;)

"Bo kuzyn ma 300W GTF z wentylem 80mm to po tylu latach nadal tej zasilki nie slychac."

pod warunkiem że ma agp, albo ty masz słaby słuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z którego roku ten zasilacz jest. Jednak w 2002r. to chyba tylko prorocy wiedzieli o takich złączach i produkowali zasilacze z wtyczą atx 24pin (choć z tym trzeba uważać, wtyczka może być w innym standardzie niż atx, była mowa kiedyś na forum o zasilaczach serverowych z innym układem przewodów) i złączem pci-e 6 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16817103478 - jesli o kable chodzi, to podejrzewam ze to bedzie ten sam model. Jak widac nie dosc ze ma PCIex, to jeszcze EPS 8pin, 24pin, Sata, czego chciec wiecej :)

Co do ukladu kabli we wtyczce 24pin, to wiem o co kaman. W mojej Delcie 465W serwerowej tak bylo. Ale tutaj podejrzewam, ze tego nie ma. Co by robila wtyczka PCIex w serwerowej maszynie z niestandardowa wtyka 24pin ? :)

 

EDIT:

 

Mowie, ja zachorowalem na ten zasilacz, bo poprostu jestem ciekaw jak to w srodku wyglada :D Delte serwerowa 465W zostawilem sobie na pamiatke, bo poprostu tak wykonanego sprzetu jeszcze nie widzialem, a Fortron wyglada rowniez na niezlego kozaka.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bebechy pewnie te same, okablowanie niekoniecznie. Przykład? Fortron ATX350-PNF i Modecom MC-350 - bebechy takie same, wentylki takie same a Fortron ma jeszcze bardziej bidne okablowanie (brak wtyczki PCI-E 6 pin)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gosc na aukcji pisze, ze PCIex jest, Sata i 24pin tez. Co do EPS trzeba by zapytac.

 

EDIT:

 

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_prod...54&proid=91

 

http://www.fsp-group.com.tw/upfiles/ADUplo...s1175977367.pdf

 

Tu sa kable pokazane. Nie moge sie jedynie dopatrzec PCIex, bo EPS jak widac na 100% jest.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

63% at minimum measured... with maximum load at all outputs

 

troche to zmienia postac rzeczy

 

JAk nic fajnego nie znajde w ciagu najblizszych dni to zainwestuje w tego fsp i zobaczymy co powie na quada @1.7v + 8800gtx :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzisiaj go kupiłem :] Powiem tak. Jest to sprzęt z budy serwerowej i widać to po nim. Kable są cholernie długie. Dla tych co lubią porządek w obudowie odradzam zakup. (chyba że są dobrzy w układanie kabli po kątach obudowy.)

Kolejne zawiedzenie przynosi zasilanie PCI-E, które jest zwykłą przejściówką z 2 molexów. Dodawane do zestawu oddzielnie. Kolejnym podejrzanym elementem jest "mufa" na przewodach... O niej więcej w najbliższym czasie

Wentylatorek w obudowie nie zachwyca (chodzi głośniej niż Arctic cooling z sensorem temperatury).

 

A co do danych. Z racji że jestem totalnie lewy w sprawach elektroniki podam wam na razie napięcia z molexa jakie uzyskałem w czasie działania 3dmarka.

+12V ~ 11.95V +- 0,02 ale głównie 11.95

+5V ~ 5.05V +- 0,01

 

MIERZONE MIERNIKIEM

 

Wiem że mój sprzęt się nie nadaje do testowania zasilacza takiej mocy ale chciałem dobrze i podałem to co umiałem i mam nadzieje że komuś się przyda.

 

Przepraszam, że nie dam fotek wnętrza, ale na razie wolałbym go nie otwierać. Mogę zrobić zdjęcia tego długaśnego okablowania, nawet jak kogoś to będzie interesowało to mogę zmierzyć ich długość.

 

Pytać chętnie odpowiem...

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Czego można się spodziewać po leciwej 80? Ale to nie przeszkadza aby zrobić fanswapa :]. Czekam już na Acutake.

co do tego acutake to bym nie był taki pewny jego możliwości - dam ci dobry przykład:

- na grafice 7300gs low profile miałem założony wentylator z feela I - dosyć nowy miał niecały rok i przy 5V temperatura w chłodnym pokoju była 47 - 48 *C, na 12V 42- 43 (nawet przy schładzaniu po stresie), teraz mam acutake 80 mm i przy 12 V mam 46 *C, a w zasilaczach fortron, podobnie jak w modecomach zazwyczaj są wentylatory yate-loon o prędkości obrotowej max 2600 obr/min, więc nie wiem czy ten acutake jest dobrym posunięciem - napewno go podpinaj pod złącza zasilacza żeby się mógł na 12V przełączać samodzielnie jak mu temperatury podskoczą, ale ja przy bardziej prądożernym konfigu bym nie ryzykował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też się tego obawiałem. Spytałem omgwtf i z jego odpowiedzi wynikało że można by spróbować takiego zabiegu.

 

A co myślicie żeby dać 2 ciche wentylatorki. Tak żeby jeden wdmuchiwał a drugi wyciągał. Zresztą i tak na razie mam zasilacz po za obudową. (Leży na obudowie.)

 

Edit1 - Jak powiedziałem tak też zrobiłem. Zainstalowałem 2 Akutejki i temperatura jest podobna do tej przy oryginalnym "wyjcu" a cisza jest jak idealna jak na wentylatorki za dychę.

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...