Skocz do zawartości
tom_91

Sprzęcik Do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie mi złożyć dobry sprzęcik do grania do 3000 zł bez obudowy, napędów i innych zbędnych elementów liczy się tylko procesor, płyta główna, karta graficzna, zasilacz, pamięć i dysk.

Wstępnie złożyłem coś takiego:

Grafika: Radeon 3870 X2 Asus 1GB

Procesor: AMD Phenom Quad-core 9500

Płyta główna: Gidabyte GA-MA790X-DS4

Dysk twardy: WD Caviar AV 160 GB 8mb cache

Pamięć: Geil Dual 2x2GB ddr2 800MHz

Zasilacz: ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta MSI P35 Platinum

procek Intel Core2 Duo E8400

grafa MSI 8800GTS 512MB OC

RAM 2*2GB 800MHz Corsair Twin2x CL4

twardziel Seagate 500GB 7200.11 32MB Cache

zasilka Corsair 520W

 

Cos kolo 3k.

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jest mało gier które wykorzystują w pełni w 2 rdzenie.. więc narazie nie ma co się pakować w 4.. chyba, że jesteś grafikiem itp. to owszem.. Bierz e8400 :)

Edytowane przez Komixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro brak OC, to:

1. mozna zaoszzcedizic troche kasy biorac e8200 zamiats e8400. Duzej roznicy nie bedzie a ~180zl zostanie.

2. 8800gts. Ciezko polecic konkretny model, ze wzgledu na wahania cen miedzy sklepami dla konkretnych modeli, firm. Kieruj sie po pierwsze jak najnizsza cena, po drugie najwyzszym taktowaniem, po trzecie dlugoscia gwaranci.

czyli przy karcie kosztujacej ~900zl nie ma sensu dokladac 150zl za taktowanie zwiekszone o 50mhzdla rdzenia i 100mhz dla pamieci.

3. Ram: kazdy 2x1gb lub 2x2gb cl4 800mhz z radiatorami, dobrej firmy: PDP PArtiot LLK, OCZ titanium, platinium, Corsair. Wyznacznikiem niech bedzie cena p oktorej mozesz je kupic. Przy braku oc NIE ZAUWAZYSZ ROZNIC!!

4. MOBO: FOxconn p35-a/p-35as, Abit P35. Nic lepszego nie ma sensu, chyba ze jakies [ciach!]ly typu wifi sa Ci potrzebne. Te dwie ww plyty to stabilne ciche rozwiazania. z obydwoma mialem kontakt, bardzo przyjazne w uzytkowaniu. Ciezko wskazac ktora lepsza. co wybrac??CENA CENA CENA!

5.corsair 520w pewnie nawet z duuzym zapasem wystarczy. poszukaj czy nie wystarczy do tego zestawu 450w corsair, bo wydaje mi sie ze powinien spokojnie styknac. Pamietajmy ze calkowity brak OC!

6. Barracuda jest na prawde bardzo szybka! niestety kosztuje 60zl wiecej czyli 20%wicej niz samsung. A samsung jest zaledwie kilka % wolniejszy/czyli jak ktos nie jest maniakiem to nie zauwazy, a jak jest maniaiem to wybierze RAID:)/ i jest prawie calkowicie bezlgosny. Mialem okazje brac udzial w domowych testach tych modeli i naprawde bylem w szoku jak dysk moze cicho chodzic. Co najwazniejsze nie spotkalem sie z opinia ze te niowe 500gb samsungi komus halasuja. A barakudy owszem, lubia pozgrzytac. Dlatego SMASUNG 500GB 300zl + cisza gratis!!!

7.Chlodznie na procesor: scythe mugen, freezer 7pro, Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum, Pentagram Freezone HP-120 AlCu Vertical, Scythe Andy Samurai Master, Sunbeam Tuniq Tower 120, Thermalright Ultima 90i, Thermaltake BigTyp 120 VX. Kazde wystarczy, im drozsze tym chlodniej i ciszej, ale nawet najtanszy bedzie o niebo lepszy od standardowego. Przy takich zestawach chlodzenie jest konieczne do dlugiej i bezawaryjnej pracy. Do tego 2 wentylatory do obudowy, 1200mm najlepiej, ciche np acutake 120mm ~14zl.

 

A zalezy w co gra. UT3 w pelni korzysta z dobrodziejstw 4 jaj, kolejne gry na jego popularnym i skutecznym engine beda je rowniez wspieraly. Wielu producentow gier np crysisa zdaje sie nie dbac o optymalizacje kodu gry/tragiczna wydajnosc/ jak i o obsluge wielordzeniowych procesorow. Mam nadzieje ze dzieki takim grom jak ut3 to sie baaardzo szybko zmieni. Aby sprawdzic ktore gry korzystaja z wielu rdzeni i w jakim stopniu poszukaj testow nowych proeceorow intela e8xxx i tam sa porownania przed oc, po oc, quadystare, quady nowe, stare e6xxx, wszystko pieknie widac co gdzie jest wykorzystywane, a ktorzy porducenci dali d!@# :)

Edytowane przez zala666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chce asusa bez wifi to P5K PRO a jezeli inne firmy to zala wymienił

520W dlatego żeby mieć spokoj bo wkońcu to 2GPU jeżeli wybierze 3870x2

Jeżeli 8800GTS to 450W wystarczy w zupełnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dużo odpowiedzi jak zarazie chyba zostanę przy HD3870X2 chyba że jeszcze mnie przekonacie do 8800gts (wywnioskowałem to z rożnych testów np. http://www.tweaktown.com/articles/1331/1/p...tion/index.html ) ale co co procka to jeśli twierdzicie ze Intel E8400/E8200 będzie lepszy to chyba sie was posłucham :)

Z waszych podpowiedzi stworzyłem coś takiego:

Intel Core2 Duo E8200/E8400

GeForce 8800 GTS Microstar 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) OC

PDP Patriot Dual LLK 2x 2GB DDR2 EPP 800MHz CL4 lub Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology

Abit IP35

a co do dysku to nie potrzebuję takiego dużego dysku wystarczy mi nawet 160GB ewentualnie może być 250GB ale to max

Edytowane przez tom_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3443-8 tutaj masz pojedynek Phenoma 9500 vs Quada Q6600

 

A tutaj

Quad 6600 vs E8200

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3557-5

 

Podsumowując QUAD jest LEPSZY od Phenoma

A E8200 (nie podkręcany) jest lepszy od Quada (w grach)

Wiec wniosek jasny

 

PS:Sory ze tak na częsci to ale nie znalazlem jakiegos pojedynczego pojedynku tych procesorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dużo odpowiedzi jak zarazie chyba zostanę przy HD3870X2 chyba że jeszcze mnie przekonacie do 8800gts (wywnioskowałem to z rożnych testów np. http://www.tweaktown.com/articles/1331/1/p...tion/index.html )

na poparcie wyboru 8800gts zamiast x2 3870 polecam przeczytanie tego testu:test 3870x2, 9800x2, 8800gts strona z wynikami

 

W znacznej wiekszosci testow, przy wlaczonym AA/AF ati nie daje rady. Mimo i z bez aa/af jest szybsza od 8800gts to po wlaczeniu jej wydajnosc spada strasznie do poziomu gorszego niz 8800gts. To daje 400zl w Twojej kieszeni i wydajna 8800gts do Twojego komputera:)

 

Za ile masz zamiar kupic msi oc? bo moze asus top?? jest chyba najbardziej podkreceona karta 8800gts. tylko ze niestety drozsza>1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety agito nie ma pamieci Patriot llk 2x2gb 800 cl4, a szkoda bo tanie, niezawodne, wydajne i maja potencjal OC, ale coz i tak nie jest zle:))

 

proc: e8200

mobo: abit p35

dysk: seagate

ram:jak nie bedzsie ci szkoda dolyc te 50zl to pamieci to wez mushkiny/pod warukiem ze bedizesz podkrecal, jak nie bedzie oc albo bedzie nieduze to ocz repaer beda OK. mushkin do OC, reapery bez OC.

grafika: w agito masz dwie mozliwosci:

inno3d geforce 8800 gts 512mb za 800zl, standardowe takty, zwykla 8800gts, nie rozni sie niczym od innych drozszych niepodkreconych 8800gts. rewelacyjna cena!!

albo

asus geforce 8800 gts top 512mbza 1106zl. Jedna z najbardziej podkreconych kart na rynku, rdzen 650@740 pamieci 1940@2070.

 

306zl ROZNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ponadto nic pomiedzy nie warto kupowac. Dla mnie wybor jest prosty. Nawet jezeli nie bedzie oc/a powinno byc uwazam/ to nie ma sensu placic ani zlotowki ponad 800 w tym przypadku:)

 

zasilac: ktorys z tych:/ale prosze kogos o ocene ktory bedzie wystarczajacy, wg mnie ten za 280zl bedzie ok/

http://www.agito.pl/zasilacze/tagan_tg500u....221.43786.html

http://www.agito.pl/zasilacze/tagan_500u26....221.43800.html

http://www.agito.pl/zasilacze/tagan_500u35....221.43777.html

http://www.agito.pl/zasilacze/tagan_tg600u....221.43785.html

 

szkoda ze nie maja corsairow, bo to obecnie najczesciej polcany bardzo mocny stabilny zasilacz np wersja 520w. Gdybys mogl ja zdobyc bylby to najlepszy wybor.

 

Mam nadzieje ze pomoglem

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Bardzo mi pomogliście oczywiście temat nadal aktualny. Mam jeszcze pytanko a mianowicie widziałem

gdzieś na tym forum że Windows XP (bo na nim bedę pracował) nie obsługuje 4GB RAMu. Co mam teraz zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze do was jedno pytanko jak już kupie te podzespoły to na ile i w jakich proporcjach podzielić dysk(250GB) na partycje????

Edytowane przez tom_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ciebie. Ja bym podzielił tak:

30 GB na system, 50 GB na programy, 100 GB na filmy/gry, 60 GB na ściąganie...

 

ew. jeżeli masz linuksa i chcesz jechać na 2 OS-y, to odlicz sobie przynajmniej z 10 GB na niego od jakiejś partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...