Skocz do zawartości
damianglo

E8200 9600gt Albo 8800gt Ddr2 A Moze Ddr3 Pomozcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy moglby mi ktos doradzic ewentualnie zmienic w moim configu

 

CPU: E8200 574zl

MOBO: ASUS P5K WS 579zl /GIGABYTE GA P35 DS4 435 zl

PAMIEC: DDR2 2X1GB OCZ 800MHz CL3 220zl / Patriot 2x2GB 800MHz CL4 290zl

GRAFA: 9600GT 512MB 256BIT 550zl / Asus GF 8800GT 512MB DDR3/256BIT 682zl

ZASILKA: TAGAN 2FORCE 600W 321zl

 

allbo cos z ddr3

MOBO: ASUS P5K64 WS 545zl

PAMIEC: DDR3 2X1GB 1333MHz OCZ CL7 569zl

 

Konfiguracje mozna zmieniac na rozne sposoby doradzcie co najlepiej. z gory dziekuje

Edytowane przez damianglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci taki zasilacz ?

Inna plyta ( patrz przykladowe zestawy)

DDR3 - nie dziekuje

Zaoszczedzona kase mozesz do GTSa dolozyc ,bo przy E8xxx warto :)

Edytowane przez grondo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz po to zeby o ciagneło jakbym chcial podkrecac

plyta to wlasnienie wiem jakbys mogl mi jakas doradzic to by zle nie bylo i jaki chipset najlepiej pod c2d??

i z ddr3 chyba tez zrezygnuje na ddr2 tylko o wyzszych czestotliwosciach tak z 1066Mhz

na grafika to sie zastanowie ale prawdopodobnie to juz bedzie 8800 tylko nie weim czy gt czy gts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak grondo radzi, kup tanszy zasilacz i RAM wez CL4, roznica wydajnosci miedzy CL3 mikroskopijna a cenowa spora i bedzie na 8800GTS-a, za 800zl mozna juz kupic.

Lepiej kupic 2GB RAM 800MHz CL4 i 8800GTS 512MB, a RAM pozniej mozesz rozbudowac.

 

A pamiec DDR3 jak juz brac to 1800MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam 4 kompa na plycie MSI i nigdy nie bylo problemow ani ze stabilnoscia, ani z podkrecaniem, zatem oczywiscie polecam MSI P35 Platinum.

 

No jedynie ten Corsair, o ktorym mattis pisze, pod rozwage (wyzsze moce sa zdecydowanie drozsze), jesli budzet masz napiety.

 

800MHz RAM-y spokojnie wystarcza, grafa tak i tak najwazniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ramki by byly

mobo pewnie to asu p5k pro

ale zasilacz to 450 nie bedzie za malo jakbym wzial 88gts cos pradu pociagnie a lepiej zeby to z czego ciagnac a przy OC tez potrzebny jest dobry zasilacz trzymajacy napiecia z tego co alyszalem to tagany i np seasonic sa dobre tylko ze troche kosztuja a np jakby jakiegos tagana 500w to by styknelo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cos takiego z tego wyszlo

asus p5k pro 339zl

e8200 574zl

mushkin 2x1gb 800mhz cl4 206zl

corsair 450w 220zl

zotac 512mb 256bit 8800gt 595zl/8800gts 808zl

 

1974zl/2147zl

ktora grafike i jakiej firmy moze byc zotac czy cos lepszego proponujecie??

Edytowane przez damianglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam 4 kompa na plycie MSI i nigdy nie bylo problemow ani ze stabilnoscia, ani z podkrecaniem, zatem oczywiscie polecam MSI P35 Platinum.

 

No jedynie ten Corsair, o ktorym mattis pisze, pod rozwage (wyzsze moce sa zdecydowanie drozsze), jesli budzet masz napiety.

 

800MHz RAM-y spokojnie wystarcza, grafa tak i tak najwazniejsza.

MSI P35 Platinum = MSI P35 Neo2-FIR - różnica to chłodzenie i 150 zł :lol:

 

Prędkość ramu w grach nic nie daje, tzn nie ma jakieś różnicy między ramem puszczonym na 800Mhz, czy 1200Mhz ;]

 

to ramki by byly

mobo pewnie to asu p5k pro

ale zasilacz to 450 nie bedzie za malo jakbym wzial 88gts cos pradu pociagnie a lepiej zeby to z czego ciagnac a przy OC tez potrzebny jest dobry zasilacz trzymajacy napiecia z tego co alyszalem to tagany i np seasonic sa dobre tylko ze troche kosztuja a np jakby jakiegos tagana 500w to by styknelo??

450W pociągnie bez problemu kręcone E8x00 + 8800GT/GTS kręcone i będzie jeszcze zapas ;)

 

Corsairy VX i HX są robione przez Seasonica, tak więc polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

także posiadam płytkę MSI Neo2 o której kolega @lanc pisze powyżej wersję FR polecam ją to bardzo dobry produkt i negatywna recnzja na egieldzie to jakaś bzdura dyletancka MObas wymiata wydajność swietna... podkreciłem e4500 na 3.3Ghz ramy na 1033

reszta w mojej sygnie...

 

po wymianie procka na 8200 fkatycznie mozna od razu dopłacic trochędo GTS 512MB ale i GT daje radę jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sie ciekawiej zrobilo heheehe dzieki za wszystko chyba ze bede chcial sie jeszcze czegos dowiedziec to ponowie temat

(jak mi jescze cos ciekawego do glowy wpadnie)

 

Jescze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc roznia sie jeszcze troche dodatkami. Ja bym na Twoim miejscu wzial tansze RAM-y - za 140, zjechal z cena plyty i wziac jakas porzadna OC 8800GTS. Cenowo wyszloby na to samo, wydajnosciowo w grach pewnie lepiej (albo samemu mozesz przeprowadzic OC :D ).

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz tak sie rozpisaliscie to co do grafiki to jakos mnie przeraza ta cena kolo 800-900zl jakby jescze chwile poczekal to powinna troche spasc a nie musi byc on glonwnie do gier wiem ze na tym by chodzilo full-wypas ale sprawa jest jescze otwarta co wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...