Skocz do zawartości
deonet

Unity Project

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu przełamałem się i postanowiłem pochwalić się WuCetem w moim wykonaniu. :P :wink:

 

Po drodze było kilka wersji, ale moim zdaniem nie nadawały się one do publikacji. :mrgreen: :kijem: Także opisze je pokrótce ;)

 

Wszystko zaczęło się w listopadzie zeszłego roku od kupienia używanego Cube1 od Sector19. Do tego kupiłem Channel v3 i F2S@GPU od Maniakalnego. Na pompce nie zamierzałem oszczędzać, dlatego postawiłem na D-Teka db-1 (myślałem o Laingach, ale podobno są głośne oraz o CWU, lecz poprzednia obudowa była za mała na taka pompę), chłodzeniem zajmowały się BWA 121 i BWA 123 owiewane przez czarne Akasy. Za rezerwuar robił 150 ml zbiorniczek od olejarki. Do połączenia bloków używałem silikonowych węży 10/13, między blokami. Między pompką a chłodnicą zastosowałem bezbarwne inno 8/10.

W układzie krążył rozcieńczony koncentrat ParaFlu w stosunku 1:4

 

Jak się później okazało mogłem spokojnie kupić Grundfosa, bo CM Centurion 532 jest za ciasny na taką ilość sprzętu.

Jako że nie zamierzałem ciąć obudowy, sprzedałem ją i "tymczasowo", czyli przez 3 miesiące :lol: za obudowę robiła sklejka 3mm na ramce z heblowanych krawędziaków 2x3 cm :D

Tak wyglądała moja pierwsza „finalna” wersja WC :damage_wall:

 

Później (czyli po trzech tygodniach) przyszła kolej na pierwsze zmiany.

Cube został zastąpiony przez Apogee GTX z grubym o-ringiem i wyleciała BWA 121. Wszystkie węże zmieniłem na bezbarwne inno 8/10, złączki zmieniłem na SM 8/10, a „rezik” zastąpiłem O-Tankiem 170.

 

Pod koniec roku kupiłem Swiftecha MCW 30, który zastąpił Channela na NB, a Channel miał trafić na SB.

Jednakże mój GB P35-DS3R nie pozwala na takie rozwiązanie, bo niedaleko otworu montażowego jest kondensator i blok o niego zawadza.

 

Końcem stycznia kupiłem Stackera STC-01 i zabawa zaczęła się od początku :D

 

Miesiąc temu wymieniłem O-Tanka na rez od Swiftecha, a w tym tygodniu zrobiłem FanSwapa w Chieftecu, bo standardowy wentyl to była istna suszarka.

 

Przejdę do rzeczy. Oto jak wygląda na dzień dzisiejszy najnowsza wersja mojego WuCeta:

 

Blok na CPU: Swiftech Apogee GTX

Blok na NB: Swiftech MCW 30

Blok na GPU:F2S@GPU by Maniakalny

Pompka: D-Tek db-1

Chłodnica: BWA 123 + 3xAkasa@5V

Rezerwuar: Swiftech MCRES-MICRO

Wąż: bezbarwny innovatek 8/10

Płyn: ParaFlu : Woda WFI - 1:4

 

Schemat połączenia:

Pompa -> GPU -> NB -> CPU -> Chłodnica -> Rezerwuar -> Pompa

 

I kilka fotek ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Jaki jest Stacker, każdy widzi ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

A to klocuszki ;)

 

Jeśli chodzi o temperatury, to:

CPU E63@6x500@1,325V - 37/37(idle) - 58/58(stres)

GPU ATi 3870@def - 34(idle) - 40C(stres)

Temperatury wody nie monitoruje ;) a w pokoju mam około 21-22C

 

Temperatury może nie są imponujące, ale nie oczekiwałem cudów, przy wentylach zasilanych z 5V, bardziej zależało mi na ciszy.

 

Co planuje w niedalekiej przyszłości?

Wyłożenie matami obudowy, wyciszenie HDD, wymianę wentyli, zamontowanie regulatora obrotów wentylatorów i przejście na wąż 12/16 :lol2: :wink:

 

EDIT:

A komp cichy jest ?

Gdy nie pracuje dysk (Samsung SP2504C) to komp jest niesłyszalny w nocy z odległości 1m.

 

BTW. Co wam się nie podoba w kolorze płynu? To że jest różowy, czy to że wpada w zieleń? Czy reaguje na UV nie sprawdzałem ;)

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor płynu - według mnie makabra

może mi się wydaje... przemalowałeś swiftecha apogee gtx? czy to tylko tak wygląda na zdjęciach?

 

poza tym OK :) można byłoby pokusić się o niklowanie F2S@GPU ale nie jest źle. Fajnie zamontowałeś rezik ;)

 

kilka pytanek...

1. Czy te węże Innovateka łatwo się układają? mam zamiar na nich oprzeć swoje WC więc wolę się upewnić (chyba, że nie dostanę ich to wtedy pójdzie tygon )

2. Ten rez swiftecha ma gwinty 1/4"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy te węże Innovateka łatwo się układają? mam zamiar na nich oprzeć swoje WC więc wolę się upewnić (chyba, że nie dostanę ich to wtedy pójdzie tygon )

Tak ;)

 

Co do WCka to nieźle ;) ale ten płyn :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor płynu dla mnie nie ma znaczenia, grunt, że jest. Niklować F2S@GPU nie będę, bo prędzej wymienię go na MCW 60 ;)

 

ad1. Węże Inno całkiem dobrze się układają, jedyny problem jaki z nimi miałem (wąż się łamał) był przy połączeniu reza z pompką i musiałem tam zastosować złączkę kątową.

 

ad.2 Rez Swiftecha ma gwinty 1/4".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Nie wieże w bezgłośność układu z 4~5 wentylatorami nawet na 5V

2) kolor płyny fakt nie za ładny, lepiej było zalac Borygo EKO

3)W budzie masz festynowa sieczke , ale gigabyte ma to do siebie że stosuje 101 kolorów slotów, ta ibudowa nie pomalowana na czarno w środku wygląda biednie

4) Poza tym wszystko jest na najlepszej drodze, co do temperatur procesora to konieczny szlif w moim czapka miała wklęsłą czapke , tylko dookoła był jak gdyby pierścień który nie pozwalał na odpowiedni kontakt z blokiem teraz mam temperatury około 26*C @2800MHz 1,2V (wcześniej 36)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Nie wieże w bezgłośność układu z 4~5 wentylatorami nawet na 5V

2) kolor płyny fakt nie za ładny, lepiej było zalac Borygo EKO

3)W budzie masz festynowa sieczke , ale gigabyte ma to do siebie że stosuje 101 kolorów slotów, ta ibudowa nie pomalowana na czarno w środku wygląda biednie

4) Poza tym wszystko jest na najlepszej drodze, co do temperatur procesora to konieczny szlif w moim czapka miała wklęsłą czapke , tylko dookoła był jak gdyby pierścień który nie pozwalał na odpowiedni kontakt z blokiem teraz mam temperatury około 26*C @2800MHz 1,2V (wcześniej 36)

ad1. Gdybyś był kobietą to zaprosiłbym Cię na nocne testy :wink:

ad2. Zalałem tym co było pod ręką, ale będę miał na uwadze zmianę płynu chłodzącego.

ad3. Środka budy nie malowałem z tego względu, że zostanie on wyklejony matą bitumiczną i pianką.

ad4. Myślałem raczej o oskalpowaniu proca niż o jego szlifie, ale na razie spróbuje zastosować mniej drastyczną metodę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Gdybyś był kobietą to zaprosiłbym Cię na nocne testy :wink:

 

Jeżeli tak twierdzisz to masz słaby słuch albo nie wiesz co to cisza, gdzieś na forum jest modyfikacja gdzie po maxymalnym wyciszeniu zaczynają wkurzać brzęczące cewki na MB. A 5 najcichszych wentylatorów nawet na 5V generują hałas zwłaszcza gdy stoi przeszkoda na przepływie powietrza jak u ciebie chłodnica i siatka od zatok na napędy. Możesz napisać że masz bezgłośnie gdy kupisz dysk SSD i zrobisz pasywną chłodnice :gitarzysta: :grin:

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... boże ludzie nie ma komputerów bezgłośnych narazie ! zrozumcie to ! komputer może być co najwyżej niesłyszalny z jakiejś odległości np. 2metry i tylko to !...

:lol: :lol: :lol: bez komentarza.

 

 

Co do samego kibelka wszystko git, oprócz wcześniej wspomnianego koloru płynu:)

Edytowane przez Ranken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deonet >>> rozumiem, ze masz tylko 1 twardy dysk i nie uzywasz Stackerowego koszyka 4in3, zgadza sie :?: Chcialem u siebie miescic chlodnice w pionie jak to masz Ty ale niestety z koszykiem 4in3 mi sie to za nic nie chcialo pomiescic...

Ogolnie ukladzik jest i dziala - to dobrze.... choc do poprawy tez troszke jest - i moze to jego najwieksza zaleta... :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deonet >>> rozumiem, ze masz tylko 1 twardy dysk i nie uzywasz Stackerowego koszyka 4in3, zgadza sie :?:

Mam jeden dysk, który zamontowałem w obudowie dzięki przejściówce 5,25" -> 3,5" (tej dołączanej do budy) i jest on na samej górze obudowy. A chłodnica trzyma się dzięki koszykowi 4in3 ;) Koszyk został obrócony o 180 stopni i wystarczyło zamienić stronami plastikowe szyny. W najbliższym czasie planuje zmodernizować WuCet (szlif proca, zmiana bloku na GPU, wymiana złączek na nk12, powrót do O-Tanka + lekka jego modyfikacja, ew. wymiana wentyli), więc dorzucę fotkę ze sposobem zamontowania chłodnicy.

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w nowej wersji. ;)

 

Blok CPU - Swiftech GTX

Blok GPU - Swiftech MCW60

Bloki NB/SB - Realitynet F2N + topy od Maniakalnego (Thx Maniakalny)

Chłodnica przed GPU i CPU - Xchanger 360

Chłodnica przed NB/SB - BWA 3x120

Pompka - Swiftech 655b

Rezerwuar - Swiftech McRes

Wąż - Tygon 13/16

Płyn - STP

 

3210509[/snapback]

niby wszystko ok

ale nie podoba mi sie

 

btw mcres sprawny juz?

 

A co Ci się nie podoba ??

 

Mam dwa rezy Swiftecha :P

Ten w układzie jest jak najbardziej sprawny, a ten o którym Ci mówiłem dalej cieknie :mur: Fotki uszkodzenia może dziś zrobię to Ci wyśle.

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...