Skocz do zawartości
Cavea

Czemu Karta Asus 8800gts 512mb Bzyczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czego powodem jest że karta bzyczy. Miałem teraz przez kilka dni ASUS 8800GTS 512MB (G92 Rev. A2) i bzyczał, zwłaszcza w 3D mark. Nie był to na pewno wentylator - bo ten był dość cichy. Bzyczenie w 3D Mark 2006 i trochę w Crisis - w innych grach nie próbowałem. Bez obciążenia 3D nie bzyczał.

Czy jest sens brać następnego Asus 8800GTS 512 - licząc że nie będzie bzyczał ? Innymi słowy wada egzemplarza czy całej serii tych kart? A może u mnie napięcia są nie dokładne?

Zasilacz mam Corsair 450W, 12V-33A, napięcia mierzyłem multimetrem i programowo podczas 3D Mark 2006 i są 12,2V (na linii 12V) i 4.94V (5V), jednak karta mi bzyczała i ją oddałem.

Kupować następnego Asusa czy może coś Evga? Kartę chcę raczej nie podkręconą, czyli 650MHz, bo bardziej zależy mi na ciszy wentylatora w normalnej pracy/"idle" (mam otwarta obudowę). Zresztą podkręcić zawsze mogę.

Reszta kompa jak w sygnaturze. Pracuję z otwartą obudową więc zależy mi też na ciszy kiedy nie gram.

 

Pozdrawiam,

Marek

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bzyczy buzzer na karcie (takie coś jak PC Speaker) przy dużych ilościach FPS. Wszystkie te karty tak niestety mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzyczy buzzer na karcie (takie coś jak PC Speaker) przy dużych ilościach FPS. Wszystkie te karty tak niestety mają.

Wszystkie te Asusy tak mają czy wszystkie typu 8800GTS 512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wszystkie karty mające buzzera bziuczą, głośniej lub ciszej, wyraźniej lub mniej. Czy ktoś to słyszy to też już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić jedną rzecz. Odpiąc kabelek od wiatraka na karcie. U mnie na Gainwardzie piszczenie wtedy znikło. Jesli pomoże to kabelek trzeba przerobic i podłączyc bezposrednio do ktorejs wtyczki idącej z zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BFG nie bzyczy, posiada bardzo ciche chlodzenie jak na tak potezna karte ;)

a moje BFG bzyczy i co kolega na to? 7900gto tez bzyczala, ale tylko w 2 przypadkach - atitool i pierwsze uruchomienie crisisa gdzie po wejsciu do menu nie ma capa fps i bylo ich raptem ze 2000. wszystko zalezy od gry, a raczej sposobu w jaki jest w niej zaimplementowany vsynch - te ktore robia to dobrze nie daja efektow dzwiekowych z karty. te ktore robia to zle (nie pytajcie mnie co to znaczy zle bo nie wiem, a nawet jesli sie domyslam to nie chce strzelic gafy), daja po uszach. moc dzwieku wzrasta wraz z iloscia osiaganych fpsow - atitool, menu crysisa, guild wars itd - rzadza, potrafia naprawde dowalic.

 

Polecam sprawdzić jedną rzecz. Odpiąc kabelek od wiatraka na karcie. U mnie na Gainwardzie piszczenie wtedy znikło. Jesli pomoże to kabelek trzeba przerobic i podłączyc bezposrednio do ktorejs wtyczki idącej z zasilacza.

i pozbawic sie mozliwosci stetrowania wentylem wzraz z wzrostem temperatury? dziekuje, postoje.

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje BFG bzyczy i co kolega na to?

To fatalnie bo właśnie chciałem ją kupić. Po przeczytaniu innych wątków na tym forum zwątpiłem już czy są jakiekolwiek egzemplarze BFG 8800GTS 512 które nie bzyczą/piszczą.

Na razie umówiełem się na zakup Asusa 8800GTS 512 z możliwością podłączenia w 3D mark przed zakupem w sklepie - w celu sprawdzenia na okoliczność bzyczenia/piszczenia. Niestety nie potrafię znaleźć sklepu w Warszawie który mógłby mi podłączyć BFG. Na Allegro są jakieś sklepy w Warszawie ale sprzedają wysyłkowo.

 

Zastanawiam się też czy można zdjąć chłodzenie w 8800GTS 512 bez utraty gwarancji? - w celu zalania silikonem cewek (o ile są takie) i zaklejenia plastrem buzera, który w/g Harry Lloyd jest przyczyną bzyczenia/piszczenia.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powszechne zjawisko u 8800 GTS 512

Bzyczenie, Syczenie, Piszczenie itp...

 

Odpowiedzialne za to są piszczące cewki, a dzieje się tak gdy

FPS`y sięgają kosmicznych wartości np: 2654 k/sec. - w demie gry.

 

Rozwiązaniem problemu jest wł. synchronizacji pionowej ;)

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazaniem problemu NIE JEST wlaczenie vsynca - w zaleznosci jak jest zaimplementowany vsync w grze, albo problem piszczenia zniknie, albo nie, albo ucywilizuje sie do takiego dzwieku ktory nie bedzie meczyl.

 

idealny przyklad to guild wars - stajemy gdzies w rogu przy murach, zeby skoczylo do 500fps i ruszamy mysza na boki - nie ma twardziela ktory by to wytrzymal. gra co prawda ma zaimplementowany vsync po ktorego wlaczeniu jest lepiej, ale zjawisko nadal wystepuje.

 

zjawisko wystepuje rowniez w grach, w ktorych vsync jest nie potrzebny np gothic 3, ktory na moim konfigu tnie sie niemilosiernie i jak mam 40-50fps bez szarpania to jest dobrze, a grafa sobie cos nuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik z piszczeniem.

Autor filmu napisał że u niego pomogło włączenie VSYNC w sterownikach - w panelu sterowania Nvidia (synchronizacja pionowa -> wymuś włączenie). Czy to może dać lepszy efekt niż włączenie VSYNC w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik z piszczeniem.

Autor filmu napisał że u niego pomogło włączenie VSYNC w sterownikach - w panelu sterowania Nvidia (synchronizacja pionowa -> wymuś włączenie). Czy to może dać lepszy efekt niż włączenie VSYNC w grze?

Ustwić globalnie vsync i powinno pomóc... z tym że max FPS zrówna się z odświerzaniem - ale to chyba oczywiste :)

Z drugiej strony aż tak Wam to pszeszkasza?

Bo mi wogóle ;)

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie na Asusie 8800GTS również piszczy i to całkiem głosno ale nie w trakcie gry tylko podczas ładowanie się gry a najbardziej jest to odczuwalne w smarkach. Jak to zminimalizować a najlepiej wyeliminować - czy zalanie cewek silikonem jest dobrym rozwiązanie - czy przez to tracę gwarancję? Czy włączenie Vsync faktycznie moze zmniejszyć ten upierdliwy dzwięk :sad: HELP

 

Jesli zrezygnuje z OC i ustawie fabryczne takty karta przestanie bzyczeć ?

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź ale wątpię żeby coś dało. Można zalać żywicą epoksydową ale pewnie stracisz gwarę więc lepiej ją odesłać.

Gdzie mam odsyłac ? do serwisu? czy w ogóle serwis to bedzie traktował jako usterkę ? wątpie :sad: a sklep będzie umywał ręce. Własnym sumptem coś trzeba zrobić tylko nie wiem co :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast sie pytac czy vsync cos pomoze moze poprostu bys go wlaczyl? OC nie powinien miec wplywu na bzyczenie, ale tutaj sprawa tez jest prosta - odkrec karte do default i sprawdz! zero inicjatywy wlasnej...

 

odeslanie karty na gware nic nie da - karta jest sprawna, a ze sobie gra to co to serwis obchodzi. swego czasu byla o to zdrowa batalia z evga, ludzie sie bulwersowali jak to tak zeby karty takiej firmy bzyczaly ect. raczej rozeszlo sie po kosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nie ma sensu kart odsyłać bo nic z tym nie zrobią. Oczywiście wszystko będę testował ale aktualnie jestem w biurze i nie bardzo mogą to sprawdzić. Na forach są już ludzie po "przejściach" wiec zadałem pytanie, po to jest forum dyskusyjne.

 

Gdzie są umiejscowione te wyjące cewki, czy macie jakieś foty z kart 8800GTS. Może to jakość zabudować aby było ciszej ale co z temperaturą tych cewek - czy to się w ogóle nagrzewa?

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...