Skocz do zawartości
pebe2006

Jak Poznać Czy Plyta Jest Nowa Czy Używana?

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest jakis sposob zeby kupujac w sklepie ktory sprzedaje i nowe i uzywane czesci, stwierdzic ze dana plyta glowna jest na bank nowa i nigdy nie byla uzywana? czyli jak uchronic sie przed sprzedawcami ktorzy sprzedaja uzywane jako nowe? sa jakies czesci mobo po ktorych mozna to rozroznic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A po co Ci taka wiedza?? Dostajesz pełną gwarancję więc czym się martwić??

LOL. Wejdz sobie w temat o nieuczciwych firmach , zobacz post o komputroniku i DFI. Koles kupil mobasa jako nowego , dostal uzwke i to chamska. Skoro uzywka to i moze serwisowka , skoro serwisowka to moze nie za cene nowej , a 2x mniejsza itd :>

 

 

Autor - po prostu sprawdzasz czy nie jest zakurzona , czy nie ma nadpalen , czy soket jest czysty , oraz to czy na miejscach gdzie sa sruby nie ma sladow od srubek. Czsami po laminacie widac , ze byla uzywana , zobacz do tego miejsca przy sokecie. Na LGA masz kolki badz sruby wiec zauwazysz czy bylo tam cos wpinane , na AM2 masz koszyk wiec tez po nim zobaczysz montowaz.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jesli sklep wgrywa do płyt najnowszy bios?Ja osobiscie robie tak w wiekszosci płyt które przechodza przez moje ręce gdyż po prostu nie mam później zamiaru wysłuchiwać, że sprzedałem komuś niedziałającą płytę.

 

Co do Komputronika - faktycznie bardzo źle postąpili bo uwaloną mobo faktycznie mogli odesłać na serwis a nie kombinować dla paru groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem i jest wszystko ok:)

 

w ktore sloty wlozyc 2 kosci ramu zeby byl dual? sa 2 zolte i 2 niebieskie (foto http://www.pcstats.com/articleimages/20071...0GM2MA_full.jpg )

 

a po drugie czy przed instalacja windowsow powinienem wgrac najnowszy bios? a jesli tak to jak to sie robi?

 

mobo foxconn A690GM2MA-RS2H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też masz problem, wsadź jak Ci wygodniej, a jak nie będą działały jako dual to zmienisz i juz. To jest chwilka i nie wymaga wielkiego wkładu pracy ;)

 

I nie zawsze dual jest na tych samych kolorach, zresztą w instrukcji będzie napisane, od tego ona jest.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...