Skocz do zawartości
teraw

Genius Sw-hf 5.1 5000 Vs 5005

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

przymierzam sie do zakupu nowych glosnikow.

wybor na 90% padl na geniusy sw-hf 5000 ub 5005

jakie sa roznice miedzy tymi modelami?

bo design bardzo podobny, moce takie same, ceny zblizone?

brac po prostu nowsze, czy moze starsze zagraja ladniej?

dzwiekowke mam audigy se, na razie zmieniana nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam starsze tj 5000 - jest gdzieś test porównujący na slowackich stronach. Glosniki są naprawde fajne, jeśli używasz ich do filmów. nie wiem czy 5005 nie są slabsze - trzeba poszukac w necie.

 

Do muzyki nie każdemu podejdą - specyficzny bass - 4band czy jakoś tak. Grają inaczej niz bassreflexy - wiadomo bez cudów audiofilskich, ale wielokrotnie czytalem że do 1000zł te geniusy to najlepsza opcja zarowno do filmów jak i muzy.

 

ja kupilem 5000 za 239pln na allegro - i powiem szczerze - warto bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie ktos wypowie czy te Geniusy zagraja

Znacznie lepiej niz moje stare Logitechy x530 ??

 

W logitechach najbardziej odczuwa m bra k selektywnych sopranow ,

powie mwiecej zadko kiedy wogole soprany slychac ;/

 

Jezeli sa jakies lepsze Geniusy w cenie do okolo 250£ ,to poprosze o rekomendacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joorvishoon

 

Szukam czegos w miare Universalnego , nie mam miejsca w pokoju na dwa zestawy 5.1

moze ktos cos zaproponuje w cenie jaka podalem , bylo by super zeby taki zestaw posiadal wejscie cyfrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, z wejście cyfrowym będzie problem, nie widziałem w tej klasie głośników posiadających takowe.

 

Jak szukasz czegoś w niarę uniwersalnego, a masz już w pokoju logitechy (i załóżmy że ci zapewnią w miarę dźwięk do gier i ew filmów) to ja bym proponował rozejrzeć się za którymś z zestawów stereo Geniusa czyli np 1250 albo 2000. W ostateczności możesz nawet zrobic tak jak zrobił jeden z użytkowników forum i podczepić takie stereo zamiast frontów i mieć zestaw do wszystkiego.

 

Chciaż ihmo jak poznasz geniusy to szybko zrezygnujesz z logów. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale są to głośniki ze 4 razy droższe :wink:

 

i To wlasnei problem , Logitechy Z-5500 sa jakies 5x drozsze od Logitechow x530 :/

a grac pewnie beda troche lepiej , tak to jest w swiecie techniki :/

 

Stawiam na odsluch ,musze gdzies dorwac te Geniusy 5000 i ich posluchac .

To samo z Logami Z-5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy polecacie te Geniusy 5005 do dvd? Chciałbym sobie złozyć coś a'la tanie kino domowe :D i wyszukałem że najlepiej by było kupić jakieś dvd i do tego takie głośniki. Czy orientujecie sie czy są w kolorze czarnym?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5005 chyba są w kolorze czarnym, ale z dvd to ja bym najpierw sprawdził czy dvd wysyła na kanał subwoofera odpowiednio wzmocniony sygnał, bo subwoofer nie jest aktywny w trybie ac3. Więc jeśli dvd mu nie poda przygotowanego sygnału, to nici z basu, bo satelitki w ogóle go nie dają. W każdym razie jak moje podłączałem do dvd to miałem problem że subek nie grał, bo dvd nie podawało mu odpowiedniego sygnału. Dlatego zanim kupisz taki zestaw wypadało by sprawdzic jak to dvd zagra z tymi głosnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie np. w emarkecie Geniusy 5005 są o nawet tańsze niż 5000. Ze względu na mój kolor ścian wziąłbym 5005 czarne. Jestem tylko ciekaw, dlaczego takie ceny...

 

5000

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?P...mp;PID=C1400486

 

5005

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?P...mp;PID=C1400533

 

EDIT: Zauważyłem, że przy Geniusach 5000 jest:

 

Wzmacniacz Tak

Ekran antymagnetyczny Tak,

 

a przy 5005:

 

Wzmacniacz Nie

Ekran antymagnetyczny Nie

 

Może tu różnice? :) To na pewno błąd, chociaż na stronach innych sklepów też jest informacja, że 5005 nie posiadają tego ekranu antymagnetycznego.

Edytowane przez franspilaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar w najblizszym czasie kupic sobie glosniki, za max 300zł. Sprawa bylaby dosc latwa (oczywiscie genius 5000) gdyby nie to ze mam bardzo maly pokoj. Rozrysowalem mniejwiecej plan mojego pokoju.

http://img187.imageshack.us/my.php?image=rozstawhn8.jpg

Nie wiem czy Geniusy 5000 , 5005 nie beda za mocne do tego pokoju. Czytalem ze przy malej glosnosci graja slabo, dopiero trzeba je rozkrecic zeby uslyszes ladnu dzwiek. Co teraz? Nie przejmowac sie tym i brac te geniusy , czy moze troche slabsze 4000, czy wogle cos innego? Doradzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz kasy na to, ale czasami na allegro pojawiają się Teufele Magnum Concept E za około 670zł. Wg niemieckich recenzji to prawdziwe cudeńka.

No, ale 670zł to sporo.

 

Natomiast różnica pomiędzy 5005 a 5000 jest prawie żadna. O ile się nie mylę to tylko wizualna.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem logi x530 a przed nimi jeszcze 2 zestawy creative. Obecnie mam Geniusy 5000 i jest to z wymienionych ,według mojego subiektywnego zdania, najlepszy zestaw. Po przesiadce z logitechów na geniusy najbardziej odczułem brak tak wyraźnej kierunkowości w satelitach oraz jednak mniej odczuwalny dźwięk z suba. Ne oznacza to bynajmniej że jest on gorszy ale nazwałbym go bardziej subtelnym i mi to akurat pasuje. Sam dźwięk z geniusów jest przy odpowiednim rozstawieniu i skonfigurowaniu (dopasowaniu ustawień do własnego ucha) naprawdę bardzo fajny. Teraz gdy zdarza mi się posłuchać wcześniejszego zestawu creativa (T5900) ,który odziedziczył mój ojciec, to różnica jest spora szczególnie basu na korzyść geniusów. (różnica klas dzieli te głośniki). Wygląd kwestia gustu mi osobiście bardziej on przypadł do gustu bo tak akurat mam urządzony pokój. Na ostatnie na co zwróciłem uwagę to wielkość zestawu (szczególnie suba) i to szczególnie zaraz po rozpakowaniu robi wrażenie. Ze swojej strony mogę polecić ten zestaw ,szczególnie za "promocyjne ceny" jakie można zobaczyć na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, chce ORT: wziac do tego jakas karte muzyczna, stac mnie tylko na audigy se. W kompie bede mial prawdopodobnie Gigabyte GA-P35-DS3L z karta muz. ALC888. Czy odczuje roznice na korzysc czy na niekorzysc Audigy? Niektorzy pisza ze ALC888 to wyzsza polka, natomiast Audigy se to kastrat, wiec co robic? Jechac na integrze?

Edytowane przez Kuba111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaleźności od $

 

Z nastawieniem na "gry"

Creative Labs Sound Blaster Audigy SE - 65 zł

Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio - 125 zł

Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS GOLD-140zł

Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer - 245 zł

Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer Fatality Pro - 360 zł

 

"Pod muzykę" to jednak ciut inaczej to by wyglądało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...