Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co narzekacie :) cena będzie git jak na początku za około 1500 to za miech będzie za 1300 , jednak to pojedyńcze gpu wydajności GX2 bez specjalnej optymalizacji sterów .... nie przesadzajcie .... już zapomnieliście bo ja nie jak 1,5 miecha po premierze za 8800GTX dawałem 2400 :)..... moim zdaniem spoko , chyba nikt nie oczekiwał wydajności w crysis o 100% więcej do tego trzeba zauważyć co innego CPU w danym momencie ostro blokuje fps w gierkach i nie nadąża za rozwojem GPU i wymogami gier .... wyciśnięty na 3,5 C2D chodzi na obu jajach w 100% na nowych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smirnov, a wiesz co to jest GTX260 ??

 

No tyle że to 260 to widzę, ale myślałem, że one też będą miały 1024 mb. Nie zagłębiałem się niestety, w to jaka będzie specyfikacja 260. Jeśli tak miało być to cofam pytanie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do renderingu filmow g280 jest super produktem. Kilka razy szybciej niz na C2D.

 

To jest cena w funtach. Cena pogrubiona to netto a w nawiasie końcowa. (netto +17,5% vat)

 

EDIT: Ehh no jak zacząłem pisać odpowiedź to ten post wyglądał inaczej.

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co narzekacie :) cena będzie git jak na początku za około 1500 to za miech będzie za 1300 , jednak to pojedyńcze gpu wydajności GX2 bez specjalnej optymalizacji sterów .... nie przesadzajcie .... już zapomnieliście bo ja nie jak 1,5 miecha po premierze za 8800GTX dawałem 2400 :)..... moim zdaniem spoko , chyba nikt nie oczekiwał wydajności w crysis o 100% więcej do tego trzeba zauważyć co innego CPU w danym momencie ostro blokuje fps w gierkach i nie nadąża za rozwojem GPU i wymogami gier .... wyciśnięty na 3,5 C2D chodzi na obu jajach w 100% na nowych tytułach.

GT200 Review: CPU scaling of the Geforce GTX 280

http://www.pcghx.com/aid,647744/Reviews/GT...eforce_GTX_280/

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za wykres z tyłka wziety?

przy procu 2ghz minimalny fps 5 sredni 17,4 max 29,8

Przy procu 4ghz minimalny fps 12 sredni 17,5 max 23!!!!!!!

Albo ja czegos nie paniemajet, ale skoro min rosnie to i avrg ma rosnac...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kronic

Witka.Ja powiem szczerze ze takze myslalem ze bedzie to mizga pokroju premiery 8800GTX a poprzednia generacja z serii 7.Myslalem ze naprawde ta karta zniesie ostro 8800GTX ze sceny,ale jakos sie przeliczylem.Juz tez sie nastawialem bardzo ze bede zmienial karte i trzeba bedzie szykowac znowu ze 2 klocki,ale widze ze moj staruszek poczciwy 8800GTX posluzy mi raczej jeszcze sporo czasu i to byl dobry strzal zakupu.Od ponad roku nie musze sie martwic ze mnie jakas gra zaksztusi jak to bylo na 7900;].I mysle ze jeszcze pogram na niej dlugo.Za duzo w tym wszystkim marketingu i belkotu przedstawicieli do spraw sprzedazy;].Poczekam se spokojnie az to sie poklaruje wszystko,co ATI pokaze 25 czerwca i niech sie leja glownie cenowo;].Poczekam se na ostateczne werdykty.Zeby znowu nie bylo(jak to oni lubia robic)ze za 3 miechy wyjdzie nowa rewizja na DDR5 i w 55nm a oni lubia robic takie kawaly.POzdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.Ja powiem szczerze ze takze myslalem ze bedzie to mizga pokroju premiery 8800GTX a poprzednia generacja z serii 7.Myslalem ze naprawde ta karta zniesie ostro 8800GTX ze sceny,ale jakos sie przeliczylem.Juz tez sie nastawialem bardzo ze bede zmienial karte i trzeba bedzie szykowac znowu ze 2 klocki,ale widze ze moj staruszek poczciwy 8800GTX posluzy mi raczej jeszcze sporo czasu i to byl dobry strzal zakupu.Od ponad roku nie musze sie martwic ze mnie jakas gra zaksztusi jak to bylo na 7900;].I mysle ze jeszcze pogram na niej dlugo.Za duzo w tym wszystkim marketingu i belkotu przedstawicieli do spraw sprzedazy;].Poczekam se spokojnie az to sie poklaruje wszystko,co ATI pokaze 25 czerwca i niech sie leja glownie cenowo;].Poczekam se na ostateczne werdykty.Zeby znowu nie bylo(jak to oni lubia robic)ze za 3 miechy wyjdzie nowa rewizja na DDR5 i w 55nm a oni lubia robic takie kawaly.POzdro.

Dokładnie , mam takie samo zdanie , ja poczekam do 2009 roku na nowe GPU , jak się ma 8800GTX lub 9800GTX nie warto zmieniać na chwilę obecną grafy ......... mija się z celem ... też nie żałuję że dałem za swojego 2400 :) grafa ma już 1,5 roku i jest git i oprócz Crysis do 1600 styka :)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy powinien sobie sam odpowiedziec na pytanie :

-ile czasu spędza na graniu (w trybie FULL HD) a ile na czytaniu np. forum.purepc.pl

nie mówię o smarkach itp. bo to akurat jest inna dyscyplina Esportu ;d

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Dokładnie , mam takie samo zdanie , ja poczekam do 2009 roku na nowe GPU , jak się ma 8800GTX lub 9800GTX nie warto zmieniać na chwilę obecną grafy ......... mija się z celem ... też nie żałuję że dałem za swojego 2400 :) grafa ma już 1,5 roku i jest git i oprócz Crysis do 1600 styka :)....

 

Podepnę sięzgodnie pod te zdania.. zauważcie że w ostatnim czasie nie było w srzęcie kompletnie żadnej rewolucji tylko masa marketingowego bełkotu i zapewnień a tym czasem wszystko czy to ATI czy nvidia czy nowy INtel czy AMD czy Creative itd itd to odgrzewane kartofle... to samo tyczy się gier któe wychodzą na pieca.. kompletna żenada poza nielicznymi wyjątkami... as tyle non stop sie czyta super zapowiedzi szumnych i pierdółek via www. tyle sporów tyle kłótni wręcz na ww. tematy co lepsze co gorsze... tym czasem jak mądrze koledzy powyżej zauwazyli karty z przed 2 lat nadal "mogą"... jestem sfrustrowany i zawiedziony tym jak firmy które lubiłem i szanowałem zaczynają mnie , was jako potencjalnych nabywców ładować w kakaowe oko... (ad. Geforce 8800GTS=>9800GTX, Wydajnosć Yorkfieldów, wydajność Phenomów... i tak mozna liczyć po grób)... ja pozostaję w takim razie przy moim 8800GT i zmienie go dopiero gdy mi gry zaczna klatkować... moze do tego czasu (a sporo go jeszcze minie) dwaj Giganci w koncu zrobia coś naprawdę z nowej serii i przełomowego....miast manipulować słupkami i podziałkami porównawczymi... WSTYD.... ;) bo aż mi żal laików którzy nie znają sie na sprżęcie i kupują zostawiając tysiące po sklepach remarkowane stare produkty jako nowe bo taka jest prawda czysta kosmetyka... nowy chipset p45 żenada....nowy nvidai nforce 780i żenada i kwasny płacz... seria GF 9xxxx poza uudanym 9600 żenada i oszukaństwo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.Ja powiem szczerze ze takze myslalem ze bedzie to mizga pokroju premiery 8800GTX a poprzednia generacja z serii 7.Myslalem ze naprawde ta karta zniesie ostro 8800GTX ze sceny,ale jakos sie przeliczylem.

a ja w sumie nie wiem ocb - gram w 1920x1200 4x, no i jeden 88gtx zdecydowanie srednio sobie radzi - np. mass effect okolice 20fps, zadna przyjemnosc. w innych tytulach, ktore mnie intersuja tez widze, ze 280 daje ladnie popalic 88gtx - WiC, CoH, prawie 2x wiekszy framerate. Crysis to inna bajka, ale tutaj tez dostajemy 2x wiecej, tyle, ze to jest nadal malo, ale od czego jest SLI ;) dostaje nowy (poprawiony) uklad z wydajnym ROP, FP64(cuda), PhysX, 1GB i w wymagajacych tytulach praktycznie 2x szybszy, no czego chciec wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu smiech. Siedzialem cicho i tylko przegladalem, watki to HD4850/4870 to Gtx 260/280 i slowne przepychanki co poniektorych Panow. I teraz sie odezwe: Co takiego elo pro pokazala karta od nV, ktora byla wyceniona na prawie 700$ (dołków)? Ekhm, .... nic, pobor probu i pseldo wydajnosc.

Teraz poczekam rowniez na to co pokaze np. HD4850 za ok. 200$, powtorze raz jeszcze za ok. 200$. Jak to niektorzy wspominali nie raz nie warto sie podniecac czyms czego jeszcze nie ma. Dlatego teraz moge smialo stwierdzic po przejrzeniu tej super wydajnosci nowego GTX'a "ŻENUA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy powinien sobie sam odpowiedziec na pytanie :

-ile czasu spędza na graniu (w trybie FULL HD) a ile na czytaniu np. forum.purepc.pl

nie mówię o smarkach itp. bo to akurat jest inna dyscyplina Esportu ;d

;)

wujku placuszku, jak ostatnio się o to zapytałem, to 2 pc rozmontowałem :lol2: nie psuj statystyk tym od sprzedaży :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge spedzac 99% na czytaniu ppc. Ale mam ochote pograc w Crysis w full detalach na 1920x1200 i nie moge.

G280 sie nie wyrabia w full detalach i VH. Tyle w temacie. Czekam na testy 4870 w cf. Jak nie pociagnie to Crysisa to bede myslal wtedy co zrobic.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco -> A kto w PL wyda prawie 4 kafle na grafikę (SLI)? (dolicz do tego nowy zasilacz który pociągnie tego "stforka" bo potwór przynajmniej kojarzy się z czym pozytywnym wydajnościowo...

A tak wszyscy zachwalali nową kartę... Jaka to ona nie będzie cycuś :P

Dużo bardziej opłacalnym zakupem będzie CF z 4850 :] I co do tego nie mam wątpliwości najmniejszych

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco -> A kto w PL wyda prawie 4 kafle na grafikę (SLI)? (dolicz do tego nowy zasilacz który pociągnie tego "stforka" bo potwór przynajmniej kojarzy się z czym pozytywnym wydajnościowo...

Są tacy wariaci. Nie filozofuj :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy 4870 w cf. Jak nie pociagnie to Crysisa to bede myslal wtedy co zrobic.

watpie, ze rv770 x2 poradzi sobie, nie ta liga. zobacz co potrzeba, aby jakos to smigalo ;)

 

Crysis:

1920x1200 2xAA, Very High, DX10

GX2 Quad SLI = 23FPS

Single GTX 280 = 18FPS

GTX 280 2-way = 34FPS

GTX 280 3-way = 46FPS

 

Są tacy wariaci. Nie filozofuj :lol2:

a jak nazwac tych co biora po 3? entuzjasci? :lol2: Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O ile stery nie rozloza Radkow :D Faktycznie jednak moze byc tak , ze teraz ATI bedzie oplacalniejsze , choc ceny8 i 9 na pewno poleca w dol.

 

Jak zwykle widze , ze moj dystans do tego byl zdrowy :) Dlatego jakos nie chcialo mi sie tracic czasu na czytanie przepychanek :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje iż by było za pięknie.

Ps. W znaku już jest za 1798.00.

 

Albo tyle ludzi zadzwoniło,że aż zmienili cenę,albo się pomylili na początku.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To nie jest pomylka , to jest pewnie celowe zagranie majace na celu wywolac szum i mase pytan , zauwaz ze wiele osob w ogole w tym nie siedzi...im ryba. Znajomy sprzedaje 9600GT > kolo uslyszal , ze to seria 9 i zes sie z wrazenia (o cenie nie mowie :D :D ) Tak robi sie aby zwiekszyc zainteresowanie towarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...