Skocz do zawartości
aniafree1

Ulepszenie Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie

planuje rozbudować komputer o taki sprzęt:

Płyta główna-Gigabyte GA-P31-DS3L

Procesor- Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz

Pamięć- GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz CL5

Karta graficzna- GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI

Zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC

 

nie jestem pewna czy będzie wszystko oki stąd moje pytanko do was

mój braciszek, cóż chciałby pograć w najnowsze tytuły typu assassin's creed itp, nie na max detalach oczywiście ale by płynnie chodziło.

mam małe zastrzerzenie do zasilacza nie wiem czy 350 wystarczy

jak myslicie ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze wybrałaś. Co ja bym tutaj zmienił żeby było lepsze:

 

Grafa: GF 8600 GT Sonic + (ma wyższe taktowania niż zwykły Sonic) , lub jeśli jesteś w stanie wydać więcej to Palit Geforce 9600GT są juz od 450 zł

 

Pod tą konfigurację 400W zasilacz dobrej firmy powinien być wystarczający proponuję :

 

1.Amacrox Warrior AX450-PNF http://zenfist.pl/amacrox-warrior-ax450pnf-p-1027.html

 

2.Corsair CMPSU-450VXEU 450W http://zenfist.pl/corsair-cmpsu450vxeu-450w-p-1654.html

 

3.Chieftec GPS-450AA-101A http://zenfist.pl/chieftec-gps450aa101a-p-156.html CENY

 

Jeśli miał bym wybierać wziąłbym opcję 3 myślę że Chieftec będzie odpowiedni jakościowo i cenowo do Twojego komputera.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie mam jeszcze dwa małe pytanka:

1. dot. sprzętu czy w takiej konfiguracji będzie potrzebne jakieś dodatkowe chłodzenie, czy nie będzie się przegrzewał (np. karta graf) podczas chociażby gry?

2. dot. systemu- mam Windowsa XP wersję OEM w związku z tym żze wymieniam płytę gł. to zapewne będę musiała tel. powiadomić o tym microsoft, ale nie wiem jak będzie to wyglądało- czy będę musiała na nowo zainstalować system i czy sformatować cały dysk czy wystarczy tylko patrycję systemową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie potrzeba żadnego dodatkowego chłodzenia. Ew. jakiś wiatraczek w obudowie.

 

2. Trzeba sformatować przynajmniej partycję systemową i tą, gdzie są wgrane programy i gry. A co do systemu, to może on się wgrać bez problemu. Teraz coś pozmieniali i chociaż niektórzy choć wymienili już komputer dwa razy, to nie musieli dzwonić nawet ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby plynnie pograc w nowsze tytuly typu AC, konieczne bedzie krecenie procesora i karty graf. Zasilacz da radę. Kartę, tak jak radzili poprzednicy, zamien na wersje palit 8600gt sonic+.

kartę wybiorę sonic+, ale odnośnie procka tzn. że bez podkręcania nawet na low płynnie nie pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę wybiorę sonic+, ale odnośnie procka tzn. że bez podkręcania nawet na low płynnie nie pójdzie?

Zmienisz szyne na 266 dzielnik na 3 i możesz we wszystko śmigać bo proc będzie mieć 2,4GHz. I co to za zabawa by na low grać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz szyne na 266 dzielnik na 3 i możesz we wszystko śmigać bo proc będzie mieć 2,4GHz.

Oki jak wiem wiążę się to z utratą gwarancji, ale cóż. szynę i dzielnik- więc nie wygląda na dużo pracy. jedyne w czym się orientuje to to że "podkręca" się go w BIOSie. moje pytanko wg w/w płyty głównej gdzie to trzeba zrobić.

i jeszcze ja tu podałam cały zestawik a jak to wpłynie na np. pamięć czy k. graficzną- mam na myśli czy wszystko będzie ze sobą zgrane. i oczywiście zasilacz.

dzięki za zainteresowanie

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki jak wiem wiążę się to z utratą gwarancji

Kto Ci takie głupoty nawciskał??!! Nie tracisz gwarancji!!!!

Co do OC to bierzesz pierwszy lepszy poradnik albo napisz do mnie na gg to Ci z grubsza wyjaśnie. ;)

Na grafike i RAM wpłynie to akurat dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...