Skocz do zawartości
Plumpi

Output Drive Strength ??

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o poziom napiec miedzy poziom napięć miedzy chipsetem i .... ale tu to się zastanowie... gdyby było CPU chodzilo by tylko o proca......

 

W niektorych przypadkach podwyzszenie tej wartosci (np. jak przekrecasz proca) moze (ale nie musi) wplynac pozytywnie na stabilnosc systemu. Uzywaj tego OSTROZNIE bo to skraca (czesto drastycznie) zywotnosc dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to mialo to niby zwiekszyc stabilnosc procka (we wczesniejszych biosach dla Abita KT7A tej opcji nie bylo). Ja ciagle mialem ustawionke na 3 i wszystko smigalo spoko - nawet z XP/Thoroughbred.

 

Ktos podal ostatnio na forum link do FAQ dla Abita KT7A :arrow: tam bylo na ten temat pisane - poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to wyglada tak, jesli chcesz wiecej wykrecic procka to dajesz cpu output strenght na wiecej. Z tym ze im wieksza wartosc to tym wiecej mocy ciagnie proc i bardziej sie grzeje. Z tego co pamietam u mnie na d1200 nie bylo specjalnie roznicy miedzy 3 a 2 ale miedzy 2 a 1 byla kolosalna. Takze z moich doswiadczen to najekonomiczniej i najrozsadniej jest ustawic te opcje na 2, jak to zreszta bylo w pierwszych biosach. Pozniej nie wiedziec czemu abit zmienil te wartosc na 1 co owocowalo gorszym overclockingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Powiedzcie mi jeszcze czy to naprawde wpływa na żywotność twardziela ?? Nie mam siana na nowego :) a tego nie chciał bym uśmiercić bo narazie jestem z niego zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie aby to mialo jakikolwiek wplyw na twardziela, ale niczego nie mozna wykluczyc. Ale z drugiej strony, ta opcja przeciez dotyczy cpu a nie dysku, wiec nie powinna wplywac na dysk, chyba ze w jakis posredni sposob. Generalnie nie przejmowalbym sie dyskiem, bo sa nikle szanse na uszkodzenie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO opcja ta nie ma nic wspolnego z zywotnoscia twardziela/napedow cd

Dotyczy ona tylko procesora. Chyba ze masz zasilacz za slaby i po zwiekszeniu CPU Drive Strenght spadaja napiecia, co ma doprowadzac do dysfunkcji twardzieli/cd

Ja jednak mialem te opcje ustawiona na 3 od poczatku jak byla dostepna w biosie i 2 lata jechalem na tym Abicie i zden dysk mi nie padl, a proc sie fajnie krecil (1200@1533)

Spokojnie mozesz dawac na 2, a jak cos to da to na 3 :wink:

 

Update: Zapomnialem dodac, ze caly czas mialem wtedy zasilacz noname 230W i nic sie nie sypalo... ale dla nForce2 i @XPeka zasilacz juz zmienilem na porzadny 360W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę wypróbować póki twardziel na gwarancji :D

Jak coś się stanie to wam powiem. I jeszcze jedno, RedNacz

czy możesz mi wytłumaczyć dlaczego tylko ty sądzisz że to ma wpływ na żywotność twardziela ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zwiększysz maxymalne potzrebne napięcie dla jakiegos uzadzenia to chyba oczywiste ze bedzie ono krocej pracowac...

Ale co to ma wspolnego z twardzielem, skoro tym ustawieniem o ktorym jest ten topic nie zwiekszasz FSB (czyli na tej plycie taktowania PCI), tylko moc sygnalu CPU>Chipset (albo na oddwrot) :?:

U mnie proc chodzil tak 2 lata i nie udalo mi sie go spalic, ani twardziela ani niczego innego, a mialem zwykly 230W zasilacz noname...

 

Jak dla mnie twoje wyjasnienie jest co najmniej "mętne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mówiąc jaśniej funkcja ta ma wpływ wyłącznie na prace Procesora ( możiwe że i chipetu ). O to mi chodziło konkretnie:D

Jeśli Dimkowi przez 2 lata się nic nie stało to będę spokojny :D Dzięki za zainteresowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mówiąc jaśniej funkcja ta ma wpływ wyłącznie na prace Procesora ( możiwe że i chipetu ). O to mi chodziło konkretnie:D

Jeśli Dimkowi przez 2 lata się nic nie stało to będę spokojny :D Dzięki za zainteresowanie :D

nie!!!!!!!!!!!!

 

Drive - Napęd!!!!!!!!!!!!!!!!

 

helooooooooooooooooooo.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mówiąc jaśniej funkcja ta ma wpływ wyłącznie na prace Procesora ( możiwe że i chipetu ). O to mi chodziło konkretnie:D

Jeśli Dimkowi przez 2 lata się nic nie stało to będę spokojny :D Dzięki za zainteresowanie :D

nie!!!!!!!!!!!!

 

Drive - Napęd!!!!!!!!!!!!!!!!

 

helooooooooooooooooooo.........

Tylko że drive nie koniecznie musi oznaczać napęd!

W tym wypadku chodzi prawdopodobnie o znaczenie typu" sygnał", czyli po prostu wzmocnienie sygnału...

 

Więc nie ekscytuj się tak, bo ta opcja ma tyle wspólnego z dyskami, co ja z intelem :wink: (bez urazy dla właścicieli Intela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedNacz, coś Ci się pomieszało. Popatrz w biosie, masz też ustawienia AGP drive strenght i DRAM drive strenght. I to właśnie ustawienia siły sygnału chipset-magistrala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mówiąc jaśniej funkcja ta ma wpływ wyłącznie na prace Procesora ( możiwe że i chipetu ). O to mi chodziło konkretnie:D

Jeśli Dimkowi przez 2 lata się nic nie stało to będę spokojny :D Dzięki za zainteresowanie :D

nie!!!!!!!!!!!!

 

Drive - Napęd!!!!!!!!!!!!!!!!

 

helooooooooooooooooooo.........

 

Nie no - rozwaliles mnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...