Skocz do zawartości
loo

Frajerskie Pytanie Ale....

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie się nie znam na WC (co innego AC ;-) ale dostałem w spadku zestaw TT Bigwater i z ciekawości go założyłem, żeby się w ogóle oswoić z wodą w kompie.

Moje pytanie jest następujące: Czy taki zestaw można powoli modyfikować, żeby dojść do "czegoś normalnego" czy jedyna opcja to wywalić i składać od początku?

 

Nie stać mnie teraz na jakiś super zestaw, a znowu nie chciałbym kupować byle czego, dlatego dokupowanie "co miesiąc" czegoś nowego byłoby dla mnie optymalnym rozwiązaniem ;-)

 

...z drugiej strony nawet na tym badziewnym zestawie z Q6600 wyciągnąłem @3800 przy 58-64 stopni w stresie. Zakładam że porządny zestaw urwałby co najmniej 5 stopni. Słusznie?

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki przychodzi mi do głowy to grubość węża, jeśli w zestawie TT jest średnica która ci nie odpowiada to przejście krok po kroku może być trudne, po za tym nie widzę przeszkód.

 

Jeśli chcesz żeby ktoś ci napisał co z tym dalej warto robić to napisz co dokładnie jest w tym zestawie bo TT zrobił ich parę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to zdaje się jest problem (chyba, że jako lama o czymś nie wiem).

 

W TT jest 9,5/6,4mm - to chyba jakiś nietypowy wynalazek.

 

Czy tekie cuś może pomóc?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=337402299

 

 

 

Zestaw to najprostszy BigWater SE

http://www.thermaltake.com/product/Liguid/...cl-w0005-01.asp

i owszem będę wdzięczny za rady bo zdaje się trafił mi się fajny procek i nie chciałbym żeby się tak "dusił" ;-)

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile planujesz włożyć w chłodzenie ? to jest podstawowe pytanie...

na Twoim miejscu bym uzbierał powiedzmy około 600zł i kupił wszystko naraz

np coś w stylu Black water Advenced 123 + Alphacool Nexxos XP + Laing DDC lub D-tek db-1 do tego jakiś rezerwuar... z mojej strony mogę polecić Swiftecha [firmę jak i rezerwuar ;)] robią klocki wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loo Wykładnia słowa spokojnie:

1) Jak sie troche pogimnastykujesz to wepchniesz wężą na szybkozłączke.

2) Jako, że wąż jest ciut za cienki to przed dokręceniem nakretek będziesz go musial kilka razy czymś owinąć ( moim przypadku taśma teflonowa, ktorą dostałem gratis ;) ) aby dobrze i pewnie sie trzymał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile planujesz włożyć w chłodzenie ? to jest podstawowe pytanie...

na Twoim miejscu bym uzbierał powiedzmy około 600zł i kupił wszystko naraz

np coś w stylu Black water Advenced 123 + Alphacool Nexxos XP + Laing DDC lub D-tek db-1 do tego jakiś rezerwuar... z mojej strony mogę polecić Swiftecha [firmę jak i rezerwuar ;)] robią klocki wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach

Właśnie w tym problem, że sam nie wiem. Narazie 200-300, a może za miesiąc kolejne 500, a za pół roku 2000. Wszystko kwestia czy mi się to spodoba i będę widział wymierne rezultaty. Jedno jest pewne, nie będzie mi się chciało co chwila sprzedawać tego co uznam za "niewystarczająco wydajne" dlatego wolałbym od razu kupować coś solidnego.

 

Z innej beczki to właściwie to bardzo mi się podoba patent w TT, że wiatrak od chłodnicy wydmuciach!e powietrze z budy. Wiem że to badziewie i niewydajne ale "fajnie dmucha" ;-)

 

Myślałem, że wymieniłbym na początek jeden z elementów. Pompkę? Blok CPU? Pewnie bez zmiany reszty to nic nie da i dlatego się właśnie pytam was o radę, czy można, czy jest jakikolwiek sens bo dopóki nie wymienię 100% elementów kompletnie nie odczuję różnicy.

 

 

@loo Wykładnia słowa spokojnie:

1) Jak sie troche pogimnastykujesz to wepchniesz wężą na szybkozłączke.

2) Jako, że wąż jest ciut za cienki to przed dokręceniem nakretek będziesz go musial kilka razy czymś owinąć ( moim przypadku taśma teflonowa, ktorą dostałem gratis ;) ) aby dobrze i pewnie sie trzymał ;)

tego się właśnie obawiałem. Znając swój talent i szczęscie 3 dni później wąż by pękł i zalało mi kompa. Tym niemniej dobrze wiedzieć może zaryzykuję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qmam.

 

Problem w tym, że taka pojedyncza ma podwójną funkcjonalność i w dodatku w ogóle miejsca nie zajmuje (przydatnego dla innych urządzeń).

 

Podwójnej już wewnątrz obudowy nie zmieszczę, a jak mam wyprowadzać to na zewnątrz to już bez znaczenia, może być i na 18 wiatraków, jak szaleć to szaleć ;-)))

Tylko jak się domyślam muszę i pompę nową i własciwie całą resztę ;-)

 

A jest jakiś sposób żeby w obudowie midi zmieścić (sensownie, a nie np. pod sufitem) chłodnicę na 2 wiatraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...