Skocz do zawartości
ath

Lucky Star 6va694 Pcb 2.0+ - Jak Zmienić Fsb Z 66 Na 100mhz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam instrukcji do ww. płytki, albo rady, gdzie na mobo (pewnie zworkami) przestawia się fsb z 66 na 100mhz (w biosie sa jakies wartości skokowe, które kończą się na 83mhz, czy jakoś tak) ?

Mam celka 633 i po tym zabiegu by śmigał sobie na 950mhz, jeśli by wszystko dobrze poszło.

 

---

 

Aha i jaka jest bezpieczne napięcie dla takiego celka (coppermine), żebym nie przesadził. ;)

Grzeje się to ustrojstwo dużo ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według motherboard.cz ta płyta ma DIP switche (na zdjęciu ze strony taka czerwona kostka z białymi przełącznikami). Poszukaj nadruku na laminacie dotyczącego ich ustawień i się pobaw. Co do napięcia procka bezpiecznie będzie ok. 0.15 do 0.2V ponad domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie smigac laduj 100 , podbij napiecie

 

powiedz jekiego masz tego copera ?

 

ale podbij o 0,2-0,3

 

i powinien smigac

 

edit juz widze

 

podbijaj o 0,3 i powinno na 100 smigac , te proce wogole sie nei grzaly

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ror

 

Moja wersja jest okradziona z DIP'a !!!11111111jeden :sad:

 

Dołączona grafika

 

Suty opadają. ;]

 

Czyżby wersja z PCB 2.0+ była gorsza od 1.0 itp. ?

 

Są jakieś drut mody na fsb 100 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok wtyczki ATX jest zestaw zworek - może to one pozwolą Ci na zabawę. Ich opis prawdopodobnie na laminacie pod NB (na zdjęciu nie widać tego wyraźnie). Drut mod na FSB 100 tutaj.

 

EDIT:

Linek nie chce coś działać więc podpowiedź: Przyklejony "Vmod dla Coppermine" post #9 by morron.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok wtyczki ATX jest zestaw zworek - może to one pozwolą Ci na zabawę. Ich opis prawdopodobnie na laminacie pod NB (na zdjęciu nie widać tego wyraźnie). Drut mod na FSB 100 tutaj.

 

EDIT:

Linek nie chce coś działać więc podpowiedź: Przyklejony "Vmod dla Coppermine" post #9 by morron.

Te zworki to od napięcia proca - mam już manuala. ;]

A moda zrobię jutro, muszę usunąć jeden pin i będzie 100fsb, dzięki. ;]

 

---

 

Btw czym mogę zaizolować pin, bo odcinać go i później w razie co lutować to mi się nie uśmiecha ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw czym mogę zaizolować pin, bo odcinać go i później w razie co lutować to mi się nie uśmiecha ?

jasne, że możesz - izolacja z drucików skrętki sieciowej doskonale się do tego nadaje

trzeba tylko nieco rozkalibrowac dziurę w sockecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie albo mi się wydaję albo masz kilka kondensatorów napuchniętych na zasilaniu do wymiany :rolleyes: pozdro.

Wiesz co nie wiem, muszę jutro zobaczyć dokładnie płytę, do tej pory nie mam czasu nawet tego moda zrobić... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO za duzo [ciach!]lenia sie z tym

 

masz dobry czipset ( 133 zrobi spokojnie ) ramy tez pewnie masz 133

 

kupujesz to : http://allegro.pl/item342962042_pentium_ii...chlodzenie.html

 

i ten pentak wciaga tego podkreconego cielaka

 

 

jak sam mowisz nie masz czasu na OC a przy tych cenach po jaka cholere wogole bawic sie w OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh złego wywaliłes :lol2:

 

Procek 66:

bsel0 = 100

bsel0 + bsel1 = 133

 

Procek 100 (wlasnie sam robilem przedchwila na taulatinie)

bsel1 = 133

 

Dołączona grafika

 

Ja zawsze zamiast wyrywac piny zdejmuje plastik z socketa i odginam taka blaszke w srodku dodatkowo naklejajac na nia malenki kawalek zwyklej tasmy klejacej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kliknięciu na liczbę postów nie pokazuje wykazu postujących i ilości postów/membera tylko "Today's Top 20 Posters" ;)

 

Heheheh złego wywaliłes :lol2:

 

Procek 66:

bsel0 = 100

bsel0 + bsel1 = 133

 

Procek 100 (wlasnie sam robilem przedchwila na taulatinie)

bsel1 = 133

 

http://img208.imageshack.us/img208/5779/zdjcie0256gf2bz0.th.jpg

 

Ja zawsze zamiast wyrywac piny zdejmuje plastik z socketa i odginam taka blaszke w srodku dodatkowo naklejajac na nia malenki kawalek zwyklej tasmy klejacej.

Hehe no to nieźle, że w ogóle działa mi ten proc. ;]

Spoko przylutuje go na wszelki wypadek i tym razem wyrwę właściwy pin, mogłem się wcześniej zapytać, ale ze schematu myślałem, że to właśnie o ten chodzi... :razz:

A jak się zdejmuję ten plastik, nigdy tego nie robiłem i nie chce zepsuć, bo może to lepsze rozwiązanie niż wyrywanie tych pinów, w końcu mi żaden nie zostanie. :lol2:

W czwartek kolejne podejście, stay tuned. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwac napewno łatwiej i szybciej bo ten socket lubi pekac przy rozbieraniu ale jak sie uda jest to calkowicie odwracalna operacja. "Pokrywka" - to z dziurkami trzyma sie zazwyczaj na 4 wypustkach z dolnej czesci, 2 po kazdej stronie. Trzeba odgiac plastik po boku i delikatnie zdjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się zdejmuję ten plastik, nigdy tego nie robiłem i nie chce zepsuć, bo może to lepsze rozwiązanie niż wyrywanie tych pinów, w końcu mi żaden nie zostanie. :lol2:

a ja nie wiem po jakie licho rwałeś ten pin zamiast izolować? tak samo zresztą nie mam pojęcia po co chcesz teraz socket rozbierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... ;)

W między czasie wpadł mi w łapy PIII 1ghz [133fsb], ale za to płyta odmówiła posłuszeństwa, słusznie jak ktoś tutaj wspominał kondziołki się poddały i wyglądają teraz jak balony... Nie wiem teraz, czy bawić się w naprawe, czy wyrwać coś tanio na allegro. Naliczyłem ok. 10 spuchlaków a z drugiej strony przecież nie mam 100% gwarancji, że wszystko będzie ok.

Wcześniej jak wyrywałem te piny to po włożeniu już mobo nie wstawało, dawałem większe napięcie zworami i to samo, więc obstawiam mobo...

 

Btw jak ktoś ma na pych coś fajnego na s. 370 to zapraszam na pw. ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...