Skocz do zawartości
L.Viadro

22" Lg Flatron W2252tq-pf

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie znalazłem na stronie komputronika nowy model monitorka LG:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,53302/

 

W specyfikacji podano kontrast 10000:1, design tez jest bardzo fajny, niestety nigdzie nie mogę znaleźć jak wygląda sprawa gwarancji na walnięte pixele w LG. Czy ktoś może wie coś więcej o tym monitorku i jak wygląda sprawa gwarancji? Zamierzam się przesiąść z wysłużonej 17tki na 22ke i wziąłbym włąśnie ten model, żaden inny nie może się chyba pochwalić takim kontrastem w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem na stronie komputronika nowy model monitorka LG:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,53302/

 

W specyfikacji podano kontrast 10000:1, design tez jest bardzo fajny, niestety nigdzie nie mogę znaleźć jak wygląda sprawa gwarancji na walnięte pixele w LG. Czy ktoś może wie coś więcej o tym monitorku i jak wygląda sprawa gwarancji? Zamierzam się przesiąść z wysłużonej 17tki na 22ke i wziąłbym włąśnie ten model, żaden inny nie może się chyba pochwalić takim kontrastem w takiej cenie.

a na stronie LG szukałeś? gwarancja jak na każdy model LCD, 30 dni zero subpikseli

http://pl.lge.com/ir/html/ABboards.do?acti...leases_read.jsp

ja mam L227wt-pf i nie narzekam z tym marketingowym kontrastem DFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na stronie LG szukałeś? gwarancja jak na każdy model LCD, 30 dni zero subpikseli

http://pl.lge.com/ir/html/ABboards.do?acti...leases_read.jsp

ja mam L227wt-pf i nie narzekam z tym marketingowym kontrastem DFC

Byłem na stronie LG i nigdzie tego nie mogłem znaleźć.

 

A co mas zna myśli mówiąc o marketingowym kontrascie DFC? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ten monitor z napisem 10 000 :1 ma realnie kontrast 900:1 .

Jak ja lubię takich wszystkowiedzących... Proste pytanie, widziałeś kiedyś taki monitor z dynamicznym kontrastem, miałeś go i używałeś tego trybu?

Miałem okazję oglądać u kumpla model LG 207WT z kontrastem właśnie 10000:1 i jakość obrazu jak na TN powala. Najłatwiej powtarzać bzdury, że monitor ma "realny" kontrast 900:1 nie mając pojęcia o czym się mówi.

Kontrast dynamiczny rozszerza zakres odwzorowania jasności kolorów i to w znacznym stopniu, najbardziej widać to w nocy na czarnym kolorze który wreszcie jest czarny a nie fioletowy! I jeśli ktoś mówi że nie widać różnicy między LCD z kontrastem 700:1 a 3000:1 (lub więcej) to znaczy że albo nie ma pojęcia o czym mówi albo kłamie.

 

 

Dobrze że założyłeś ten temat bo sam się przymierzam do tego monitora, chętnie przeczytał bym wcześniej jego recenzję, tak że jeśli kupisz proszę o fotorelację :)

Zależało by mi na sprawdzeniu jaki jest zakres regulacji pochylenia, na sprawdzeniu jakości podświetlenia oraz czy tak jak w 207WT jest funkcja ARC 4:3 która pozwala pracować w trybie niepanoramicznym.

 

Gdybym ja kupił wcześniej to też zrobię jakieś fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię takich wszystkowiedzących... Proste pytanie, widziałeś kiedyś taki monitor z dynamicznym kontrastem, miałeś go i używałeś tego trybu?

Miałem okazję oglądać u kumpla model LG 207WT z kontrastem właśnie 10000:1 i jakość obrazu jak na TN powala. Najłatwiej powtarzać bzdury, że monitor ma "realny" kontrast 900:1 nie mając pojęcia o czym się mówi.

Kontrast dynamiczny rozszerza zakres odwzorowania jasności kolorów i to w znacznym stopniu, najbardziej widać to w nocy na czarnym kolorze który wreszcie jest czarny a nie fioletowy! I jeśli ktoś mówi że nie widać różnicy między LCD z kontrastem 700:1 a 3000:1 (lub więcej) to znaczy że albo nie ma pojęcia o czym mówi albo kłamie.

Kontrast dynamiczny to parametr wymyślony przez speców od marketingu. Jasność czerni jest mierzona przy max przyciemnionych lampach podświetlających a biel mierzona jest na max jasności lamp - więc w statycznej scenie niemożliwe jest uzyskanie kontrastu 10 000:1 na wyżej wymienionym LCD.

 

Kontrast dynamiczny to nic innego jak regulacja mocy świecenia lamp podświetlających w zależności od wyświetlanego obrazu - dla mnie bardziej przeszkadza niż pomaga podczas np. gry.

 

"Fioletowość" czarnego akurat nie ma nic do rzeczy z kontrastem dynamicznym :lol:

 

Swoją drogą straszny z ciebie amator.

 

... ale skoro uważasz że jesteś taki elo pr0 to może wyjaśnisz jak:

Kontrast dynamiczny rozszerza zakres odwzorowania jasności kolorów i to w znacznym stopniu,

? :lol: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast dynamiczny to parametr wymyślony przez speców od marketingu. Jasność czerni jest mierzona przy max przyciemnionych lampach podświetlających a biel mierzona jest na max jasności lamp - więc w statycznej scenie niemożliwe jest uzyskanie kontrastu 10 000:1 na wyżej wymienionym LCD.

 

"Fioletowość" czarnego akurat nie ma nic do rzeczy z kontrastem dynamicznym :lol:

 

Swoją drogą straszny z ciebie amator.

 

... ale skoro uważasz że jesteś taki elo pr0 to może wyjaśnisz jak:

 

? :lol:

Nie napinaj sie tak bo nigdzie nie napisałem że jestem jakiś Pro, może i jestem amatorem ale Tobie też zadam pytanie, czy używałeś monitora z funkcją dynamicznego kontrastu czy tylko powtarzasz co usłyszałeś?

 

Widzisz piszesz do rzeczy bo monitor w odpowiednim trybie potrafi regulować dynamicznie w trakcie pracy moc podświetlenia zależnie od wyświetlanej sceny - i bardzo dobrze bo gdy na tym 207WT znajomy puszczał mi w nocy film to czarny kolor był czarny a nie fioletowy jak na monitorach pozbawionych tej funkcji. Gdy jest scena w której dominują jasne barwy to monitor reguluje moc lamp tak by jak najlepiej odwzorować te barwy z jasnego zakresu.

 

I bardzo dobrze że jest tak mierzony bo monitor potrafi w ciemnych scenach wyświetlić lepszą czerń a w jasnych kolory są bardzo żywe.

 

Nie loluj tylko oglądnij taki monitor włącz tryb movie i zobacz czy fioletowy "czarny" nie ma nic wspólnego z kontrastem dynamicznym.

 

Czy te wyjaśniłem Ci o co mi chodziło? Może użyłem złego słowa ale jeśli coś jest niejasne to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kontrast na który patrzymy jest przez cały czas stały - i wynosi 900:1 może 1000:1 a nie 10 000 :1 (różnica jasności najjaśniejszego elementu i najciemniejszego elementu na obserwowanej klatce)

 

ps. na dobrym monitorze bez dynamicznego kontrastu kolor czarny nie jest fioletowy - np. NEC 1990SX ...

 

ps2. na tym LG w jasnej scenie czarne elementy muszą być fioletowe

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię takich wszystkowiedzących... Proste pytanie, widziałeś kiedyś taki monitor z dynamicznym kontrastem, miałeś go i używałeś tego trybu?

Tak widziałem i testowałem, spójrz na wiarygodne test które podają realny kontrast, owszem lg ma ładny obrazu (jak na TN) ale w środku są standardowe matryce TN 1000:1 a cały "efekt" robi elektronika. Realny kontrast jest nadal poniżej <1000:1.

 

Co do "efektu czerni w nocy" - wyłącz monitor i też będzie potężna głęboka czerń lepsza niż na CRT :) :lol2: problem w tym że jak wyświetlisz na połowie ekranu biały prostokąt a na drugiej połowie "czarny" prostokąt to już tej czerni nie ma hihihi tylko nadal ~fiolet... (bo realny kontrast <<<1000:1)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kontrast na który patrzymy jest przez cały czas stały - i wynosi 900:1 może 1000:1 a nie 10 000 :1 (różnica jasności najjaśniejszego elementu i najciemniejszego elementu na obserwowanej klatce)

 

ps. na dobrym monitorze bez dynamicznego kontrastu kolor czarny nie jest fioletowy - np. NEC 1990SX ...

 

ps2. na tym LG w jasnej scenie czarne elementy muszą być fioletowe

Widzisz tylko że właśnie na stały niezmienny obraz patrzymy właśnie rzadko (przynajmniej ja zazwyczaj gram albo coś oglądam a nie oglądam statyczne plansze) a nawet wtedy elektronika potrafi ładnie dobrać wartości by czarny był jak najbardziej głęboki.

 

PS. porównuję tani LCD TN z dynamicznym kontrastem do taniego LCD TN bez tej funkcji a nie do droższego XVA czy S-IPS

 

PS2. w jasnej scenie nie ma czerni, jesli jest to monitor tak reguluje by była jak najciemniejsza

 

Nie ma się co kłócić o to że obraz na TN z dynamicznym kontrastem będzie jak na np. PVA ale faktem jest że wysoki kontrast dynamiczny daje bardzo dobry efekt nieosiągalny do tej pory na TN i nie zgadzam się z twierdzeniem że to marketingowe kłamstwa bo daje poprawę obrazu widoczną gołym okiem

 

Tak widziałem i testowałem, spójrz na wiarygodne test które podają realny kontrast, owszem lg ma ładny obrazu (jak na TN) ale w środku są standardowe matryce TN 1000:1 a cały "efekt" robi elektronika. Realny kontrast jest nadal poniżej <1000:1.

 

Co do "efektu czerni w nocy" - wyłącz monitor i też będzie potężna głęboka czerń lepsza niż na CRT :) :lol2: problem w tym że jak wyświetlisz na połowie ekranu biały prostokąt a na drugiej połowie "czarny" prostokąt to już tej czerni nie ma hihihi tylko nadal ~fiolet... (bo realny kontrast <<<1000:1)

 

Jakie wiarygodne testy? Przecież z założenia kontrast dynamiczny to powinien być mierzony w scenach gdzie obraz sie zmienia więc jak to porównywać ze statycznym? Przecież od początku piszę, że to za sprawa elektroniki ale co z tego skoro daje bardzo dobry efekt a nawet najlepszy jaki osiągnięto na TN? Przecież ja tylko odnoszę to do innych TN bez tej funkcji a nie np. do S-IPS.

 

Nie muszę wyłączać bo przecież mówię Ci że oglądałem film po ciemku i gdy na swoim syfku firmy na B widzę fioletowe poświaty tak u niego czarny był prawie idealny! Nie przy całym czarnym ekranie tylko przy filmie.

 

I nie ma co wymyślać wydumanych przykładów bo wcale nie musi być cały czarny ekran a wystarczy zdjęcie w ciemnej tonacji czy ciemna cena w grze lub filmie (czyli normalne zastosowania monitora) by czerń była ładna a na pewno BEZ PORÓWNANIA LEPSZA niż gdyby tej funkcji nie było.

 

Ciężko opowiadać ale mam nadzieję, że kupię ten monitor i zrobię zdjęcia porównując ze swoim LCD który ma kontrast statyczny chyba 700:1.

 

Po prostu nie zgadzam się z powtarzanymi bzdurami że kontrast dynamiczny nic nie daje bo różnica jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale ja nie rozumiem jednego: skoro 10000:1 to tak na prawde 900:1 to ile w takim razie wynosi prawdziwy kontrast w monitorach np: Samsunga które mają 1000:1 albo 3000:1? Tak czy siak chyba te 10000:1 jest 3 razy lepsze niz 3000:1, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale ja nie rozumiem jednego: skoro 10000:1 to tak na prawde 900:1 to ile w takim razie wynosi prawdziwy kontrast w monitorach np: Samsunga które mają 1000:1 albo 3000:1? Tak czy siak chyba te 10000:1 jest 3 razy lepsze niz 3000:1, zgadza się?

Nie rozumiem co marka ma do tego. Przecież tak samo Samsung ma LCD z kontrastem 10000:1 czy 8000:1 jak i LG z kontrastem 3000:1, domyślam się że im większy tym szerszy zakres regulacji podświetlenia.

Kontrast dynamiczny zaczyna się chyba powyżej 1000:1 który jest możliwy do uzyskania bez elektroniki, po prostu te z kontrastem <=1000:1 nie mają tej funkcji i podawana jest wartość statyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale ja nie rozumiem jednego: skoro 10000:1 to tak na prawde 900:1 to ile w takim razie wynosi prawdziwy kontrast w monitorach np: Samsunga które mają 1000:1 albo 3000:1? Tak czy siak chyba te 10000:1 jest 3 razy lepsze niz 3000:1, zgadza się?

np. LG L227wt ma zmierzony rzeczywist kontrast 872:1 (DFC 10000:1), im bliżej do 1000:1 tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tylko że właśnie na stały niezmienny obraz patrzymy właśnie rzadko (przynajmniej ja zazwyczaj gram albo coś oglądam a nie oglądam statyczne plansze)

Aha - czyli nie oglądasz zdjęć, grafik na stronach www ... OK

 

a nawet wtedy elektronika potrafi ładnie dobrać wartości by czarny był jak najbardziej głęboki.

Jak elektronika "ładnie" może dobrać w tym przypadku wartości ? Jak po prawej masz czarny kwadrat a po lewej biały to elektronika sprawi że ten biały będzie bielszy a ten czarny czarniejszy ?

 

 

PS. porównuję tani LCD TN z dynamicznym kontrastem do taniego LCD TN bez tej funkcji a nie do droższego XVA czy S-IPS

OK - ograniczmy się do typowych TN - w takim razie przyciemnianie lamp w ciemnych scenach jest tragicznym pomysłem bo nic nie widać w cieniach ... a jeśli następuje jakaś manipulacja gamma to tracimy miliony barw bo ten monitor więcej niż 8 bitowego zapisu koloru (na kanał ) nie ma ...

 

PS2. w jasnej scenie nie ma czerni,

W jasnej scenie są ciemne drobne elementy - tak jest właśnie "budowany" kontrast

 

jesli jest to monitor tak reguluje by była jak najciemniejsza

W ten czas nie będzie jasnej sceny - po przyciemnieniu lamp wszystko przygaśnie ... nie da rady zmniejszyć jasności koloru czarnego nie zmniejszając jasności koloru białego (przy regulacji mocy świecenia lampy podświetlającej)

 

Nie ma się co kłócić o to że obraz na TN z dynamicznym kontrastem będzie jak na np. PVA ale faktem jest że wysoki kontrast dynamiczny daje bardzo dobry efekt nieosiągalny do tej pory na TN i nie zgadzam się z twierdzeniem że to marketingowe kłamstwa bo daje poprawę obrazu widoczną gołym okiem

To jest marketingowe kłamstwo bo kontrast to różnica między najjaśniejszym a najciemniejszym punktem na ekranie ... przy regulacji całej jasności lampami praktycznie obraz tylko się przyciemnia i rozjaśnia - to Twoim zdaniem lepszy kontrast ?

 

 

Jakie wiarygodne testy? Przecież z założenia kontrast dynamiczny to powinien być mierzony w scenach gdzie obraz sie zmienia więc jak to porównywać ze statycznym? Przecież od początku piszę, że to za sprawa elektroniki ale co z tego skoro daje bardzo dobry efekt a nawet najlepszy jaki osiągnięto na TN? Przecież ja tylko odnoszę to do innych TN bez tej funkcji a nie np. do S-IPS.

Jak wyżej - czy rozjaśnianie całości i przyciemnianie można nazwać zwiększeniem kontrastu?

 

Nie muszę wyłączać bo przecież mówię Ci że oglądałem film po ciemku i gdy na swoim syfku firmy na B widzę fioletowe poświaty tak u niego czarny był prawie idealny! Nie przy całym czarnym ekranie tylko przy filmie.

Porównujesz w końcu źle wyregulowany monitor do innego (drugi ma "DC") i myślisz że jest kiepski bo nie ma dynamicznego kontrastu ?

 

I nie ma co wymyślać wydumanych przykładów bo wcale nie musi być cały czarny ekran a wystarczy zdjęcie w ciemnej tonacji czy ciemna cena w grze lub filmie (czyli normalne zastosowania monitora) by czerń była ładna a na pewno BEZ PORÓWNANIA LEPSZA niż gdyby tej funkcji nie było.

Jak wyżej - jeśli regulowana jest jasność (w ciemnych scenach zmniejszana) to gorzej z rozróżnianiem detali w cieniach ... jeśli jest korygowanie gammy to przy 8 bit/kanał są straty barwne

 

Ciężko opowiadać ale mam nadzieję, że kupię ten monitor i zrobię zdjęcia porównując ze swoim LCD który ma kontrast statyczny chyba 700:1.

 

Po prostu nie zgadzam się z powtarzanymi bzdurami że kontrast dynamiczny nic nie daje bo różnica jest kolosalna.

Może daje coś komuś kto nie zwraca uwagi na to co na prawdę się z obrazem dzieje - jeśli jest bardziej "bajerancki" to nie znaczy że jest lepszy. (dla mnie taka "bajeranckość" jest tandetą) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal mi nikt nie wyjaśnił tej sprawy: omawiany tutaj LG ma podany kontrast 10000:1, inny monitor, np: Samsung 223BW ma 3000:1, to znaczy że LG kłamie a Samsung mówi prawde? Bo na moją logikę, jeżeli podawanie kontrastu to ściema i chwyt marketingowy to wole ściemę z 10000:1 niż 3000:1, chyba że LG używa innych oznaczeń aby oszukać klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal mi nikt nie wyjaśnił tej sprawy: omawiany tutaj LG ma podany kontrast 10000:1, inny monitor, np: Samsung 223BW ma 3000:1, to znaczy że LG kłamie a Samsung mówi prawde? Bo na moją logikę, jeżeli podawanie kontrastu to ściema i chwyt marketingowy to wole ściemę z 10000:1 niż 3000:1, chyba że LG używa innych oznaczeń aby oszukać klienta?

Jak to nie wyjaśniłem Ci? Przecież masz monitor LG np 226WA i ma kontrast dynamiczny 3000:1 tak jak Samsung 226BW a masz monitor LG W2252TQ z kontrastem 10000:1 i odpowiednik Samsunga tez 8000:1 lub 10000:1 np 2243NW czy jakoś tak (nie pamiętam dokładnego symbolu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal mi nikt nie wyjaśnił tej sprawy: omawiany tutaj LG ma podany kontrast 10000:1, inny monitor, np: Samsung 223BW ma 3000:1, to znaczy że LG kłamie a Samsung mówi prawde? Bo na moją logikę, jeżeli podawanie kontrastu to ściema i chwyt marketingowy to wole ściemę z 10000:1 niż 3000:1, chyba że LG używa innych oznaczeń aby oszukać klienta?

Obaj na swój sposób kłamią - realnie w obu tych modelach kontrast będzie w okolicach 900:1 +-100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może daje coś komuś kto nie zwraca uwagi na to co na prawdę się z obrazem dzieje - jeśli jest bardziej "bajerancki" to nie znaczy że jest lepszy. (dla mnie taka "bajeranckość" jest tandetą)

 

Kyle nie mam ochoty na taką dyskusję, ja napisałem że obraz jest zdecydowanie lepszy niż na moim LCD który nie ma tej funkcji a Ty mi mówisz że nie wiem co mówię i że to tandeta. Ja widzę znacznie lepsze odwzorowanie kolorów w każdym zakresie, właśnie nie traci szczegółów w cieniach bo wyświetla szerszy zakres ciemnych barw gdy scena jest ciemna i szerszy zakres jasnych gdy sceny są jasne. Co do zdjęć to pisałem że także wyglądają lepiej a Ty mi napiszesz że nie może tak być - choć ja to widziałem.

 

Tak jak napisałem, może kupię ten monitor albo L227WT i wtedy zrobię zdjęcia porównujące go z LCD bez tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle nie mam ochoty na taką dyskusję, ja napisałem że obraz jest zdecydowanie lepszy niż na moim LCD który nie ma tej funkcji a Ty mi mówisz że nie wiem co mówię i że to tandeta. Ja widzę znacznie lepsze odwzorowanie kolorów w każdym zakresie, właśnie nie traci szczegółów w cieniach bo wyświetla szerszy zakres ciemnych barw gdy scena jest ciemna i szerszy zakres jasnych gdy sceny są jasne. Co do zdjęć to pisałem że także wyglądają lepiej a Ty mi napiszesz że nie może tak być - choć ja to widziałem.

 

Tak jak napisałem, może kupię ten monitor albo L227WT i wtedy zrobię zdjęcia porównujące go z LCD bez tej funkcji.

Jak będziesz robił zdjęcia to wyświetl np. przy górnej krawędzi gradient - ciekawe czy ten model reguluje dynamicznie tylko jasność czy jeszcze zmienia gammę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił zdjęcia to wyświetl np. przy górnej krawędzi gradient - ciekawe czy ten model reguluje dynamicznie tylko jasność czy jeszcze zmienia gammę.

Postaram się choć ja raczej używam monitora do oglądania filmów grania lub oglądania zdjęć/www a nie przyglądania się gradientom.

 

Na razie to jeszcze nie wiem czy kupię - sądzę (i liczę na to!), że ktoś inny wcześniej zrobi jego recenzję na forum bo ja jeszcze jestem na etapie przymiarek choć gdybym miał teraz wybrać to właśnie coś spośród tych dwóch o których pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle nie mam ochoty na taką dyskusję, ja napisałem że obraz jest zdecydowanie lepszy niż na moim LCD który nie ma tej funkcji a Ty mi mówisz że nie wiem co mówię i że to tandeta. Ja widzę znacznie lepsze odwzorowanie kolorów w każdym zakresie, właśnie nie traci szczegółów w cieniach bo wyświetla szerszy zakres ciemnych barw gdy scena jest ciemna i szerszy zakres jasnych gdy sceny są jasne. Co do zdjęć to pisałem że także wyglądają lepiej a Ty mi napiszesz że nie może tak być - choć ja to widziałem.

 

Tak jak napisałem, może kupię ten monitor albo L227WT i wtedy zrobię zdjęcia porównujące go z LCD bez tej funkcji.

o czerni juz pisałem jest lepsza bo im większy DFC tym większą regulację lamp musi posiadać LCD (to jedyny PLUS DYNAMICZNEGO KONTRASTU - wymuszenie przyzwoitej regulacji jasności lamp), starsze LCDki mogły nawet nie mieć żadnej regulacji lamp i czerń była tragiczna, nie mylić z markowymi dobrymi LCD które przy kontraście 700:1 miały czerń jak na LG 10 000:1

 

to dlatego można te LG nazywać marketingowymi...

 

takie EIZO 1931 mimo kontrastu 1000:1 wg norm LG możesz spokojnie napisać 10 000:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czerni juz pisałem jest lepsza bo im większy DFC tym większą regulację lamp musi posiadać LCD (to jedyny PLUS DYNAMICZNEGO KONTRASTU - wymuszenie przyzwoitej regulacji jasności lamp), starsze LCDki mogły nawet nie mieć żadnej regulacji lamp i czerń była tragiczna, nie mylić z markowymi dobrymi LCD które przy kontraście 700:1 miały czerń jak na LG 10 000:1

 

to dlatego można te LG nazywać marketingowymi...

 

takie EIZO 1931 mimo kontrastu 1000:1 wg norm LG możesz spokojnie napisać 10 000:1

Wniosek faktycznie trafny. Dawniej w LCD niższej klasy regulacja jasności za pomocą lamp bywała np. od 25% (poniżej 25% było "programowe" manipulowanie barwami przez elektronikę monitora co powodowało straty/przekłamania w kolorach) ... w tym LG pewnie regulacja jest od zera skali. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że nigdzie nie mogę znaleźć żadnej recenzji lub testu tego monitorka :S

 

EDIT: wczoraj jedyne co znalazłem to pare komentarzy na forum kanadyjskim ^^:

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1288129

 

Mają tam też pojawić się recenzje ze zdjęciami, przynajmniej tak obiecywali tam ludzie którzy już monitor mają (ogólnie wszyscy są zadowoleni)

Edytowane przez L.Viadro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który monitor ma te gorsze świetlówki niby?

Żaden - jeśli masz kolor gamut 100% to obrazy 72% będą nienaturalnie przesycone ... z kolei na obrazach z gamutem 100% będzie wszystko OK ... jednak obecnie widzę że wszędzie są zdjęcia 72%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który monitor ma te gorsze świetlówki niby?

droższy l227 ma lepsze świetlówki WCG! wszystko jest na stronie www

 

 

tańszy 2252 ma gorsze

 

tu porównanie realnego gamut LG L227 kontra najnowszy viewsonik z LED i 118% gamut i benq x2200

Dołączona grafika

 

i obrazowe wyjaśnienie o co w tym chodzi:

Dołączona grafika

 

Żaden - jeśli masz kolor gamut 100% to obrazy 72% będą nienaturalnie przesycone ... z kolei na obrazach z gamutem 100% będzie wszystko OK ... jednak obecnie widzę że wszędzie są zdjęcia 72%

ale wiele osób włącza podbijacze kolorów w sterownikach bo im się podoba takie przesycenie barw -> czyli na tych LCD będzie fabrycznie podkolorowane bez niszczenia gradientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kumam z tych obrazków i wykresów, to w końcu co lepiej kupić: L227 czy 2252 ?

w skrócie zieleń jest bardziej zielona a czerwień czerwona ;)

 

jeśli masz kasę bierz L227 (faktycznie cena leci w dół, juz widziałem po 1128zł...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...