Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Ok.Jak juz bedzie gotowy biosik to sprobojemy.A tymczasem chcialbym sie dowiedziec co myslicie na ten temat.Otoz chodzi o to iz moj mobil chodzi na 12.5x200mhz~1.7V pamiatki do tego sa TwinMos 400mhz cl 2.5 i do tego dochodzi zasilka Modecom350W pfc chlodzi to wszystko pentagram freezone q80cu(ten miedziany w calosci).No i wystepuje taki problem ze jak dam 202mhz fsb to komp sie restartuje chocbym nie wiadomo jak napiecie zwiekszal...aaa moze to wina pamieci??jakie timingi mam ustawic i czy warto zwiekszac dla nich napiecie....moze zasilka puszcza??nie wiem juz sam doradzcie cos !!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Jak juz bedzie gotowy biosik to sprobojemy.A tymczasem chcialbym sie dowiedziec co myslicie na ten temat.Otoz chodzi o to iz moj mobil chodzi na 12.5x200mhz~1.7V pamiatki do tego sa TwinMos 400mhz cl 2.5 i do tego dochodzi zasilka Modecom350W pfc chlodzi to wszystko pentagram freezone q80cu(ten miedziany w calosci).No i wystepuje taki problem ze jak dam 202mhz fsb to komp sie restartuje chocbym nie wiadomo jak napiecie zwiekszal...aaa moze to wina pamieci??jakie timingi mam ustawic i czy warto zwiekszac dla nich napiecie....moze zasilka puszcza??nie wiem juz sam doradzcie cos !!:)

1237846[/snapback]

No wiec ja mam tak samo powyzej 230 dam na 231 i juz Zonk nawet na napieciu 2V nic nie daje ani podniesienie napiecia do 2.9V na pamieciach po prostu stwierdzam moge sie mylic ale wydaje mi sie ze to gorna granica na tym Sempronie :).

Jak narazie poczekam az -=Merlin=- udostepni nowego bioska moze bedzie mozliwosc taka zeby obslugiwal 3.2V na pamieci i 2.3V na proca bylo by pieknie :)

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz bios od merlina i jak narzie nei ma zadnych problemow:) Jutro czyli dzis z rana wezme sie za ostre testowanie wszelkim mozliwymi benchmarkami. zmnijsze mnoznik i bede magistrale do gory ciagnal.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz bios od merlina i jak narzie nei ma zadnych problemow:) Jutro czyli dzis z rana wezme sie za ostre testowanie wszelkim mozliwymi benchmarkami. zmnijsze mnoznik i bede  magistrale do gory ciagnal.

1238427[/snapback]

Swietnie mozna prosić o podanie linku albo przeslanie na domeryk@go2.pl dziekuje serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jak profesjonalista to profesjonalista Merlin jestes wielki :) 2250 az mi braklo szyny :P Abity moga sie schowac;P hee i 45C jestem pod wrazeniem:) Szkoda ze nie mam wiekszej szyny poszlo by pewnie 2300-2350 :)

post-11585-1106801054_thumb.jpg

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi

 

chlopaki prosze mi zrobic pics cpu-z czy rozpoznaje AMD Athlon XP-M

a teraz do biosu bylo kawal cieszkej roboty z tym biosem , myslalem ze nie skoncze (niemam takjego Mobo !!!) alle sie udalo ja dziekuje serdecznie WJELKIE DZIEKI DLA @wisnia666

 

Beta Testa @wisnia666 ( http://forum.purepc.pl )

 

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

 

!!! BETA !!!

 

- Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

- Romsip Bios Tables Cpu Interface 133 & 166 & 200 MHz

-- TaiPan 0.1 [EB] (Optimised 200FSB Register)

- L12 mod built-in

- Bpl 3.09 Cpc On (T1)

- Alpha Timing 3-0-2-2-5-3-2-3

- T(ras) - 11 Default

- T(rcd) -- 3 Default

- T(rp) --- 3 Default

- Cas ----- 2.5 Default

- CPU Interface Enabled

 

!!! BETA !!!

 

 

8RDA+ TaiPan 0.1 [EB] Bpl 3.09 26.01.05 by -=Merlin=-

 

by -=Merlin=- :wink: :banana:

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko ladnie smiga, rzez noc szło united device, off koz full stable :) Po powrocie z uczelni powalcze z mnoznikiem i dopiero się zacznie zabawa :D Jeszcze raz dzieki merlin za spoko biosik!!

 

Zapraszam wszyskich chetnych do testowania, bios se wgrya i działa super, także nic tylko ssac i flashowac!!

 

Naprawde jak profesjonalista to profesjonalista Merlin jestes wielki :) 2250 az mi braklo szyny :P Abity moga sie schowac;P hee i 45C jestem pod wrazeniem:) Szkoda ze nie mam wiekszej szyny poszlo by pewnie 2300-2350 :)

1238484[/snapback]

No niezle niezle:D To sie nazywa wysoka szyna:D Tylko moge pozadroscic bo moje GoodRamy napewno tyle nie wytzrymaja co twoje hynixy. A mam jeszcze pytanko: jakie masz napięcie na mostku bo nie dowidzę, 1,58 jakos?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze 250 fsb na epoxach myslalem ze nie dozyje :)

1238665[/snapback]

No jednak dalo rade :D Paczka wgrałeś biosa od merlina? Proszę spróbój i wrzuc screena z cpu-z jak indentyfikuje Bartona mobile.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wisnia666

 

nie mam FDD :) , ale moze w weekend bede mial to odrazu wgrywam

 

 

napiszcie jak zminila sie wydajnosc odczyt / zapis w porownaniu bios normalny i by Merlin

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wisnia666

 

nie mam FDD  :)  , ale moze w weekend bede mial to odrazu wgrywam

napiszcie jak zminila sie wydajnosc odczyt / zapis w porownaniu bios normalny i by Merlin

1238902[/snapback]

 

No to ja Ci powiem że jestem ryszykant i wgralem winflashem, nie bylo zadnych problemow B) Testy mysle ze wieczorem wrzuce.

 

Pozdrawiam!

 

no prosze 250 fsb na epoxach myslalem ze nie dozyje :)

1238665[/snapback]

Nie wiem jakie miał osiągi wcześniej domeryk, ale jak widac na jego screenie chodzi mu na fsb 250, czyli masakra i pełen respect! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ma ktoś może jakieś porównanie wyników bez O/C na tym biosie do biosu oryginalnego? :razz:

1238820[/snapback]

masz nagrywarke , jak masz to cie zrobie Boot_Iso i sobie nagrasz na Cd izrobisz sobie Flash

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba o mnie chodzilo a nie djsainta , bo to ja nie mam jak go wrzucic, mam nagrywarke, wiec bardzo prosilbym o zrobienie czegos takiego, i jak jeszcze mozna to mala instrukcje jak to zaladowac :) pozdrawiam

 

 

boje sie spod windozy, bo mam smietnik w systemie i czeka mnie format na dniach, boje sie ze sie wylozy

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale co to sa Taipan mod, L12 soft mod - szyfrem gadacie :-) Ulatwiaja wylacznie OC, czy tez wplyna na wydajnosc niepodkreconego systemu ?

 

Na dobra sprawe przypominaja mi sie czasy jak za pomoca WCPREDITa manipulowalo sie w ustawieniach chipsetu na Asusie K7V pod pierwszego Athlona Slot A :-) no i jeszcze pod fatalny chipset VIA Apollo Pro 133 byly specjalne ustawienia, ktore dawaly niezle przyspieszenie o 200 MB/s, w stosunku do standardowych ustawien, w tescie Memory Bench w Sandrze :-)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku wielkie dzięki dla Merlina za kolejny Bios :-P

 

Mam jedno pytanie, co robić jak coś nie pójdzie (wiem, że jest sprawdzony, ale tak na wszelki wypadek), resetowanie biosu nie pomoże. Czytałem, żeby sobie przygotować dyskietke ze starym biosem, hotflasha ewentualnie zrobić, są jeszcze jakieś możliwości, tak, żeby nie trzeba było do serwisu oddawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jak profesjonalista to profesjonalista Merlin jestes wielki :) 2250 az mi braklo szyny :P Abity moga sie schowac;P hee i 45C jestem pod wrazeniem:) Szkoda ze nie mam wiekszej szyny poszlo by pewnie 2300-2350 :)

1238484[/snapback]

I co z tego, ze 45C jak przy 7000 rpm - szalenstwo, szlag by mnie trafil po minucie takiego wycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, własnie jestem po nieudanym flashu, <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> sie komp i prosi o dyskietke.

NA dyskietce jest Awadrflash <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> sie uruchamia, wpisuje nazwe biosu ktura jest na dysku i tu sie proces zawiesza, co mam robic pomocy???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz winflashem, masz go na plycie

to ja moze dam linkado mojego 250 fsb

 

1239116[/snapback]

przychodze z dziecmi z spaceru a tu schok 250Mhz

 

no to ladnie to mi sie udana robota , siedzialem nocami myslalem ze z tego juz nic nie wyjdzie

 

Wiecej pics maximalnego FSB jest to bardzo wazne , bo nie wiedzialem ze na 250mhz pujdzie , mozna konkurencje robic ABIT DFI

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprwde potrzebuje puilnej pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komp startuje, ale zrobiłem kilka dyskietek a awardflashem i tylko w z jednej po uruchomieniu awardflasha da sie wpisac nazwe inne nie reguja na klawiature dlaczego???????????/

A jak juz uruchomie z tej topo wpisaniu nazwy biosu wyskakuje komunikat "ten obraz biosu jest tylko dla nforce" tylko ze tam w wersij angielskiej.

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta konkurencja to ja narazie bym poczekal, bo u mnie zadne testy stabilnosci chodza, prime wywala ten test ramu super pi 1m doszedl do polowy pentli

 

nie wiem czego to wina, tzn domyslam sie ze pamieci, to sa zwykle twinmosy na mtecach sprawdzalem przy timingach tych co ustawiles 2,5....-11

 

teraz musze sie uczyc, ale jak bede mial to zaczynam testy

 

 

 

edit:

 

jak sie weźmie prawym na ikonke moj komputer to nie widac jaki procek , tylko ile ramu, nawet info w Mhz

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz więcej szyny to spróbuj 8RDAVcore, ja także prosiłbym o biosik, najlepiej jak by ktoś na serwer wrzucił.

1238497[/snapback]

Dzieki potestuje wieczorkiem z tym 8RDAVcore szkoda ze max FSB to 250 musze zrobic chyba Mobile i Drudmoda i moze wyciagne z 2400-2500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tei chwili zaluwazylem ze mozna w Inclu. [(register code) TaiPan 0.4 [E4][ED]] ze mozna go przyspieszyc to jest register z mojego DFI LP i by ladnie chodziel .

 

chyba bede robil poprawke TaiPan 0.4 [E4][ED]

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwoscia

 

 

 

jest jeszcze jedno cos: nie da sie uruchomic obslugi IrDy tej na plycie, ja taka posiadam i ie moge jej uruchomic da sie to poprawic?

 

testuje 240 fsb primem testem gdzie testowany jest ram, jak narazie stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwoscia

jest jeszcze jedno cos: nie da sie uruchomic obslugi IrDy tej na plycie, ja taka posiadam i ie moge jej uruchomic da sie to poprawic?

 

testuje 240 fsb primem testem gdzie testowany jest ram, jak narazie stabilnie

1239214[/snapback]

w biosie mozesz z mieniec IrDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skoncze testy to poszukam, jesli dziala to sorry , mnie sie wydawalo ze jest takie niebieskie, ale niewazne, sprawdze to powiem

 

 

 

pytanko, czy bios jest optymalizowany dla jakiegos konkretnego mnoznika?

 

mozne dac juz wiecej vcore? - wiem ze moge sam sprawdzic, ale mam wc w kompie, i kompa w bardzo dziwnym miejscu, ostatnio po zmianie i niewstaniu kompa godzine bawilem sie ze zworka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...