Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

big thx za info :D 

 

a PROpo biosu, jak uzyskac ustawienia zaawansowane do zmiany fsb co 1 MHz, mam tylko automat 100/133/166/200

niezle pytanie:) niemoglem sie powstrzymac sorki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

czy wie ktos czy taki efekt mozna uzyskac na 8rda ?

chodzi o hardwareowe chlodzenie proca ;)

:arrow: Jak obniżyć temperaturę CPU i zwiększyć wydajność pamięci?

:arrow: AMD Mobo Airconditioning

uzywam cpuidle, ale ten program 'obciaza' 100% proca, co jest momentami niewygodne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big thx za info :D 

 

a PROpo biosu, jak uzyskac ustawienia zaawansowane do zmiany fsb co 1 MHz, mam tylko automat 100/133/166/200

niezle pytanie:) niemoglem sie powstrzymac sorki :twisted:

system performanceexpert i wszystko jasne - no dAlejLAMA jestem jesli idzie o o/c... ale nie o tym chciałem

 

po zmianie biosu powrócił moj problem z kompem, tzn znów mi sie nie podnosi za kazdym razem, kiedys pisałem o tym ze ustawiłem AGP aperture size na 256 - co problem rozwiazało choc nie widzialem zwiazku

teraz mam to samo, daje power i nic- a na debug port swieci sie 2b

 

KTOS MNIE OSIWCI :?: :!: bo juz nic nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big thx za info :D 

 

a PROpo biosu, jak uzyskac ustawienia zaawansowane do zmiany fsb co 1 MHz, mam tylko automat 100/133/166/200

niezle pytanie:) niemoglem sie powstrzymac sorki :twisted:

system performanceexpert i wszystko jasne - no dAlejLAMA jestem jesli idzie o o/c... ale nie o tym chciałem

 

po zmianie biosu powrócił moj problem z kompem, tzn znów mi sie nie podnosi za kazdym razem, kiedys pisałem o tym ze ustawiłem AGP aperture size na 256 - co problem rozwiazało choc nie widzialem zwiazku

teraz mam to samo, daje power i nic- a na debug port swieci sie 2b

 

KTOS MNIE OSIWCI :?: :!: bo juz nic nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big thx za info :D 

 

a PROpo biosu, jak uzyskac ustawienia zaawansowane do zmiany fsb co 1 MHz, mam tylko automat 100/133/166/200

niezle pytanie:) niemoglem sie powstrzymac sorki :twisted:

system performanceexpert i wszystko jasne - no dAlejLAMA jestem jesli idzie o o/c... ale nie o tym chciałem

 

po zmianie biosu powrócił moj problem z kompem, tzn znów mi sie nie podnosi za kazdym razem, kiedys pisałem o tym ze ustawiłem AGP aperture size na 256 - co problem rozwiazało choc nie widzialem zwiazku

teraz mam to samo, daje power i nic- a na debug port swieci sie 2b

 

KTOS MNIE OSIWCI :?: :!: bo juz nic nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big thx za info :D

 

a PROpo biosu, jak uzyskac ustawienia zaawansowane do zmiany fsb co 1 MHz, mam tylko automat 100/133/166/200

niezle pytanie:) niemoglem sie powstrzymac sorki :twisted:

 

system performanceexpert i wszystko jasne - no dAlejLAMA jestem jesli idzie o o/c... ale nie o tym chciałem

 

do mnie to czy do bAterion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie zlego porobiło, sorka za to, to przez zwis netu

 

a_n_y

 

teraz to ja nie czaje, bAterion to ja- pisłem o sobie...?@#$

__________________________________________________

Ma ktos pomysł jak to wyleczyc, czy to zalezy od biosu

bo ja juz niewiele rozumiem z tego wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie zlego porobiło, sorka za to, to przez zwis netu

 

a_n_y

 

teraz to ja nie czaje, bAterion to ja- pisłem o sobie...?@#$

__________________________________________________

Ma ktos pomysł jak to wyleczyc, czy to zalezy od biosu

bo ja juz niewiele rozumiem z tego wszystkiego

sorki ,pomylka (tak jest jak sie dokladnie nie czyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich granicach Epox 8rda(+) ma regulację napięcia chipsetu, napięcia CPU oraz pamięci ? ? ? 

 

Thanx z góry za odpowiedź

Napięcia na chipsecie nie można regulować. Można regulować napięcia: VCore (CPU) do 2.2V; VMem (pamięć) 2.5 - 2.9V; VAGP (k.graf) 1.5 - 1.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze zwracam sie z nekającym mnie problemem/pytaniem:

 

czy moj problem (j.w.) moze zalezec od biosu mobo :?:

bo ja juz niewiele rozumiem z tego co sie dzieje

Wiekszość plyt na nForce 2 nie toleruje gdy RAM ma CL3, pracują niestabilnie albo wcale się nie uruchamiają. Sprawdź jakie masz ustawione Case Latency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze zwracam sie z nekającym mnie problemem/pytaniem:

 

czy moj problem (j.w.) moze zalezec od biosu mobo :?:

bo ja juz niewiele rozumiem z tego co sie dzieje

Wiekszość plyt na nForce 2 nie toleruje gdy RAM ma CL3, pracują niestabilnie albo wcale się nie uruchamiają. Sprawdź jakie masz ustawione Case Latency.

to znowu troche rozbawie towarzystwo

u mnie wszystko jest na default, pamiatki tez

proponujesz zmienic cl? potrzebował bym pomocy bo na o/c sie malo znam, o czym mogli sie co niektorzy przekonac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko jest na default, pamiatki tez

proponujesz zmienic cl? potrzebował bym pomocy bo na o/c sie malo znam, o czym mogli sie co niektorzy przekonac :)

Mam nadzieję że przed swoimi eksperymentami przeczytałeś Podkręcamy...zaczynamy (dla mocno początkujących) autorstwa Dijkstry :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, jestem po lekturze juz jakis czas, troche mi to rozjasnilo w głowie, nie kumam tylko za bardzo ustawien ramów 3-3-3,2.5 itd. i jak to sie ma do cl (u mnie cl3) -wiec jak je zmienic? moze w paru slowach lub linka jakiegos cobym nie zadawal glupich pytan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baterion - czemu swego proca tak brzydko nazwałes -zalatuje cholernie z rumunska -a feeee

a mnie sie wydawało ze brzmi po włosku he he :lol:

_________________________________________

 

wolał bym cos na tema mojego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich granicach Epox 8rda(+) ma regulację napięcia chipsetu, napięcia CPU oraz pamięci ? ? ? 

 

Thanx z góry za odpowiedź

Napięcia na chipsecie nie można regulować. Można regulować napięcia: VCore (CPU) do 2.2V; VMem (pamięć) 2.5 - 2.9V; VAGP (k.graf) 1.5 - 1.9V
z tego co ja wiem to maxymalne napiecie jakie mozna na tej plycie dac to 1,8V... ale to taki maly babok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

czy wie ktos czy taki efekt mozna uzyskac na 8rda ?

chodzi o hardwareowe chlodzenie proca ;)

:arrow: Jak obniżyć temperaturę CPU i zwiększyć wydajność pamięci?

:arrow: AMD Mobo Airconditioning

uzywam cpuidle, ale ten program 'obciaza' 100% proca, co jest momentami niewygodne :P

I co phranzee, kombinowales cos z tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko jest na default, pamiatki tez

proponujesz zmienic cl? potrzebował bym pomocy bo na o/c sie malo znam, o czym mogli sie co niektorzy przekonac :)

Mam nadzieję że przed swoimi eksperymentami przeczytałeś Podkręcamy...zaczynamy (dla mocno początkujących) autorstwa Dijkstry :?:

REKIN,

 

zasugerowałem sie tak tym co mi napisałes o nietolerancju CL3 i nForca, ze napisałem ze u mnie jest cl3, oczywiscie mam cl 2,5 a dalej jak sie mozna domyslic default 7-3-3

max to 5-2-2 -ujdzie mi to bezkarnie? pewnie nie...

ciekaw jestem jak ma to sie do mojego problemu

---------------------------------------------------------------------------

czemu od jakiegos czasu nie mam pełnoekranowanego biosu tylko małe okienko na srodku ekranu :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie powiedziec na ktorej stronie jest jakas rozmowa lub poruszenie tematu z dzwiękiem znaczy problemu z dzwiękiem bo mam problem gdyz w divixie wydaje mi sie ze dzwiek nienadąża i mi sie troche dzwiek krzaczy a mam 8rda bez "+". z gory wielkie dzieki bo po przeczytaniu 11 stron

Witam!

Mam podobny problem :cry: ( np. dzwięk w filmach się krzaczy ). Moje ustawienie to: 8RDA+ Win98, stery 2.45.

PROSZE o pomoc!!! BARDZO pilne!!! Jeżeli brak Wam słów :) to wystarczy numer strony w tym topicu na której jest rozmowa o tym problemie ( lub link meilem ).

 

Z góry THX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to maxymalne napiecie jakie mozna na tej plycie dac to 1,8V... ale to taki maly babok....

A ja myślę że pomyliłeś Epoxa z Soltekiem 8) gdyby 8rda+ miała max napięcie 1,8V to by się tak nie nadawała do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podobny problem  :cry:  ( np. dzwięk w filmach się krzaczy ). Moje ustawienie to: 8RDA+ Win98, stery 2.45.

Chyba jedynym wyjściem jest zainstalowanie Win XP. Może też chodzić o przegrzewanie się mostka południowego (Southbridge) - posmaruj pastą i załóż jakiś radiatorek np. od karty graficznej.

 

zasugerowałem sie tak tym co mi napisałes o nietolerancju CL3 i nForca, ze napisałem ze u mnie jest cl3, oczywiscie mam cl 2,5 a dalej jak sie mozna domyslic default 7-3-3  

max to 5-2-2 -ujdzie mi to bezkarnie? pewnie nie...  

ciekaw jestem jak ma to sie do mojego problemu

Co do timingów to może TEN wątek Ci pomoże :?:

 

czemu od jakiegos czasu nie mam pełnoekranowanego biosu tylko małe okienko na srodku ekranu :?:  

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z innej beczki tzn w odniesieniu do ostatniego biosu na 8rga3+ a to prawie to samo przecie . w opisie pisze ze zlikwidowano bład sumy kontrolenej biosu. opisywaliscie to tutaj w tym wątku i niby nowe biosy i do 8rda i 8rga3 likwidują ten bład ale u mnie [gluteus maximus] jak przegnę z ustawieniami to jest bład sumy chche dyskietke z nowym biosem idalej cała sutuacja opisana w tym wątku kajśmiedzy 30-40 stroną wiec wcale tego błedu nie zlikwidowali oczywiście reset itd. pomoga ale pisze ze poprawili a nie poprawili. to u mnie tak czy u wszystkich . sprzet taki jak w podpise .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!

Mam podobny problem  :cry:  ( np. dzwięk w filmach się krzaczy ). Moje ustawienie to: 8RDA+ Win98, stery 2.45.

Chyba jedynym wyjściem jest zainstalowanie Win XP. Może też chodzić o przegrzewanie się mostka południowego (Southbridge) - posmaruj pastą i załóż jakiś radiatorek np. od karty graficznej.

 

Może bardziej sprecyzuje mój problem: Film 2 godziny mogę oglądnąć w 1 godzine :-) Film chodzi 2 (3) razy szybciej niż powinien i co z tego wynika - jest "słyszalne" tylko co drugie lub trzecie (itd) słowo..... Sprawdzałem: to nie zależy od: codeków, programów, sterowników od karty g. ani też od sterowników od płyty... :roll: aha, reinstalacje też już robiłem....

A przejście na inny system nie wchodzi w gre....

Co do mostków to na NB i SB są radiatory i wentylatory zamocowane - więc wątpie czy tu chodzi o przegrzanie się mostków...

Jeszcze tylko dodam że na starym mobo ( soltek 7KAV-x) nie miałem

takich problemów.

 

Coś zauważyłem: Te błedy ( zostały powyżej opisane ) nie występują w plikach typu asf - natomiast są obecne w avi, mov, i innych....

 

PLIS: Czy na prawdę nikt nie wie o co chodzi? :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...