Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

To tak:

1. Masz dobra plytke - nie ma strachu jak masz naklejke to masz wszystko OK :)

2. FSB 400 na pewno obsluguje, sprawdz w BIOSIE [nie poweim jak - wysil sie i poszukaj troszke]

3. Bylo by dobrze jakbys pokazal jakies zdjecie, bo tak "na sucho" to jakby trudno powiedziec..

4. Na [pudelkach sa rozne naklejki, a w instrukcji inne rzeczy, czesto zwiazne z revizjami i nowszymi modelami lub zmianami technicznymi w plycie, wiec nie ma strachu...

5. Naprawde jest ok -> zobaczysz jakie bedzies zmial wyniki w OC

6. Ciesze sie ze wybrales EPOXA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mi sie uda dorwac gdzies cyfrowke to zrobie fotke oczywiscie. Wiec ta plyta moja jest naprawde na chipsecie nForce2 Ultra ?? spodziewalem sie ze te plyty sa na zwyklym nforce2. Czy cos pokrecilem i to sie niczym nie rozni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam - co ty na tej plycie chcesz robic a potem powiem ci czy to ci starczy... ULTRA to w zasaadzie tylko taki "CHWYT" zeby ludzie to qpowali bo brzmi profesjonalnie i "BRZMI", prawda? Wiec bez paniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka napewno mi w zupelnosci wystarczy jestem tego pewny obawialem sie jedynie ze jakis zakrecony pan oznaczyl nie tymi naklejkami co trzeba moja plyte i nagla stalem sie posiadaczem zupelnie innego modelu niz zamierzalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin - co tak malo 3dmarkow - masz radka 9800 PRo - powinenes miec kolo 22 tysiakow :) Krec kolego :)

Ja dopiero się rozkręcam :) a ten mój wynik wyszedł jeszcze bez poważnego kręcenia radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy wcisnolem power w PC komp wystartowal jak zawsze ale zatrzymal sie w momencie wyswietlania info o biosie na linijce z danymi o cpu - reszta monitora pozostala czarna. Po restarcie wszystko bylo ok.

Czy wszystkie biosy w epoxach maja czasem takie jazdy czy moze moja mobo jest cos walnieta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy wcisnolem power w PC komp wystartowal jak zawsze ale zatrzymal sie w momencie wyswietlania info o biosie na linijce z danymi o cpu - reszta monitora pozostala czarna. Po restarcie wszystko bylo ok.

Czy wszystkie biosy w epoxach maja czasem takie jazdy czy moze moja mobo jest cos walnieta??

Ale naklepałeś tego :)

 

Taki objaw przeważnie występuje jak masz za bardzo podkręcony sprzęt, przynajmniej u mnie tak się działo przy ekstremalnym overclockingu.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące pytanie.Posiadam Epoxa 8RDA3I ,czy te tutejsze porady stosują również do tej płytki-? Mam następujący problem chciałem podkręcić Athlona 2.0xp-Thorton na Epox 8RDA3I bezpiecznie na FSB 150(bez podkręcania napięcia) , ale niestety nic z tego nie wyszło.Proszę o poradę co mogę zrobić i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołącze się do pytania niejakiego Yancio.

Złożyłem zamówienie Epoxa 8RDA3I, procka 2500+ i 2x256 Kingston HyperX 400Mhz. Nie planuje podkręcać ale życie to pewnie zweryfikuje... dlatego pytam czy zawarte na 69stronach tego topicu uwagi odnoszą sie także do tego modelu mobo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ostatnio miałem jazde :evil:

Kupiłem sobie Zalmanka na Chipset (tego niebieskiego na kołki), i prawie spaliłem mojego Epoxika bo te kołki to tylko pic na wode poprostu wyskoczyłu po kilku dniach, a ja akurat bodkręcałem procka i pamioątki, a tu nagle komp zaczą się sam resetować :evil:

Zastanawiam się co jest gran patrze, a radiatorek leży sobie na karcie grafiki 8O

Naszczęście Epok to niezły sprzęt i nic się nie stało :D

Ps. rozwiązałęm już problem z tymi zaczepami :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do objawów mojego braku podkręcenia to pojawił się czarny ekran i musiałem zresetować biosa żeby ponownie uruchomić kompa.Pozostałe części w kompie to mam: 1x-256(400Mhz) Ram DDR Twin Mos, a chłodzenie to Cooler Master Silence.Procek-Athlon 2.0xp-Thorton

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam nastepujacy problem - odebralem ostatnio nowego kompa Athlona 2.5XP (BOX) na EPOX 8RDA+ rev 2.x. Wszystko jest jak najbardziej OK poza szumami i dzwiekami jakie slychac na wbudowanym audio kiedy chodzi HDD czy wiatrak przyspiesza... Jest to moj drugi zestaw na EPOXie i na wczesniejszym owszem bylo slychac szumiki ale tak cicho ze nie zwracalem na to uwagi (tam mobo bylo rev 1.0)...

 

Czy mozna cos z tym zrobic? PLS pomozcie! Komp jest nowy - nie ma jeszcze tygodnia - obudowa + zasilacz to jakis I-ZONE z firmy MODE COM...

 

Ciekawe ze WSZYSTKO jest OK jak wymutuje AUX i CD w ustawieniach karty muzycznej...

 

Moj konfig: Epox 8RDA+ (rev 2.x), Athlon 2.5XP Barton, 2x512 333, Radeon 9500@9700, CD + CDRW, Seagate 160GB

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze WSZYSTKO jest OK jak wymutuje AUX i CD w ustawieniach karty muzycznej...

AUX - to chyba wejście liniowe, jeżeli go nie urzywasz to wymutuj, CD - spróbuj ułożyć kabelk audio z CD inaczej (dalej od zasilacza i coolera).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w jaki sposob sa ulozone dzwieki w GLOSNOSCI -> PANELU STROWANIA NVIDIA i wymutuj to co niepotrzebne, jak nie bedzie peliej to moze masz glosniki do [gluteus maximus] i ci "pierdza" :) A moze masz podlaczony mikrofon? Pokombinuj z tym panelem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z zalozeniem zalmana na NB, i mam w zwiazku z tym pytanie, czy mogl bym go przymocowac za pomoca super glue, dac kropelki po rogach mostka? czy nic sie nie stanie przy probie zdjecia chlodzenia? troche sie boje, dlatego sie pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskiego zalmana ??

ja zalozylem bez problemu

musisz odpowiednio poustawiac te metalowe blaszki i wsio bedzie ok

aaa daj oryginalne cypki(te plastikowe co trzymaja radiator) bo te od zalmana nieraz same wychodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskiego zalmana ??

daj oryginalne cypki(te plastikowe co trzymaja radiator) bo te od zalmana nieraz same wychodza

No właśnie kilka postów wyżej pisałem jak to to mój zalman właśnie sie odczepił i prawie zjarałem płyte, ale jest rozwiązanie nic nie musisz zmieniać.

Zrób tak: odłam kawałek zwykłej zapałki, rozdziel (zwdłuż) na dwie części i od tyłu wsadz w kołki tak aby je jak najbardziej rozeprzeć, później tylko zaklej kawałkiem taśmy aby zapałki nie wypadły i zalmanek będzie się trzymał jak należy.

Jak chesz to podaj mi e-mail to ci wyśle zdięcie jak to ma wyglądać (nie udało mi sie ich zammieścić na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem wlasnie, ale skad ja mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> te gownienka, bo one wlasnie same wychodza :/

Weź te oryginalne dzyndzle z radiatora z NB i przymocuj nimi zalmana. Jak chcesz to możesz ten oryginalny radiator z NB przełożyć na SB (weź do niego z kolei te cypeli od zalmana - przy SB są mniejsze otwory więc trzymają się mocno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem.Przy próbie podkręcenia Athlona 2.0-Thorton na Epoxie 8RDA3I na FSB 150 komp nie odpalił- pojawił się czarny ekran i musiałem zresetować biosa żeby ponownie uruchomić kompa.Pozostałe części w kompie to mam: 1x-256(400Mhz) Ram DDR Twin Mos, a chłodzenie to Cooler Master Silence.Procek-Athlon 2.0xp-Thorton.Mam też pytanie,czy w tej płytce są podobne probleby co z 8RDA+ z grzaniem się SB

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

-----------------------------------

EPOX 8RDA3I

Athlon 2.0 Thorton

256 DDR TwinMos

GeForce 2 Pro

CoolerMasterSilence

Tracer-350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,...podeppne sie pod ten watek bo to chyba o tych plytach jest ze stajni epoxa :D..a wiec tak..podzielcie sie jakie napiecia wam pokazuje usdm...a lbo jakis inny progs ..bo u mnie wszystko jest oki poza jednym napieciem..-12V..pokazuje mi USDM ze mam -7V 8O i szczerze poiwiedziawszy nie wiem co o tym sadzic :?: [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...