Skocz do zawartości
FOXC2D

Podkręcenie Procesora C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym podkręcić procesor Core 2 duo E4400 2x2,0GHz. Co najmniej na 3.0 lub 3,5GHz lub więcej na płycie FOXCONN P4.P4M8907MB-RS2H z zasilaczem mustang 400W

Ile dało by się z niego wycisnąć. Myślałem też nad zmianą płyty głównej. cena w granicach 300zł. moglibyście mi doradzić jaką??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to wymień zasilacz bo ten co masz to możesz go teraz wykręcić z kompa i wyrzucić za okno.Jak zmienisz zasilacz na jakiś porządny to wtedy pogadamy o płycie ale do 300 zł masz temat przyklejony w dziale co kupić odnośnie płyt głównych i warto go na początku przestudiować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie nie poszalejesz, jeśli coś w ogóle więc...zmiana płyty się szykuje, w granicach 300zł masz MSI P35 Neo2-FR, DFI Blood Iron P35, Abit IP35/E. Zasilacz również koniecznie do wymiany, do OC ten zasilacz się nie nadaje, jakbyś miał jakieś dodatkowe 100-120zł to kupujesz Amacroxa AX 400PNF lub Chiefteca GPS 400 i kręcisz spokojnie wtedy :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee...stanowczo nie, to kiepskie mobo na starym chipsecie 945, OC będzie słabe a o 3,5ghz będziesz mógł zapomnieć, to kup Gigabyte P31 DS3L za około 180zł a 120zł dołóż do zasilacza i już, ten Gigabyte co podałem jest dobry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcstats.com/articleimages/20061...45PLs3_full.jpg

Myślałem nad tą płyta, a reszte kasy na zasilacz.

"Zamienil stryjek siekierke na kijek" staaaannnnoooowwwwccczzzooo nnnniiiiieeee dla plyt z chipsetem i945, wez ta ktora proponuje Fredek bedzie i OC i stabilnosc, a mustangi dobre sa tylko na dzikim zachodzie a nie w komputerze. Nie wiem jakie pamieci posiadasz, mniemam ze sa to no name ddr2 - 533 bo takie ta plyta foxconn obsuguje, wiec przygotuj sie na wymiane. Na marginesie nie kupuj wiecej komputerow w supermarketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta plyta nie wspiera trybu dual channel dla pamieci, jesli chodzi o OC mozesz poprobowac, chociaz nie liczylbym na wiele oraz znaczna poprawe wydajnosci, obsluga pamieci tylko 533 moze miec tutaj kluczowe znaczenie w ograniczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą TV Philips WDM TVTuner. Używam programu DScaler. obraz jest tylko nie moge ustawić na niej dźwięku. kartę dźwiękową mam zintegrowaną Realtek HD ALC883

A dobrze ustawiles kodowanie dzwieku dla Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie różni PC2-4300 od PC2-4200. Mam teraz 1GB ram PC2-4300 266MHz (te chcę wyjąc i sprzedać) i czy jak włożę 2x1gb lub 1x2GB PC2-4200 533MHz to czy będą dobrze działały??

Prosze, poczytaj sobie, http://en.wikipedia.org/wiki/DDR2_SDRAM beda dzialac. Na przyszlosc zadaj sobie troche trudu i zerknij do internetu, zaprawde powiadam Ci to jest kopalnia wiedzy, chyba ze Twoja wiedza o komputerach konczy sie na umiejetnosci znalezienia przycisku "power".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tej karty TV

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/634cbd3de100a7d8.html

Znalazłem na płycie głównej jakieś wejście do karty dźwiękowej (zintegrowana) chyba :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02b23fd0113899ff.html

jeszcze nie próbowałem wpinać.Chcę sie upewnić czy to na pewno to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zamienil stryjek siekierke na kijek" staaaannnnoooowwwwccczzzooo nnnniiiiieeee dla plyt z chipsetem i945, wez ta ktora proponuje Fredek bedzie i OC i stabilnosc, a mustangi dobre sa tylko na dzikim zachodzie a nie w komputerze. Nie wiem jakie pamieci posiadasz, mniemam ze sa to no name ddr2 - 533 bo takie ta plyta foxconn obsuguje, wiec przygotuj sie na wymiane. Na marginesie nie kupuj wiecej komputerow w supermarketach.

kupiłem Kingstony 2Gb 533MHz a zasilacz kupuje w te wakacje pentagram lub amacrox warrior max 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Kingstony 2Gb 533MHz a zasilacz kupuje w te wakacje pentagram lub amacrox warrior max 500W

No to Good Luck & Have Fun. Z drugiej strony z Twoją wiedzą jak zabierasz się za O/C na poziomie 75% (z 2.0 na 3.5) to niezbyt dobrze wróży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam zasilacza do mojego palita 9800gt sonic jest teraz na tym mustangu 400W

cena do 180zł

myślałem nad Topower SilentEZ 400W

 

lub

 

Chieftec 450W

 

może coś innego

Będe podkręcał karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór dobry. Świetny byłby Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S (cena ok. 170zł), ale obecnie wszędzie jest niedostęny. Z tego co czytałem, niedługo ma wyjść nowa seria zasiłek od Pentagrama.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie przekonuje TOPOWER (odpinane kable i lepsza linia 12V) czy zostanie mi trochę mocy na podkręcenie karty graficznej??

min. dla 9800gt to 450W

Edytowane przez FOXC2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem że jest konwersacja allegro i są przełożone aukcje i nie wiem czy się nie wycofać??

narazie 130zł

 

a jakie byście polecali zasilacze do 160zł?? (9800gt sonic)

 

Mam na oku pentagram silent force 430W

Edytowane przez FOXC2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi przysłali zasilacz

wtyczki:

6x molex

8 pin

6 pin

4 pin

4x SATA

24 pin

+ oploty na każdym kablu

dziś postaram się zamieścić zdjęcia

Edytowane przez FOXC2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie spokojnie te 3.0 pojdzie (o ile tyle da rade wyciagnac). Więcej szczerze mówiąc na codzień nie masz co kręcić o ile nie "benciach!esz", Freezer napewno będzie cichszy, pamiętaj też o pascie jezeli zamierzasz zmienic chlodzenie.

 

Wiesz jak kręcić, czy mam wytłumaczyć ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jednak wole kupić chłodzenie i dopiero myśleć o OC"

 

Błąd bo może się okazać że trafiłeś na wyjątkowo felerny model z wallem o 200mhz więcej od def...

 

Domyślne chłodzenie z c2d jest niezłe, wierz mi skoro potrafi utrzymać mojego quada b3 przy @3.0 to z twoim też da rade, jedyny minus to głosność przy grach np. ale jak gram to i tak dzwięk mam głośniejszy ;)

 

Co do podkręcania do zwiększasz fsb do oczekiwanej wartości po czym ustawiasz dzielnik pamięci tak aby ram miał domyślne (albo większe - jak chcesz) taktowanie. Napięcie jak zostawisz def. to zapewne będzie działać (a jak nie to po troszeczke zwiększasz, ale to imo nie będzie konieczne, przy oc "na codzień").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...