Skocz do zawartości
jrn

Kłopoty Z D-link Di-524

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problemy z routerem d-link di-524, a mianowicie, bardzo czesto musze go restartowac (albo tools>misc>reboot albo odlaczam kabel zasilajacy bo czasami to 1 nie pomaga)

 

router skonfigurowalem podlaczajac sie przez port lan1 i zaktualizowalem jego firmware.

 

do routera do portu wan wchodzi kabel ze sporej sieci osiedlowej (kilkaset komputerow) przez ktora mam dostep do internetu. ustawienia na wan sa statyczne, dostarczone przez administratora (IP 192.168.28.83, brama 192.168.28.1, maska 255.255.252.0).

- router ma w lanie IP 192.168.0.1, maska 255.255.255.0, grupa robocza taka sama jak reszty komputerow

- korzystam ze standardowego dhcp (z tego co pamietam 192.168.0.100-199)

- filtrowanie po macu

- wifi na kanale 3 z szyfrowaniem wpa

- po skonfigurowaniu wypialem kabel z lan1 i od tego momentu komputery lacza sie przez wifi

 

wszystko jest ok, poza tym, ze router musze restartowac srednio co 10 minut :) bo trace polaczenie z internetem (ping 192.168.28.83 dziala, ale 192.168.28.1 juz nie) po restarcie wszystko wraca do normy, ale nie na dlugo :/

 

ktos ma jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dlatego właśnie zaktualizowalem firmware.

 

Po zmianie zakresu LAN na 10.0.0.x jest już lepiej - miałem dostęp do netu przez jakieś kilka / kilkanaście godzin. Ale rano znowu konieczny był restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem taka prawidłowość: jezeli w tle chodzi polecenie ping -t 192.168.28.1 (brama lanu przez który mam dostęp do internetu) to prawodpodobienstwo ze router sie wyłoży wyraźnie maleje. moze chodzi o to zeby router caly czas przesyłał jakies pakiety do/przez brame?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem na pożyczonym d-linku di-524, nic sie nie zmieniło. czyli aby utrzymać połączenie z siecią osiedlową/internetem musze regularnie pingować bramę albo jakis zewnetrzny adres. wydaje mi sie, że to nie po mojej stronie tkwi błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego d-linka i chodzi jak najbardziej poprawnie, nie wiem, ale może nie umiecie go skonfigurować odpowiednio, albo coś. Przed założeniem bramki tlenofonu działał ok, i po tez działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...