Skocz do zawartości
L.Viadro

Pomóżcie Wybrać 22" Lcd Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

1. 22" Samsung SyncMaster 226BW

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,36161/

 

2. 22" Samsung SyncMaster 2232BW

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,45530/

 

3. 22" LG Flatron W2252TQ-PF

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,53302/

 

4. 22" LG Flatron L227WT-PF

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,49180/

 

5. 22" iiyama ProLite E2201W black

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,45297/

 

6. 22" Samsung SyncMaster 226CW

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,46110/

 

Przeszukiwałem już chyba z 20 forum, na liście pozostało tych 6 pozycji, nie wiem w ogóle na czym polega bajer z 226CW. Ogólnie najbardziej jestem nastawiony na weterana 226BW albo nowośc LG 2252 ale mam znajomych w komputroniku i mówią że większośc pracowników używa Iiyama'ę.

 

Generalnie monitor ma być do gier, czyli zero smużenia i ładne kolorki ^^

Stać mnie na każdy z nich ale chcioałbym najlepszy, co nie koniecznie musi znaczyć najdroższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier tylko iiyama

 

a kolorki to sciagasz profil kalibracji, redukcja gamy w sterach nv o 10%, jasność na 20%, kontrast na 69 i masz pikny(jak na TN) obraz, zwłaszcza w grach

I artefakty ... - kontrast ustawiasz na maksymalny natywny (po prostu jakoś wątpię aby to było 69 ... na wielu monitorach z którymi miałem styczność było to R/G/B+kontrast=150 więc jeśli masz R75,G75,B75 to kontrast powinieneś mieć na 75). Z jasnością - nie wiadomo od ilu % jest regulacja samymi lampami ... przy 20% może być już "filtrowanie" z palety matrycy. ... itd. itd.

 

Nie zmienia to faktu że z tych wymienionych low-endów wybrałbym Iiyama 2201 (zerowy lag i szybka matryca)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z artefaktami to roznie bywa, robie to na czuja(w sensie kontrast/jasność)

wartości podałem orientacyjne

najbardziej boli widoczny gradient w tych tn...

 

a panu z LG podziękujemy, pracować to sie na nich oczywiście...ale pracować

 

a tu człowiek szuka monitora do grania głównie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najleprzym byborem będzie 22" LG Flatron L227WT-PF jest to fajny monitorej o bardzo ładnym obrazie mysle że do gier bedzie jak znalazł.

Przestań april doradzać tego LG skoro do gier średnio się nadaje z powodu LAG'a (i przestań dublować konta) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak polecacie tą Iiyame, czy oni naprawde wprowadzili aż takie zmiany ? Posiadałem model starszy 2200 i naprawde kolory były obrzydliwe, wyblakłe, a smużenie i tak było... porównywalne z moim aktualnym 8ms PVA, w miejscach ciemnych odcieni były jakieś nieokreśline kolory kupy wykreoweane przez dithering, natomiast kąty widzenia były żalosne... o.0 jestem jakiś wypaczony czy jak ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak polecacie tą Iiyame, czy oni naprawde wprowadzili aż takie zmiany ?

Nie - po prostu z tych podanych modeli trzeba wyłowić mniejsze zło ...

 

ps. co do smużenia na Iiyama 2201 vs 2200 - tutaj różnica jest - model 2200 chyba nie miał overdrive

 

ps2. wystrzegajcie się modelu Iiyama E2201W-B2 ... LAG :

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=3149&ph=12

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Avansie ale nie mieli żadnych nowszych modeli, jedynie był HPek z Glare, muszę powiedzieć że wyglądało to bardzo ładnie na tle pozostałych monitorków.

 

Te linki co podajecie to bajer, tylko że nie ma na nich tych nowszych modeli :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo fajny. Bo w zasadzie jesli do gierek bedzie ok to do filmow tez sie nada (chociaz filmy maja mniejsze wymagania jesli idzie o czas opoznienia). Sam niedlugo planuje zakup jakiejs 22" wiec sam sie zastanawiam. Dziwne ze Samsungi i LG od razu odpadly ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja słyszałem że Samsungi mają najlepsze matryce, za to LG ma bardzo fajną gwarancję na martwe piksele. Z tego linka co tu ludzie zamieszczają to wychodzi na to że jedynie Iiyama się nadaje do grania i ew. Samsung 226BW (minimalne lagi). Szkoda że nadal nigdzie nie ma żadnych informacji odnośnie nowszych modeli, np: LG 2252TQ-PF z kontrastem dynamicznym 10000:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie kontrast dynamiczny :)

Czemu ma sobie darować najważniejszy obecnie parametr w domowych monitorach LCD na matrycy TN? Masz monitor z funkcją dynamicznego kontrastu albo porównywałeś go samemu z innym tej samej klasy bez tej funkcji czy tylko powtarzasz co wyczytałeś w internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma sobie darować najważniejszy obecnie parametr w domowych monitorach LCD na matrycy TN? Masz monitor z funkcją dynamicznego kontrastu albo porównywałeś go samemu z innym tej samej klasy bez tej funkcji czy tylko powtarzasz co wyczytałeś w internecie?

Kontrast dynamiczny polega na tym że w ciemnych scenach niemal gasi lampy a w jasnych świeci na max - taki pic na wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast dynamiczny polega na tym że w ciemnych scenach niemal gasi lampy a w jasnych świeci na max - taki pic na wodę.

Brawo, tylko co to ma do rzeczy?

 

Mniej interesujące dla mnie jak, bardziej interesujący efekt końcowy czyli bardzo ładna czerń w stosunku do LCD bez tej technologii. Proszę zatem nie sugerować mówiąc "pic na wodę" jakby nie miało to znaczenia bo ja wolę w nocy oglądając film widzieć czarny kolor niż wpatrywać się w fioletową lampkę. Różnica jest KOLOSALNA i jeśli ktoś pisze, że jej nie ma to albo kłamie albo nie widział. Ja widziałem, porównywałem ze swoim zwykłym TN - niebo a ziemia, nie ma porównania wogóle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ja tez tego nie kumam, jeżeli kontrast dynamiczny to faktycznie pic na wodę, to ja wole pic na wode 10000:1 niż np: 3000:1, więc nie rozumiem textów typu "to tylko kontrast dynamiczny", praktycznie wszyscy producenci podają teraz dynamiczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ja tez tego nie kumam, jeżeli kontrast dynamiczny to faktycznie pic na wodę, to ja wole pic na wode 10000:1 niż np: 3000:1, więc nie rozumiem textów typu "to tylko kontrast dynamiczny", praktycznie wszyscy producenci podają teraz dynamiczny...

No bo to logiczne, że w nowszych monitorach jeszcze ta technologia się poprawiła w stosunku do tych z zeszłego roku, były modele 2000:1 i 3000:1 teraz nowe modele Samsung czy LG mają 8000:1 a w najlepszych 10000:1, nie rozumiem w czym tu ktoś widzi nieścisłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, tylko co to ma do rzeczy?

 

Mniej interesujące dla mnie jak, bardziej interesujący efekt końcowy czyli bardzo ładna czerń w stosunku do LCD bez tej technologii. Proszę zatem nie sugerować mówiąc "pic na wodę" jakby nie miało to znaczenia bo ja wolę w nocy oglądając film widzieć czarny kolor niż wpatrywać się w fioletową lampkę. Różnica jest KOLOSALNA i jeśli ktoś pisze, że jej nie ma to albo kłamie albo nie widział. Ja widziałem, porównywałem ze swoim zwykłym TN - niebo a ziemia, nie ma porównania wogóle!

Końcowy efekt na prawidłowo wyregulowanym i przyzwoitym monitorze będzie taki że kolor czarny będzie kolorem czarnym ... bez kontrastu dynamicznego.

 

Przyciemnienie lamp w ciemnych scenach jest jednym z gorszych pomysłów - jeszcze mniej widać. Rozwiązaniem problemu niebieskiej czerni nie jest kontrast dynamiczny, wysnuwasz błędne wnioski z tego co widziałeś (widziałeś maskowanie wszystkiego a nie poprawę czerni).

 

Kiedy na kiepskim monitorze masz kolor czarny jako niebieski i po przyciemnieniu lamp staje się on czarny to nie zmienia faktu że mamy do czynienia z nieudolnym maskowaniem niedoskonałości/niewyregulowania danego modelu. Przyciemnienie lamp powoduje przyciemnienie całej sceny (i niebieski staje się ciemno niebieskim - tylko tyle). Ciemna scena dzięki temu jest mniej czytelna (bo jasne elementy też ulegają przyciemnieniu) - nie tędy droga do wysokiej jakości obrazu, czytelnego i bogatego w detale i w wysoki realny kontrast.

 

Wręcz grzechem jest nazywanie zjawiska "kontrast dynamiczny" kontrastem ! Wiesz jak jest mierzony kontrast ISO ? Jest wyświetlana na ekranie czarno-biała szachownica i jest mierzony wówczas kontrast (różnica w jasności między białymi i jasnymi polami) ... i TO jest NA PRAWDĘ kontrast. A "kontrast dynamiczny" to tylko efekt starający się maskować wady kiepskiego sprzętu wprowadzający ... inne defekty. ... Jak myślisz, jaki kontrast model z "dynamicznym" 10 000:1 będzie miał na tej szachownicy ? Myślisz że z tych 10 tys. będzie więcej niż jedna dziesiąta ? :lol:

 

No bo to logiczne, że w nowszych monitorach jeszcze ta technologia się poprawiła w stosunku do tych z zeszłego roku, były modele 2000:1 i 3000:1 teraz nowe modele Samsung czy LG mają 8000:1 a w najlepszych 10000:1, nie rozumiem w czym tu ktoś widzi nieścisłość.

Po prostu w modelach z napisem 3000:1 jest mniejszy zakres regulacji lamp niż w modelu z napisem 10 000:1 ... co nie zmienia faktu że KONTRAST na tych modelach jest identyczny. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcowy efekt na prawidłowo wyregulowanym i przyzwoitym monitorze będzie taki że kolor czarny będzie kolorem czarnym ... bez kontrastu dynamicznego.

 

Przyciemnienie lamp w ciemnych scenach jest jednym z gorszych pomysłów - jeszcze mniej widać. Rozwiązaniem problemu niebieskiej czerni nie jest kontrast dynamiczny, wysnuwasz błędne wnioski z tego co widziałeś (widziałeś maskowanie wszystkiego a nie poprawę czerni).

Już Ci chyba pisałem o tym, mam monitor LCD i choćbym nie wiem jak go regulował to mam szary albo fioletowy a nie czarny.

 

Nie porównuję TN z innym typem matrycy, tylko z innymi TN bez tej funkcji. Za wszelką cenę chcesz mi powiedzieć że to co widziałem i podobało mi się jest złe a ja Ci mówię że gdybym miał kupić teraz LCD to właśnie z wysokim kontrastem dynamicznym bo poprawia to jakość obrazu.

 

Nie jestem purystą podniecającym sie gradientami, oglądaniem monitora od spodu itd. chcę mieć ładne żywe kolory w grach filmach zdjeciach i wkurza mnie świecenie LCD w nocy na szaroniebiesko, ta funkcja nie pogarsza jakości obrazu tylko go poprawia w tych zastosowaniach do których monitora potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci chyba pisałem o tym, mam monitor LCD i choćbym nie wiem jak go regulował to mam szary albo fioletowy a nie czarny.

Masz starej generacji LCD na TN i się jeszcze dziwisz ?

 

gdybym miał kupić teraz LCD to właśnie z wysokim kontrastem dynamicznym bo poprawia to jakość obrazu.

I stwierdziłeś to porównując swój stary TN z kontrastem poniżej 700:1 z nowym LCD TN gdzie kontrast wynosi ponad 900:1 ?

 

chcę mieć ładne żywe kolory w grach filmach zdjeciach

I myślisz że dostaniesz to dzięki funkcji "kontrast dynamiczny" ? :lol: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz starej generacji LCD na TN i się jeszcze dziwisz ?

 

 

I stwierdziłeś to porównując swój stary TN z kontrastem poniżej 700:1 z nowym LCD TN gdzie kontrast wynosi ponad 900:1 ?

 

 

I myślisz że dostaniesz to dzięki funkcji "kontrast dynamiczny" ? :lol:

Nie dziwię się, stwierdzam fakt. I wcale nie starej bo nowy :mad:

 

Tak, w rzeczy samej, porównałem swój z tym który ma kolega i różnica dla mnie kolosalna.

 

Si :) Bądź łaskaw cytować w całości a nie wyrywać z kontekstu, zaznaczyłem że do moich potrzeb. Zdjęć nie obrabiam do druku tylko dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrast dynamiczny, pierwsza rzecz jaka wyłaczyłem zarowno w monitorze jak i w telewizjerze samsunga 37"

Jak dla mnie b. denerwujace gdy np przegladasz zdjecia o roznych jasnych/ciemnych scenach i cały obraz zaczyna sie rozjasniac/sciemniac, tak samo z filmami, moze jestem dziwny ale funkcja dynamicznego kontrastu wyjatkowo dziala mi na nerwy, mam wrazenie, ze obraz faluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrast dynamiczny, pierwsza rzecz jaka wyłaczyłem zarowno w monitorze jak i w telewizjerze samsunga 37"

Jak dla mnie b. denerwujace gdy np przegladasz zdjecia o roznych jasnych/ciemnych scenach i cały obraz zaczyna sie rozjasniac/sciemniac, tak samo z filmami, moze jestem dziwny ale funkcja dynamicznego kontrastu wyjatkowo dziala mi na nerwy, mam wrazenie, ze obraz faluje.

Jeśli Ty jesteś dziwny to ja też - identyczne mam zdanie i odczucia nt. dynamicznego kontrastu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

kontrast dynamiczny to kolejny rodzaj e-penisa

 

jak zasilacze 700W do 1KW kupowane do przeciętnej konfiguracji

 

bo więcej to lepiej...

albo - "mam więcej niż sąsiad - mój sprzęt jest lepsiejszy!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...