Skocz do zawartości
L.Viadro

Pomóżcie Wybrać 22" Lcd Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań april doradzać tego LG skoro do gier średnio się nadaje z powodu LAG'a (i przestań dublować konta) :wink:

LOL

 

cena ok, matryca pva szybka dobre opinie na róznych vortalach http://allegro.pl/item347818391_22_fullhd_...fv_w_wa_ss.html

Przepiękny, ale cena dla mnie za wysoka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim 710N przy 12ms nie widze zadnego smuzenia (a gram np w Trackmanie), no chyba ze 22" maja wieksze wymagania. Co jak co ale nadal nie ma jakiejs konkretnej propozycji w temacie :D (poza droga - jak dla mnie, Iiamka).

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc jaka jest na dziś dzień najlepsza propozycja 22" w rozsądnej cenie i z jak najmniejszym czasem reakcji (maks 5ms)? bo czytam i czytam te tematy i nic z tego nie wynika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak maksymalnie upraszczając - ponieważ TN 22" są bardzo zbliżone do siebie to wystarczy że popatrzycie na :

 

- wartość LAG'u

- obecność dopalacza (2ms = jest, 5ms=nie ma) [patrzcie też jak duży jest błąd overdrive czyli przebicia - ale to już trzeba mieć pewne wyczucie aby nie wyciągnąć błędnych wniosków ze złych fotek]

- powierzchnię (antyreflex lub lustro)

- zakres regulacji lamp

- zmierzony kontrast STATYCZNY (ale nowe monitory są po jednych pieniądzach i będzie to ~900:1

- czy monitor nie brzęczy (jak niektóre ACER)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten l227 jest np. w komputroniku na wyprzedaży? Koniec serii czy jak?

To ja rowniez podlączam sie do tematu i proszę o napisanie, jaka 22jka za około 1000zł na TN jest teraz najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG l227 potaniał, można mieć za 1050zł...

ocena nie jest najlepsza. "najgorsze odwzorowanie kolorow w pomiarach od kilu lat" -lol

http://www.digitalversus.com/article-358-3278-35.html

 

Ponadto byłem wczoraj w sklepie z wystawionymi i wlaczonymi monitorami

i po pol godzinnie przygladania sie 40 panelom takie zz grubsaza najlepiej jak na moje oko

swiecily i oddawaly najlepsze kolory:

 

ASUS VW193D-B 1440x900 -ps-ten nie ma DVI -to chyba odpada z punktu, bo obraz bedzie gorszy, czy tak?

HP W1907V 1440x900

ASUS VB191T 1280x1024

LG L1900E 1280x1024

SAMSUNG SM2032MW 1680x1050

IIYAMA ProLite E2200WSV-B1 (E2200WSV-1) 1680x1050

 

czy ktos moze cos wie/ zna/ uzywa ktorys z powyzszych?

(rozgladam sie za monitorem od 19-22 cali. gdzies czytalem ze dla oka najlepsza jest rozdzialka 1280x1024 natywna, a jesli polecicie mi panorame, to chyba lepiej o wysokosci 1024<, bo ta 900 jest jakas spłaszczona za bardzo :/)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widze, ze ten LG l227 jest przereklamowany... Pytanie teraz co wybrac :/

 

HP w2207

Samsung SyncMaster 226BW

Samsung SyncMaster 2232BW

LG L226WTQ

 

Szkoda tylko, ze nie mają gwarancji 0 martwych pikseli :/

226BW, całkiem ładny, tylko jak z matrycami (różne sie trafiaja?)?

2232BW, troche malo mozliwosci ustawiania go,

LG L226WTQ, tez rozne matryce sie trafiaja :(

HP ta szybka i 5ms :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z tego co czytam od ponad miesiąca to jestem nastawiony na Samsung 226BW (problemy z matrycami) a bardziej na Iiyame E2201W. Męczy mnie też LG 2252 ale nigdzie nie ma żadnych testów ani recenzji (kontrast dynamiczny 10000:1). Tak więc czekam na rozwój sytuacji :<

Byłem już zdecydowany na tego Lenovo gdyby nie ta natywna rozdziałka, szukałem takich z 1650*1050 i sa tylko 21" :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoście kontrastu dynamicznego owszem poprawie czerń itepe, ale co z tego ? Gratisowo degraduje nam jakośc kolorów nienaturalnie je zmieniając... no ale kto co woli - ja wybieram realizm... no ale u mnie czerń nie jeste fioletowa tylko czarna.

 

Ale jedno trzeba przyznać ustawiając kontrast dymaiczny na max + podswietlenie 10/10 kontrast ostrzejszy niż w CRT :D gorzej z kolorkami szkoda tylko że wygląda to niezbyt przyjemnie...

 

dodać też należy że opcja jest praktycznie bezużyteczna przy używaniu jakichkolwiek hudów w grach itepe bo one też są uznawane za część "sceny" i możemy mieć nieciekawe efekty. nie mówiąc już o OS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoście kontrastu dynamicznego owszem poprawie czerń itepe, ale co z tego ? Gratisowo degraduje nam jakośc kolorów nienaturalnie je zmieniając... no ale kto co woli - ja wybieram realizm... no ale u mnie czerń nie jeste fioletowa tylko czarna.

 

Ale jedno trzeba przyznać ustawiając kontrast dymaiczny na max + podswietlenie 10/10 kontrast ostrzejszy niż w CRT :D gorzej z kolorkami szkoda tylko że wygląda to niezbyt przyjemnie...

 

dodać też należy że opcja jest praktycznie bezużyteczna przy używaniu jakichkolwiek hudów w grach itepe bo one też są uznawane za część "sceny" i możemy mieć nieciekawe efekty. nie mówiąc już o OS

Co z tego? To z tego że masz taką możliwość, zawsze możesz wyłączyć jeśli Ci nie odpowiada. Gorzej gdybyś chciał skorzystać z dynamicznego kontrastu a nie było tej funkcji, przecież to dziś standard w firmowych LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pytałeś czy mam czy pisze na podstawie tekstów z neta to odpowiadam, jak dla mnie ta funkcja jest bezużyteczna... może w TN'kach działa inaczej bo one same z siebie nie mają zbyt zywych kolorów więc zapewne aż takiego misz-maszu nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mały zwrot akcji, jesli ktos jeszcze nie kupil 22" monitora to moze go zaciekawi nowa propozycja Samsunga. Po przeczytaniu http://twojepc.pl/news16649.html znalazlem cos takiego http://www.pixmania.com/pl/pl/950823/art/s...p;CodePromo=oui .Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo interesujący monitorek, 20000:1 kontrast dynamiczny i 2ms czas reakcji... na razie szukam recenzji ale nigdzie nie ma oczywiście :<

Bardzo możliwe że w sobote przejadę się do Komputronika i coś wybiorę w końcu, jakby co dam znać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nawet kupil gdyby byl dostepny do 1100zl, w pixmanii jest 1150 ale oni to przysla z Francji i jak cos sie skopci to bede czekal i czekal, a do tego droga przesylka. Zamawialem kiedys tam i przesylka zaginela, a na zwrot czekalem miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie recka tego nowego Samsunga http://www.futurelooks.com/samsung-syncmas...monitor-review/ Maslo maslane, zadnych pomiarow... Jesli ktos znajdzie jakas konkretna recenzje to bardzo prosze o zapodanie linka ;)

 

PS Pojawil sie na Agito w cenie 1130zl http://www.agito.pl/LCD_powy_ej_19_quot_/S...700.html?bid=39

Edytowane przez CougaR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gdyby ten Lenovo był dostepny z roździałką natywną 1680x1050 to bym go wziął, nawet gdyby to miało być 21" a nie 22". Ale niestety nic takiego nie ma :<

Jest Gateway na takiej zasadzie, też z taką matrycą ale już 8 ms czas reakcji i podobno się strasznie sypią ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...