Skocz do zawartości
Zielona Eminencja

Komputer + Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam po raz pierwszy wszystkich użytkowników ponieważ jesten tu nowy.

Potrzebuje komputera, łącznie z monitorem do max. 2000 zł. Czytałem wiele tematów, artykułów ale technologia tak szybko sie zmienia i jest tyle tego sprzetu, ze nie nadazam. :unsure: :damage_wall:

 

Mialoby to byc :

 

Plyta Glowna

Procesor

Karta Graficzna

Pamiec

Zasilacz

Naped

Obudowa

 

+ MONITOR MINIMUM 19 "

 

Wszystko powinno sie zamknac w cenie <2000, w jednym sklepie z mozliwoscia wziecia na raty.

 

Prosze specjalistow z forum o odpowiedz i mam nadzieje, ze nie odpiszecie UZYJ GOOGLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziales tematy "przylepione" 2 cm powyzej od Twojego. Jest juz tyle teamtow o tym ze mozesz cos zaproponowac i ewentualnie sie cos doradzi lub odradzi, ale wykaz troche wlasnej inicjatywy, to naprawde nie jest trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad tym zestawem :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 180 zł

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L - 190 zł

RAM : GoodRam 2x1GB 800MHZ - 100 zł

Karta Graficzna : Sparkle 9600GT Silent 512MB - 469 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 95 zł

HDD : Nie mam kompletnie pojecia aby byl minimum 250 GB

Napęd : ?

 

MONITOR : BENQ FP222WA 5MS 22" ( Chce jak najwiekszy, filmy lubie ogladac xD )

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wolał dołożyć do płyty z P35, np. GA-P35-DS3L (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8506) albo ABIT'a IP35-E (http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=8136), które są niewiele droższe, jednak choć trochę lepsze... Powinieneś się także zastanowić nad 8800GT zamiast 9600GT. 8800GT to w zasadzie najlepsze co można w tej chwili kupić w tej dziedzinie (8800GTS notabene ma to samo GPU, tylko wyższe zegary i 8 shaderów więcej - to samo z 9800GTX; 9800GX2 jest już zupełnie nieopłacalny tutaj). Monitor także budzi moje wątpliwości, niby jest 1680x1050, ale podłączysz go tylko przez D-Sub, więc obraz nie będzie najwyższej jakości. Zszedłbym tutaj do 20 cali (ale wciąż 1680x1050) i dołożył około 100zł do np. Samsunga 2043BW, masz w nim DVI, więc na jakość obrazu nie powinieneś narzekać...

Oczywiście wybór należy do ciebie i jeśli u ciebie słabo z forsą, a mimo wszystko chciałbyś wziąć tego 8800GT i/lub lepszą mobo, to możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dwurdzeniowego Celerona E1200, na którym zaoszczędzisz ok. 50zł, a niewiele stracisz względem PDC.

Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki zestaw, co ewentualnie można zmienić ?? MAX 2300 zł w sklepie www.ulubiony.pl ( BTW Świetny Sklep )

 

Procesor: PENTIUM DUAL-CORE E2160 1.8GHz/1M LGA775 170,17

Płyta główna: Gigabyte P31-DS3L /intel P31/ 174,96

Pamięć RAM: GOODRAM DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048 CL5 205,68

Dysk twardy: SEAGATE 320GB ST3320620AS SATA II 16MB 3+2LATA 175,07

Karta graficzna: PALIT GEFORCE 9600 GT 512MB DDR3 256bit TV/2xDVI 388.75

Głośniki CREATIVE 5.1 INSPIRE T6100 145,28

Nagrywarka DVD: DVD RW SAMSUNG SH-S203P black bulk LightScribe SATA (Vista) 73.44

Klawiatura: A4-TECH X7-G600 PS/2 45,18

Obudowa: MIDI-TOWER ATX I-BOX ORION 320TB B/Z 80,8

Zasilacz: FORTRON (FSP350-GLN) 12cm - Aktywne PFC 88.15

Monitor: Acer LCD AL2216WBsd 22" wide 688.20

 

 

 

BTW Co to http://www.ulubiony.pl/komputery/karty_gra..._dd_169763.html

eheh

Edytowane przez Zielona Eminencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle że słabe, co zdarzały się przypadki, że nie działały z P31 (z resztą przy OC E2160 dadzą radę). Kingstony na Elpidach to pewniak i mogę ci zagwarantować, że nie zabraknie im potencjału przy podkręcaniu E2160. Popatrz na sygnaturki - najczęściej przy P31-DS3L masz właśnie Kingstony na Elpidach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem opinie na temat tego sklepu i jestem wstrząśnięty ( a jest tak tanio ;)). Co do pamięci to jeśli rzeczywiście GoodRam może nie współpracować z płytą to wezmę Kingstony. Co powiecie na temat monitora ?

 

BTW co do 8800GT to on jednak troszke wiecej kosztuje, wiec lipa. Mam ograniczone fundusze ;/

Edytowane przez Zielona Eminencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...