Skocz do zawartości
ShDe

Wuce Baj Shade | 56k Warining!

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrało sie dziecku na wc, więc po krótce:

-Prison Pro V2 CPU

-Cooltek Exstream

-CoolRiver 2 vel. BlackWater SilentPump

-innovatek 8/10

-wiadereczko po filetach śledziowych :lol2:

-Dynagel 2000

-CoolerMaster SilentFan S1 120mm x 2

 

No i to chyba na tyle.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dzień pierwszy, godzina 19.00

Roboty czas zacząć :). Najpierw przygotowałem trójnik, który początkowo miał być w układzie, lecz w końcowym efekcie do niego nie trafił, fotki są więc można pokazać.

 

Wężyki docięte i przykręcone:

Dołączona grafika

 

"korek" :D - drewniany kołek "obciągnięty" koszulką termokurczliwą aby szczelnie zatykał wężyk.

Dołączona grafika

 

Korek Inside:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po przygotowaniu pierwszego elementu zaczęły sie gdybania, jakby tu zamontować chłodnice.

First step - śmigiełki:

 

Wstępna przymiarka:

Dołączona grafika

 

Nóżki do chłodnicy, rev 1:

Dołączona grafika

 

Tak, zdecydowanie to najlepsze miejsce:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po rozplanowaniu jak poprowadzić węże, postanowiłem wprawić się w napełnianiu układu, więc w ruch poszła mieszanka dynagelu z kranówą. Połączyłem bloczek, pompkę i trójnik wężykiem, nalałem trochę płynu i odpaliłem pompkę, początkowo nie chciała zassać w końcu się udało lecz za cholerę nie mogłem odpowietrzyć układu. W tym momencie nastąpił krótki przestój, postanowiłem zrobić sobie kanapkę, po zajrzeniu do lodówki wpadłem na bardzo ambitny pomysł zrobienia rezerwuaru. Podzieliłem się z kotem :legal: filetami śledziowymi, wspólnymi siłami udało nam się uzyskać materiał na rezerwuar:

Dołączona grafika

 

Ale chwila, czy ja mam silikon ? Chwile później wpadł kolega z tubką białego silikonu i browarem, w międzyczasie nawierciłem otworki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W między czasie wpadłem jeszcze na genialny pomysł wykonania otworów na węże:

 

Dołączona grafika

 

Przed spożyciem żółtej orenżadki postanowiłem jeszcze uszczelnij wyjście z reza:

 

Dołączona grafika

 

 

Z oczywistych względów :twisted2: prace w tym dniu zostały wstrzymane, poza tym nie chciało mi się już wykręcać mobo. :ploom:

 

 

 

Work-dej 2: :mrgreen:

 

 

Po zwleczeniu się z łóżka trochę przeraziłem się "porządkiem na biurku: :unsure:

Dołączona grafika

 

Po zjedzeniu śniadania i ogarnięciu "bordelu" postanowiłem zamocować chłodnice do budy, wykorzystując przy tym inne "nóżki".

 

 

Nóżki do chłodnicy rev.2 - gotowe do przycięcia:

Dołączona grafika

 

W między czasie przyszedł nowy HDD: :D

Dołączona grafika

 

Pora zabrać się do roboty - trzeba "wybebeszyć" budę przynajmniej częściowo.

Przed zabiegiem:

Dołączona grafika

 

After - PSU został bo nie chciało mi się na nowo ogarniać kabli i żal mi było 20 opasek zaciskowych które tam siedziały:

Dołączona grafika

 

Pora na mierzenie:

Dołączona grafika

 

Trzeba sprawdzić czy wszystko na pewno jest dobrze, wentylator świetnie się do tego nadaje:

 

Dołączona grafika

 

Wywiercone, niezbyt estetycznie, ale po pierwsze i tak chłodnica z nóżkami wszystko przykryje, a po drugie "trejser" i tak idzie na złom w ciągu najbliższego miesiąca, może dwóch.

Dołączona grafika

 

Dopiero te fotki uświadomiły mi jaką mam brudną budę i jakiej jakości jest to "coś" czym jest "opaćkana", bo lakierem tego nazwać nie można.

 

Chłodnica na swoim miejscu:

Dołączona grafika

 

Pora zamontować blok:

 

W tym momencie na w całym mieszkaniu było słychać głośny okrzyk "[ciach!]A!".

Dołączona grafika

 

Przez głupią nieuwagę stwierdziłem ze blok nie pasuje i już chciałem ciąć, nawet czarnym markerem zaznaczyłem przeszkadzający kawałek. Poszedłem do kumpla po wyżynarke, a ten nie wierząc przyszedł do mnie i uświadomił, że blok mam obrócić o 90*.

Dołączona grafika

 

Artystycznie nałożone resztki AS5 znalezione w skrzynce z narzędziami:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, podkładki skórzane pod śruby od mocowania bloku:

Dołączona grafika

 

Gotowe do umieszczenia w stojaku na części do komputera (jedyna nazwa jaką można określić produkty tracera).

Dołączona grafika

 

Insajd:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pierwszy wężyk:

Dołączona grafika

 

CoolRiver schowany:

Dołączona grafika

 

 

Redi tu łork, oby tylko nie przeciekło :roll: :

Dołączona grafika

 

Dynagel w "rezerwuarze":

Dołączona grafika

 

Układ w całej okazałości, przed odpaleniem, zassałem troszkę płynu wężem wylotowym z chłodnicy, w ciągu kilku minut układ się odpowietrzył, dolałem trochę dynagelu na zapas i skończyłem robotę:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

W ten oto sposób dnia 17 kwietnia świat ujrzał pierwszą rewizje mojego WC :)

Edytowane przez -ShaDe-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym blokiem to dałeś :D Nie zauważyłeś że śrubki nie chcą wejść :P Pojemnik też przedni ja swój zrobiłem z pojemniczka na kanapki ^^ Początki są najlepsze ja też niedługo wstawię moje WC do galerii. Tylko uważaj jak już to zrobiłeś za jakiś czas będziesz się zastanawiał co tu jeszcze dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczki na 90% tak, prisony bardzo mi się podobają, póki co całe wc to sprzęt z drugiej ręki, poza wiatrakami na chlodnicy, za o-tanka jutro płace.

Bude Planuje Rebel 9 eco, chyba ze bede mial troche wiecej $$, ale sharkoon wydaje mi sie najsensowniejszy do kieblka, przy kupnie budy dojdzie jeszcze jaki wyciszacz do hdd. Zupelnie nie zgodze sie z opinia ze samsungi sa ciche, moj to [ciach!]a [ciach!]lony grzechotnik byl, tylko go bylo slychac w calym kompie, seagate dziala pieknie i cichutko, chociaz taleze slychac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

nomówieprzecie że od kabla sieciowego hhehee.... pisałeś o tym browcu z kolegą a potem nagle z rana 4 korki od wina hhihihihih... spoko loko juz ja znam takie patenty :lol: żartuję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Cie lubię patenty zastosowane w Twoim Wuce barszo mi sie podobaja a nie jak niektórzy kupują 4 śrubki po 5 zl żeby chłodnicę na dach położyć :lol: aha o kranufce nie pisz głośno bo Cie zjadą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uwazaj z tym drewnianym kolkiem :lol: Ja tez juz mialem taki pomysl i skonczylo sie na tym ze musialem obciac weza ;) Widze ze nie "obciagnales" go szczelnie ta koszulka i bedzie pecznial z czasem od parujacej cieczy :) pozniej mozesz miec problemy z wyciagnieciem go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, nie doczytales, trojnik, a razem z nim korek nie trafily do ukladu bo nie potrafilem go napelnic i odpowietrzyc :roll:

 

Temperaturki, no wlasnie wiec tak:

BOX:

Idle 30-32*

3 okienka FF + tlen + avast + rocketdockt + vistainspirat + foobar 33-34*

Stress (4h wiedzmina) - 43-45*

 

WC

Idle 27-28*

3 okienka FF + tlen + avast + rocketdockt + vistainspirat + foobar - 30*

Stress (4h wiedzmina) - 36*

 

EDIT: temp w windowsie byly na BOX-ie z wlaczonym speed stepem, przy WC bez niego.

Edytowane przez -ShaDe-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

no fajne to nawet fajne... tylko mnie zastanawia ile to kosztowało w sumie.. tzn blok pompka chłodnica dwa wiatraki rurki trójnik (śledzi nie liczę :lol:) i dynagel ??? bo róznica tempow jest ale w porównaniu do boxa to jest w sumie nie wielka...to nie lepiej było kupić Thermalrighta ultra 120 extreme?? nie wyszło by taniej. i wydajniej zarazem???.. czy tutaj się liczy bardziej sama sztuka i zajawka z WC czy bardziej efektywnosc??? (bo nie wiem jaki cel tobie przyswiecał..)

 

PZDR

Edytowane przez kruper11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kruper11, brak mi slow na tego typu teksty... mozna by to porownac w ten sposob: chcesz kupic samochod, masz na ten cel 50000tys. Sprecyzujmy ze chcesz kupic skode octavie z silnikiem TDI. Octavia I = AC, Octavia II= WC. Idziesz do komisu, masz OI elegance z full wypasem w srodku i silnikiem 130KM i przebiegiem 100k. Za 8 tysiecy wiecej mozesz kupic nowa OII tez z 1.9TDi, ale o mocy 115KM, z mniejszym wypasem. Dla mnie decyzja jest prosta. Bralbym Octavie II, bo jest nowa, 15KM nie zrobi mi az tak duzej roznicy, zawsze pozniej moge zrobic wirusa, wyposazenie tez moge roszzyc kupujac lepsze Car Audio, czy kupujac GPS-a (w przypadku WC dolozyc nowe klocki, wymienic wentylki na chlodnicy itd) natomiast w I mam odrazu full wypas, ale wyglada gorzej niz II, jest oparta na starych roziwazaniach itd.

Moglem kupic sobie Pentagrama Karakorum+ dobry wiatrak, zrobic fanswapa w chieftecu i kupic zalmana VF 900cu, ale nie mial bym z tego satysfakcji ze sam to zalozylem i nie bylo wycieku, co za problem w przypadku ac, wcisnac 4 kolki w przypadku LGA, a przy grafie najpierw odkrecic, pozniej przykrecic 4 srubki...

 

Temp otoczenia 20-22* tak z reguly mam w pokoju. Pozniej zapuszcze testy z prime i podam temperaturki, wezme tez termometr do pokoju aby podac dokladnie wszystkie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

aż 4 winiacha musiałeś wypić przed złożeniem ? :rolleyes:

czasem narzekamy na zbyt małą ilość fotek

u Ciebie to lekkie przegięcie , fajnie że masz dysk Seagate itp. ale co to ma do WC ?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...