Skocz do zawartości
karolciaa_87

Laptopy Toshiby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam w najbliższym czasie zakupić laptopa. Zdecydowalam sie już na Toshibę. Jednak jeszcze nie na konkretny model. Nastawiłam się na:

Satellite a200-209,

a200-205,

a200-208,

a200-1z9

 

Lub HP Pavilion dv6730ew, dv6720ew, dv6750ew...

 

Różnią się dyskiem twardym - a200-208 ma az 400gb, ale ma stacje dyskow hd dvd-rom-mozecie mi wytlumaczyc czym sie rozni od tej stacji dyskow dvd super multi, no i 208 ma 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu, podczas gdy pozostale 4MB? na co wpływa ta pamięć? ona jakoś przyśpiesza dzialanie komputera czy nie ma zbyt dużego wpływu?

1z9 ma intel gma x3100 a pozostałe ATI Radeon Hd2600. W czym tkwią jeszcze różnice? Który z modeli jest najlepszy, a może zaproponujecie mi jakiś inny, ale Toshiby? Laptop ten będzie używany głównie do filmów, muzyki, internetu, pracy z dokumentami, czasem do gier. I przeznaczam na niego kasę do 3500 zł.

 

Bedę wdzięczna za każdą informację i poradę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się dyskiem twardym - a200-208 ma az 400gb, ale ma stacje dyskow hd dvd-rom-mozecie mi wytlumaczyc czym sie rozni od tej stacji dyskow dvd super multi

Różni się tym że stacja HD DVD-ROM potrafi czytać płytki HD-DVD - standard płyt DVD o dużej pojemności który Toshiba wspierała bardzo mocno a który całkiem niedawno został przez nią porzucony. IMHO zbędny wydatek. DVD super multi to standardowy napęd DVD-RW.

, no i 208 ma 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu, podczas gdy pozostale 4MB? na co wpływa ta pamięć? ona jakoś przyśpiesza dzialanie komputera czy nie ma zbyt dużego wpływu?

W normalnym użytkowaniu różnice są praktycznie niezauważalne, w testach (transfer do/z pamięci, gry itp) różnice sięgają kilku, czasami kilkunastu %

1z9 ma intel gma x3100 a pozostałe ATI Radeon Hd2600. W czym tkwią jeszcze różnice? Który z modeli jest najlepszy, a może zaproponujecie mi jakiś inny, ale Toshiby? Laptop ten będzie używany głównie do filmów, muzyki, internetu, pracy z dokumentami, czasem do gier. I przeznaczam na niego kasę do 3500 zł.

Modele z Radkiem będą o wiele lepiej sprawować się w grach, ale kosztem krótszej pracy na bateriach i często głośniejszej pracy chłodzenia. Tutaj już musisz sobie sama odpowiedzieć co jest dla Ciebie najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar grać to model z x3100 wykreślaj odrazu, ta karta się nawet do okazjonalnego grania nie nadaje. No chyba że mówimy o grach sprzed paru lat, bo z nowych tutułów nic tam nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A200 Psae3 ta bym polecił miałem ją i jak do multimediów jest kozak i cena w normalnej konfiguracji (czyli T5450 , 1GB RAM) juz znacznie spadła (ok 600-700 euro) , ewentualnie coś z serii U (800 - 950 euro) tylko że ekran jest bardzo mały jeżeli chodzi o filmy

Ewentualnie polecam dobrać coś z www.dabz.ie (na dole kliknąć flage Irlandzką i ceny będą w euro) są dosyć dobre przebitki i towar dociera w 5-7 dni.

Grafika X3100 świadczy że lapek ma chipset GM965, obecność radka (przy procku Intela) mówi o Chipie PM965.

Jeżeli cena lapka z radkiem jest bardzo zbliżona to bierz radka HD jest on wydajniejszy lecz jeżeli nie będziesz grała to X3100 spokojnie wystarczy. Radek HD ma sprzętowe wspomaganie materiału w HDTV ale zanim materiał ten się upowszechni to twój lapek będzie już dosyć stary bo i tak w polskich domach rządzi DIVX i RMVB

Generalnie każdy z w.w. lapków jest dobry do tych zastosowań co podałaś. Wiem że teraz jest moda na to by mieć w pudle przynajmniej T7xxx że o T8xxx/T9xxx ale do zastosowań typu Multimedia,nagrywanie,Net naprawdę nie trzeba mieć kosiarki.

a200-209 - OK - DObry pod wieloma wzgęldami

a200-205 -OK - Podobny do 209

a200-208 - Nie - W tej cenie poza HDD 400 niema nic do zaoferowania a co do HD DVD (jest to czytnik płyt HD czyli nowej generacji poza tylko jedna małą różnicą - technologia ta poległa w styczniu 2008 z BlueRay i już jest zakończona) , procek starszej technologii też wygląda nie bardzo w tej konfiguracji

a200-1z9 -OK - z perspektywy ceny jest to (przynajmniej dla mnie) najlepszy wybór - Proc z FSB 800 , 2GB ramu a jedyne co go różni od tej górnej stawki to X3100 (ale do twoich zastosować to w zupełności wystarczy). Za zaoszczędzona kasę kupiłbym RAM lub baterie.

Co do HP to nie warto , ratuje je tylko N8400M co przy tych cenach i Twoich zastosowań nie przełoży się na in plus.

Popatrzyłbym jeszcze na Lenovo (były IBM i jego wytrzymałość) , Asus (prężne technologie) lecz jak upatrzyłaś sobie Toshibę to dobry wybór (Toshiba przoduje w rozwiązaniach dysków mobilnych + mobilność Intela).

Jeżeli lapek ma służyć do multimediów może powinnaś rozejrzeć się za 17'' , a jeżeli lapek często bedzię podróżował to 15.4'' dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...