Skocz do zawartości
margyw

Monitor I Stan Czuwania..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

..jak zwykle rzecz martwa musiała skopać piękny dzień :damage_wall:

 

Otóż, problem zaczął się po instalacji SP1 do Visty, w międzyczasie, zanim zresetowałem kompa po instalacji SP1, zainstalowałem sterowniki do flashowania SE, jeżeli to coś zmienia.

 

Po resecie wszystko szło OK.. Kolejno, info Visty że finalizuje instalacje SP1 i takie tam, 30%, 60%, 90% - skończyło, i co? Monitor idzie w stan czuwania, zaraz po zielonym pasku ładowania systemu (później słychać że system się uruchamia i wszystko). Zadziwiające :blink:. Kilka prób uruchomienia i nic. No to w tryb awaryjny - działa, no to na google i szukamy. Tam jedynie znalazłem 1 taki przypadek, no i też dotyczył problemu po instalacji SP1. Wyczytałem że SP1 niby coś zmienia w driverach nVidii, że domyślnym monitorem staje się tv-out. Nie miałem jak sprawdzić, ani jak podłączyć tv. No to zdecydowałem się na deinstalację SP1, licząc na powrót ustawień sprzed instalacji. Nic bardziej mylnego - monitor nadal idzie w stan czuwania. Próbując dalej, usunąłem sterowniki nV. No i jest - monitor działa. Teraz niby wystarczyłoby zainstalować sterowniki i powinno chodzić.. Jednak tak nie jest <_<.

 

Jedyny postęp jest taki, że wtedy monitor wysiadał zaraz po pasku ładowania Visty - teraz wchodzi do pulpitu, zdąży uruchomić się tlen i wtedy znowu off. Sterowniki 169.25. Z tego co pamiętam to po tlenie zawsze uruchamiał się na task-barze program nVidii, ale tego pewien nie jestem.

 

No więc teraz nie wiem, czy to wina karty graficznej, płyty głównej czy może sterowników ( których używałem wcześniej cały czas ) albo SP1? Nie chce zbytnio robić formata, bo nawet nie wiem czy to pomoże?

 

Macie jakieś pomysły, co może być nie tak?

 

Dla tych co nie chce się czytać lub dla tych co niezbyt zrozumieli, oczywiście problem to to, że monitor włącza się w stan czuwania zaraz po włączeniu kompa i nic nie da się zrobić. :rolleyes:

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez margyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa ... ... Vista bardzo zabawny system - testuję ją już miesiąc i o ile na początku ją nawet lubiłem to z każdym dniem nabieram do niej coraz większej niechęci (teraz nienawidzę).

 

Może zacznij od przepięcia monitora w drugie gniazdo DVI i powiedz czy jest identycznie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - przepiąłem wtyczkę na drugie DVI zaraz po tym jak monitor wyłączał się po instalacji SP1. No i żadnej zmiany.

 

Do tej pory żadnych problemów z Vistą nie miałem.. no właśnie, do tej pory.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...