Skocz do zawartości
wistler

Lcd 19" Ws

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek - monitor do wszystkiego - dużo gier, dużo filmów, dużo 2D :]

 

Pierwsze pytanie: czy na matrycy TN ~2ms komfortowo pogram sobie w różnorakie gry oraz obejrzę w "normalnej" jakości filmy? Czy pakować się w 5:4 i MVA w podobnej cenie?

 

Jednym z niewielu modeli, które przykuły mą uwagę jest LG L197WH-PF.

 

Proszę o jakiekolwiek sugestie, bo ostatnimi czasy mało interesowałem się LCDkami. A naszła mnie właśnie ochota na nowy ekran na świat :]

 

I ostrzegam - wybredny jestem :P

Edytowane przez wistler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jak ktoś kto siedzi teraz na CRT. Nie chciał bym Cię zniechęcać ... Napisz jeszcze co rozumiesz przez 2D - praca z grafiką ?

Tak, siedzę od 10 lat na różnych CRTkach.

Praca w 2D, to nie żadne wielkie obróbki grafiki - Photohshopa czy pochodne odpalam dla zabawy i to bardzo rzadko. Bardziej miałem na myśli pracę przy WWW, Officie etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj brat rowniez wybral Samsunga 931BW. Troche balismy sie tego modelu ze wzgledu na loterie z matrycami ale niestety jesli chodzi o 19'' to wybor nie jest zbyt bogaty.

 

Zakupiony egzemplarz zostal wyprodukowany w marcu tego roku w Rumunii. "CL" w menu serwisowym wskazuje ze jest oparty na matrycy AU Optronics. Jest ona uwazana za matryce sredniej jakosci. Moglismy trafic na lepsza ale rowniez gorsza :P Na poczatku bylo troche problemow z ustawieniem natywnej rozdzielczosci ale po zaktualizowaniu sterownikow karty graficznej wszystko zaczelo dzialac jak nalezy. Ogolnie jestem pod wrazeniem tego monitorka (sam na codzien korzystam z Samsunga 171T 17'' 4:3). Na poczatku nie bylem zbytnio przekonany do panoram ale po odpaleniu pierwszej gry w formacie 16:10 stalo sie dla mnie jasne ze jest to przyszlosc :) Kolorki sa bardzo zywe, szczegolnie po odpaleniu funkcji magic color. O zadnym smuzeniu nie ma mowy. Natomiast rozczarowaly mnie katy widzenia w pionie oraz slaba rozpoznawalnosc jasnych odcieni szarosci/bialego ale byc moze to kwestia dokonania regulacji.

 

Z wad tego konkretnego egzemplarza dopatrzylismy sie szpare 2-3mm w lewym gornym rogu na zlaczeniu plastikow (niedokladny montaz). Rowniez posiada on ciekawa przypadlosc w postaci przesuwania calego obrazu o okolo 5 pikseli w prawo przy natywnej rozdzielczosci (przy lewej krawedzi jest waziutki pasek). Co ciekawe w momencie otwarcia menu ekranowego obraz powraca do swojej normalnej pozycji, po kilkunastu minutach znowu sie przesuwa lekko w prawo... Wypalonych piksli poki co brak (trzeci dzien uzytkowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...