Skocz do zawartości
KaM_90'

Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, najbliższym czasie planuje mały upgrade blaszaka (konkretnie wymiana procka, płyty głównej, pamięci i grafiki).

Na komponenty mogę przeznaczyć max 1800 zł.

Przygotowałem prowizoryczny zestaw do oceny - byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie ewentualnych zmian.

 

proc: c2d E8200 (539zł) + Scyte Ninja

grafika: GF 8800gt galaxy (602zł)

mobo: Asus P5K Pro (330zł) / Asus P5K-E/WiFi-AP (396 zł) / MSI P35 Neo2-FIR (329zł)

pamięć: OCZ Titanium 2 x 1024 (198zł)

 

Największy problem mam z doborem płyty głównej oraz pamięci i w tej kwestii liczę na pomoc.

 

Jeszcze jedno. Mam stary zasilacz: Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W (ponoć ma słabą linie 12V). Czy "uciągnie" on taki zestaw (oprócz tego co powyżej 2 dyski sata, SB audigy, nagrywarka, pare wentylatorów) czy muszę pomyśleć o czymś nowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć nie bierz żadnego mobo od ASUSa .Scythe ninja mam duży cooler ale bardzo dobry , pamiątki jak pamiątki na grafach sie nie znam teraz , ja mam 560 Chiefteca to 420 powinno pójść bez problemu albo i nie nie chce skłamać

 

Moje grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podkręcać to weź inne RAMy , miałem te i to wielki shit ;) Teraz mam kingstony na elpidzie i są o niebo lepsze :D Grafikę mam tą samą i jestem zadowolny ;) Płytkę możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to MSI albo może coś od DFI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć nie bierz żadnego mobo od ASUSa .Scythe ninja mam duży cooler ale bardzo dobry , pamiątki jak pamiątki na grafach sie nie znam teraz , ja mam 560 Chiefteca to 420 powinno pójść bez problemu albo i nie nie chce skłamać

 

Moje grosze

czemu? moze jakies uzasadnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmmmmmm

 

no to tak mam płytkę od Ashita teraz i tak A1 slot walnięty kolega ma taka samo A2 slot walnięty zero OC na q6600 tylko jak jesteś maniakiem i masz WC to możesz wyciągnąć coś tam . I nie mówiąc o 10K + ludzi którzy tak samo myślą z doświadczenia na forum którego nie moge tu wymienic .

Wejdź sobie na ogólne forum Asus'a i przejrzyj np moja lub p5n-T/D .

a tak w ogóle to mi sie zbiera na wymioty jak słyszę ASUS mam dvd ale to inna sprawa niż MB.

W sklepie 50 metrów ode mnie to nawet ASUSa nie masz w ofercie nie które tylko są

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro myslisz o tej: Asus P5K-E/WiFi-AP (396 zł) plycie glownej to ja proponuje DFI LP DK P35 T2 370 zl lub nawet T2RS 400 zl(tansza nie ma RAID druga ma) w pcprojekt, lub DFI Blood Iron za 300 zl w tym samym sklepie, layout w blood ironie moze jest niezbyt przyciagajacy oko ale plyta ma dzialac a nie wygladac a ta dziala i to bardzo dobrze, grafika ok. pamieci Patriot 800MHz LLK 4-4-4-12 chodza bez zajakniecia na 900MHz przy tych timingach i 2.2V, zasilacz moze i ma slaba linie 12V bo generalnie ma juz swoje latka (jest do starszych sprzetow, mocna linia 3.3 i 5V) ale mysle ze powinien dac rade. Zawsze jak juz zlozysz sprzet mozesz pomierzyc napiecia miernikiem jak sie sprawuja.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził jednak dokupić jakiś niedrogi aczkolwiek porządny zasilacz, czyli polecany na forum modecom mc-350, który to tak naprawdę jest modelem mc-400 z inną naklejką ;) zasiłka ma 2 linie 12V, obie mocne i stabilne. Mam go więc wiem co mówię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie asus odpada ;-) Byłbym wdzięczny jeśli ktoś napisałby parę słów o MSI (płyta wygląda nieco przyjaźniej jeśli chodzi o konfiguracje biosu) Jak już wspominałem priorytetem jest stabilność a nie mnogość opcji dotyczących OC.

 

A co do pamięci. Może głupie pytanie, ale czemu pamięci na szynie 800 Mhz będą lepsze od pamięci 1066 Mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmmmmmm

 

no to tak mam płytkę od Ashita teraz i tak A1 slot walnięty kolega ma taka samo A2 slot walnięty zero OC na q6600 tylko jak jesteś maniakiem i masz WC to możesz wyciągnąć coś tam . I nie mówiąc o 10K + ludzi którzy tak samo myślą z doświadczenia na forum którego nie moge tu wymienic .

Wejdź sobie na ogólne forum Asus'a i przejrzyj np moja lub p5n-T/D .

a tak w ogóle to mi sie zbiera na wymioty jak słyszę ASUS mam dvd ale to inna sprawa niż MB.

W sklepie 50 metrów ode mnie to nawet ASUSa nie masz w ofercie nie które tylko są

Tak czytam i sie zastanawiam... skoro asus takie dno to czemu w temacie Zestawy Komputerowe Na Kwiecień 2008r. w zestawach > 2k widze asusa....? Wbrew pozora duzo ludzi czyta to forum i sugeruje sie włanie tamtym tematem co kupic.... Przelecialem tez temat o tej plycie na forum i... jakos nie widze ze to dno... totalne.

Fakt Tobie padlo to mobo... ale czy to podstawa by skreslac cala linie plyt od asusa? rownie dobrze GB, Czy Abit maja w swojej ofercie "padaki" to znaczy ze tem mam je skreslic jesli chce kupic plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmieniłem trochę config:

 

mobo: DFI LanParty DK P35-T2R/S

proc: c2d E8200 + Scyte Ninja

grafika: GF 8800gt galaxy

pamięci 2 x 1024 ( i tutaj ciągle mam problem, może użytkownicy DFI LanParty DK P35-T2R/S mogą coś polecić ?)

zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU (450W) (da sobie radę ? )

Edytowane przez KaM_90'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pamięci GeiL będą dobre do wymienionego wcześniej zestawu ? W poniedziałek planuje zamówić wszystkie części i chce się upewnić, że wszystko będzie ładnie pracować.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie od użytkowników DFI LanParty DK, bo posty typu myślę/wydaje mi się średnio pomagają mi w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...