Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Viste x64 i Sorry ale te sterowniki 0080 to jakaś pomyłka, nie wiem gdzie został popełniony błąd w przeróbce ale zero basu, zero głębi dźwięku, to nie pomyłka bo wszystko ustawiłem jak trzeba, w dodatku połowy opcji nie ma, krystalizera i regulacji głośności poszczególnych głośników, w Console Launcher wogóle nie ma CMSS 3D, na szczęscie w Control Panel jest i można właczyć, ale dźwięk jak na integrze.

Wracam do moda 0078 z nakładką 0079 bo na nich wszysko działa perfekcyjnie i jakość dźwięku pełen szacun,

pzdr

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zapodać linkiem do wersji 0079 ?

 

 

W ogóle u mnie jest problem z zainstalowanie Creative Console i Creative Control Panel. Instalator powiadamia mnie, że mam już zainstalowane najnowsze wersje tych dodatków. Kilka miesięcy temu zainstalowałem wersje 0078 i było wszystko w porządku, teraz chciałem zainstalować wersje 0080 i jest to samo co z 0079. Instalowałem też 0078 i to samo. oczywiście te dodatki w jakichś sposób się instalują, ale nie ma żadnego Crystalizer i innych bajerów.

Edytowane przez Cry$t4L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle u mnie jest problem z zainstalowanie Creative Console i Creative Control Panel. Instalator powiadamia mnie, że mam już zainstalowane najnowsze wersje tych dodatków. Kilka miesięcy temu zainstalowałem wersje 0078 i było wszystko w porządku, teraz chciałem zainstalować wersje 0080 i jest to samo co z 0079. Instalowałem też 0078 i to samo. oczywiście te dodatki w jakichś sposób się instalują, ale nie ma żadnego Crystalizer i innych bajerów.

A jaki masz system? No w tym że masz najnowsze to dziwne bo faktycznie że jest nowsza wersja w systemie to mówi jak chce sie starsze stery zainstalować. Na wersji 0078 jest wszystko, na 0079 ponoć na XP nie ma Crystalizera i czegoś jeszcze ale na Viście jest, a na 0080 u mnie na Viście jest jakiś pudełkowy dźwięk i połowy dodatków nie ma. Co nowsza wersja to gorsza. Szkoda.

A linki są gdzieś w temacie. Konkretnie TU

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No później jeszcze wypróbuję tych sterowników, ale nie wiem czy jakieś różnice zdołam wychwycić bo audiofilem nie jestem :P.

Mam SB Audigy

 

Udało mi się zainstalować 0079 razem z Creative Audio Console i Creative Console Launcher, lecz nadal nie widzę Crystalizer'a.

W Creative Audio Console jest natomiast CMSS-3D, lecz nie ma go w CCL, dziwna sprawa, za moment spróbuje ponownie zainstalować 0078.

 

 

Udało mi się ponownie zainstalować 0078, lecz znowu mam ten błąd co wcześniej. A mianowicie słychać jak w pewnym momencie dźwięk jest ściszany a za chwile podgłaszany, nie wiem czym to jest spowodowane.

Edytowane przez Cry$t4L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie o versji 0080....Widać,autor poprawiając bład dla systemu XP,spartolił stery dla Visty.....W sumie to nie ma się co spodziewać idealnej wersji działającej na każdym systemie,bo takowa raczej nie powstanie.Jeśli chodzi o XP to własnie na wersji 0080 wszystko działa pięknie(bynajmniej u mnie).Nie sprawdzałem wcześniejszych wersji,więc nie mogę porównywać,ale dźwięk jest czysty,nie ma błedów z cristalizer'em i eax'em,ogólnie wszystko działa tak jak powinno.

 

PzDr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No później jeszcze wypróbuję tych sterowników, ale nie wiem Udało mi się ponownie zainstalować 0078, lecz znowu mam ten błąd co wcześniej. A mianowicie słychać jak w pewnym momencie dźwięk jest ściszany a za chwile podgłaszany, nie wiem czym to jest spowodowane.

Właśnie z tym ściszaniem i podgłaszaniem jest problem na Viście (na XP go nie miałem) że tak jakby sygnał szedł za głośno i trzeba wszędzie ściszać, w sterach mam na 80% w equalizerze mam -8dB i w Winampie nie moge wziąć wyżej niż 50% bo już jest ten "efekt" niemiły dla ucha, nieczysty dźwięk i bardzo wkurzające to jest, ale po korekcie jakoś da sie żyć, najlepiej wziąć w sterach na 50% i po prostu głośniki głośniej wziąć, tyle.

 

Ciekawe rzeczy piszecie o versji 0080....Widać,autor poprawiając bład dla systemu XP,spartolił stery dla Visty.....W sumie to nie ma się co spodziewać idealnej wersji działającej na każdym systemie,bo takowa raczej nie powstanie.Jeśli chodzi o XP to własnie na wersji 0080 wszystko działa pięknie(bynajmniej u mnie).Nie sprawdzałem wcześniejszych wersji,więc nie mogę porównywać,ale dźwięk jest czysty,nie ma błedów z cristalizer'em i eax'em,ogólnie wszystko działa tak jak powinno.

 

PzDr

A to widzisz, czyli wychodzi na to że 0080 są badziej dedykowane pod XP. Ale sie nie zgodzę że idealna wersja na XP i Viste nie powstanie, bo nie sam napisałes, że nie sprawdzałes wcześniejszy wersji a mogę Cie zapewnić że wersja 0078 na XP jak i na Viście działała wręcz idealnie... :wink: Ale to jedyna wersja którą miałem na obydwu systemach bo aktualnie już XP nie mam. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba na wszystkich to miałem, nawet na oficjalnych na Viście, po prostu jak za dużo basu jest to sie wycisza. Problem w tym, że oficjalne dla Audigy SE są stare i już chyba nie robią nowych także wolę te modowane. Ja na Viście jade na 0078 i na to zainstalowane mam 0079 (podobno tak trzeba instalować) i mam gites dźwięk i wszystko, włącznie z Crystalizerem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten efekt, napisałem że na wszystkich sterownikach na Viście to mam, nie wiem dlaczego. Ale sobie skorygowałem poprzez wyciszenie pokrętła w sterach i decybeli w equalizerze. A na 0079 chyba na XP i tak nie bedziesz miał crystalizera bo gdzies wyczytałem że na Viście tylko jest na tych sterach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam Viste i wszystko to co powinno być to jest.

A po instalacji 0078 uruchamiałeś ponownie komputer czy dopiero po wgraniu 0079.

A i jak byś jeszcze miał czas, to mógłbyś mi przesłać ( na PW lub tutaj ) te skorygowane ustawienia w sterownikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic w plikach nie grzebałem tylko mówie trzeci raz już, że po prostu ściszyłem ogólną głośność w systemie na 70 - 80% i w equalizerze dałem ten suwak po prawej na -8dB, w grach już jest dobrze a dodatkowo jak słucham muzy to w winampie suwak od głośności nie daje wyżej jak 60 - 70%. To tyle. Wtedy brzmi dobrze i czysto.

A po instalacji 0078 chyba uruchamiałem ponownie. Zresztą ja miałem cały czas 0078 a jak sie pojawiły 0079 to po prostu je zainstalowałem bez odinstalowywania poprzednich.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, to jest Audigy SE. Nic dziwnego że sie sprzedaje skoro nadal oferuje dardzo dobrą jakość dźwięku szczególnie po przeróbce :wink: Tylko chyba na tej aukcji ciut przydrogawo jak sie doliczy jeszcze przesyłke... Widać że drożeje, na innych nawet ponad 150zł kosztuje ale tyle to by nikt nie dał za nią, przesadzili. Najlepiej iść do sklepu i można dostać za 80zł bez żadnych przesyłek.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem z tymi starami taki, że po zainstalowaniu wsio gra cud miód malina, ale po wywaleniu sterów od Realteka i resecie nie mogę ustawić wymuszenia dźwięku 3D, tzn niby jest w opcjach zaznaczone ale nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od jakiegoś czasu jechałem nie pamietam na jakiej wersji sterow , ale wszystko było ok , zainstalowałem wersje 0.79 (fakt działa crystalizer ) i jakoś ciszej zaczeło grać , wracam do 78 mam XP Profesjonal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wersje 78 i mam pytanko co zrobić zeby jeszcze polepszyc dziwiek ? Ustawic na 5. 1, ustawic 3d ? w equalizatorze winapowym mam Full Bass & Treble... Nic nie mam ruszane w Creative Console Launcher nic nie zmieniane moze tam cos zmienic ?

 

Chcialem zainstalowac na ta wersje 78 79 ale wyskakuje mi error " A higher version of driver is found in your system"

Edytowane przez SlaY3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem Audigy ls. Od razu zarzuciłem te stery z megaupload (0.80) i niestety,ale kanał subwoofera milczy (to samo było na integrze). Po prostu, kiedy klikam na test kanałów, każdy działa, tylko subwoofer milczy.

Mikrofon też nie działa, sprawdziłem na oryginalnych sterach i jest ok z mic (subwoofer ciagle milczy).

pzd.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...