Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

@jurek911

 

Sterowniki 080 są problematyczne. I właśnie lubi sub się chrzanić etc. Zainstaluj 079.

 

Zrobiłem update 1. postu, nowe mirrory, nowsza wersja :)

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze.. a co z kartami na usb? :(

jedyne co w sieci znalazłem pod XP to aplikacje creative. Działają co prawda z windowsowym sterownikiem, ale czuję że warto by było ściągnąć coś nowego prosto od creative.. tyle że nic nie znalazłem. Jest tylko pod viste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę dźwiękową Sound blaster Audigy SE

Win XP SP2

Mam pytanie dotyczące zainstalowania moda

1. Jego trzeba zainstalować na orginalne z creative??

2. Usunąć sterowniki oryginalne od dźwięku i zainstalować na czystko Moda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę dźwiękową Sound blaster Audigy SE

Win XP SP2

Mam pytanie dotyczące zainstalowania moda

1. Jego trzeba zainstalować na orginalne z creative??

2. Usunąć sterowniki oryginalne od dźwięku i zainstalować na czystko Moda??

zrob tak - usun wszystko co masz, przeczysc kompa driver cleanerem, zainstaluj tylko sterowniki (bez zadnych innych programow) i potem x-fi mod na to, powinno wszystko dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kartę Sb audigy Se niestety Oem ale z płytką ze sterami ostatnio miałem formata i straciłem sterowniki i obecnie nie wiem na których miałem dostępne podbicie basów o 15Db i dostępny eax ogólnie najlepi było by jakby wszystkie opcje były dostępne mógłby ktoś pomóc? ;] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ToXaRz, również jestem posiadaczem SB Audigy SE, obecnie na sterownikach z pierwszego posta w wersji 78. Wszystkie opcje w Creative Audio Console u mnie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ToXaRz, również jestem posiadaczem SB Audigy SE, obecnie na sterownikach z pierwszego posta w wersji 78. Wszystkie opcje w Creative Audio Console u mnie działają.

dzieki stery naprawde super tylko nie ma regulacji każdego osobno i czea recznie na subwoferze na oko zmniejszyc o 7%;S ale naprawde ładnie grają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w/w sterowniki i powiem szczerze że jestem rozczarowany. Różnica nie jest zbyt duża, a to co daje Crystalyzer można uzyskać na equalizerze.

Ale nie to jest najgorsze, najbardziej mnie martwi wykorzystanie procesora. Niżej zamieszczam obrazek z pomiarów na obu rodzajach sterowników. Test wyglądał tak że po prostu puszczałem w winampie to samo nagranie dla dwóch różnych ustawnień procesora zmienianych za pomoca CrystaCPUID. (Mnożnik x9 i x4).Dołączona grafika

 

BTW Czy ktoś z was wie czy karty X-Fi również obciążaja procesor?

Edytowane przez DjDave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników 0079 na win xp x32 sp3 odczułem w winampie puszczając muzykę jakby sama się podgłaśniała i zciszała i co jakiś czas tak jest nie wiem czym to jest spowodowane jest ktoś wstanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 32 & 64 bit

 

RapidShare *najpierw koniecznie odinstaluj sterowniki zainstalowane przez update Win7

Fajnie że są normalnie działające stery z ładnym dźwiękiem, jednak na moda to mi nie wygląda. Po instalacji mam Audigy SE i stery również są jak od zwykłego Audigy... Nie ma Crystalizera i dzwięk jest faktycznie jak na oryginalnych sterach a nie X-Fi.

Czyli to są sterowniki oryginalne nie przerabiane dla Win7? Dźwięk spoko ale chyba nie taki jak na sterach od X-Fi, więc i tak do słuchania muzy bede włączał Viste... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że są normalnie działające stery z ładnym dźwiękiem, jednak na moda to mi nie wygląda. Po instalacji mam Audigy SE i stery również są jak od zwykłego Audigy... Nie ma Crystalizera i dzwięk jest faktycznie jak na oryginalnych sterach a nie X-Fi.

Czyli to są sterowniki oryginalne nie przerabiane dla Win7? Dźwięk spoko ale chyba nie taki jak na sterach od X-Fi, więc i tak do słuchania muzy bede włączał Viste... :rolleyes:

Oczywiście mój błąd - nie napisałem że po zainstalowaniu mamy Audigy. Niestety na chwilę obecną nie ma jeszcze moda Audigy@X-Fi na Win7, a szkoda bo sam pracuję na Win7 i czuć różnicę w dźwięku w porównaniu z tym co było na Viście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mój błąd - nie napisałem że po zainstalowaniu mamy Audigy. Niestety na chwilę obecną nie ma jeszcze moda Audigy@X-Fi na Win7, a szkoda bo sam pracuję na Win7 i czuć różnicę w dźwięku w porównaniu z tym co było na Viście

Dokładnie, oczywiście nie krytykuje nic i nikogo, bo zdaje sobie sprawe że ktoś sie poświęca ;) jednak jak mówisz - czuć różnice względem Visty, czyli czuć różnice tych samych kart z różnymi sterownikami :lol: Akurat słucham muzy na Win7 więc jednak musze sie przenieść tymczasowo na Viste :D Przyzwyczaiłem sie do @X-Fi Xtreme Audio ale Audigy SE cały czas daje rade - pewnie dlatego że mam tylko T6100 :lol: Bo na lepszych słuchaczach wyjściowych by pewnie nie było tak różowo... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!!

Mam problem: mam SB Audigy LS i na oryginalnych sterach z płytki wsio śmiga OK ( dziala tez mikrofon), a po zainstalowaniu tego moda dziala wsio oprócz mikrofonu( nad czym bardzo ubolewam, bo go czesto uzywam).

 

Wie ktos jak temu zaradzic i czy sie w ogole da ??

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!!

Mam problem: mam SB Audigy LS i na oryginalnych sterach z płytki wsio śmiga OK ( dziala tez mikrofon), a po zainstalowaniu tego moda dziala wsio oprócz mikrofonu( nad czym bardzo ubolewam, bo go czesto uzywam).

 

Wie ktos jak temu zaradzic i czy sie w ogole da ??

 

Pozdro :)

Podlaczyc mikforon do zintegrowanej jesli masz ;) Swoja droga mi mikrofon dziala na zmodzonych pod 7 64 bit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczyc mikforon do zintegrowanej jesli masz ;) Swoja droga mi mikrofon dziala na zmodzonych pod 7 64 bit :)

Tzn ... ze pod W7 juz jest mod na X-Fi ?? bo kilka postow wyzej jest napisane ze jeszcze nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam sb 0410 (24 bit), winda xp sp3. Odinstalowalem stare sterowniki z popzredneij dziwiękówki ( sb live 5.1)

wgrałem odrazu modowane ver. 78 . Wsio OK crystalizer i inne bajery są . Niestety muzyczki nei da sie w ogóle słychac. Dzwięk jest szarpany, komp zmulony,okna powoli sie otweirają. ( zużycie procesora na 50 % oscyluje) Może powodem jest słaby procesor, mam athlona 1.4Gh:). A moze w opcjach i ustawieniach jest jakas opcja co odciąza CPU i uruchamia ten mikroprocesor z dzwiekowki.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam sb 0410 (24 bit), winda xp sp3. Odinstalowalem stare sterowniki z popzredneij dziwiękówki ( sb live 5.1)

wgrałem odrazu modowane ver. 78 . Wsio OK crystalizer i inne bajery są . Niestety muzyczki nei da sie w ogóle słychac. Dzwięk jest szarpany, komp zmulony,okna powoli sie otweirają. ( zużycie procesora na 50 % oscyluje) Może powodem jest słaby procesor, mam athlona 1.4Gh:). A moze w opcjach i ustawieniach jest jakas opcja co odciąza CPU i uruchamia ten mikroprocesor z dzwiekowki.?

Wiesz. Ja miałem okazje włożyć Moją SE do kompa z Athlonem XP 1900+ czyli 1,6GHz i było to samo, ba! Nawet muzyka w winampie zabierała ok 70% procesora... Co dziwne nie dawało nic wyłączenie Crystalizera, equalizera czy innych bajerów :unsure: Grało ok dopóki nic na kompie nie zacząłem robić, wtedy właśnie zaczeło szarpać i komp mulił. Modowane stery od X-Fi mają tyle bajerów i lepszy dźwiek że zamula to słabe kompy. Na Core 2 Duo @ 3,5ghz jest to obciążenie od 5 do 10% góra, wiec widac ze modu ani nawet takiej dźwiękówki na zwykłych sterach nie da sie używać na starym sprzecie. Jak jakąś gre zapuściłem na tym Athlonie XP to z audigy nie dało sie grać, zintegrowana poszła w ruch...

 

Dawalem wczesniej linka : Rapidshare.com

Nie ściemniaj człowieku i czytaj ze zrozumieniem. To są dokładnie te same stery co w pierwszym poście i to nie jest żaden mod tylko zwykłe sterowniki tak jak wczesniej napisałem... <_< Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś musieliście mieć namieszane ze sterami. Przy moim "sprzęcie" :lol: wykorzystanie procesora przy włączonym crystalizeru i innych bajerach oscyluje w granicy 2-5 % :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...