Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

 

fragment z tamtej recenzji:

" Całkowita dźwięku bezstronny, trochę duchowości. Niskie częstotliwości głębokie nurkowanie, Shoufang bezpłatne, jeżeli bez dodatkowego tłuszczu, naturalny dźwięk jest napięty"

 

>!< :D :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać:

 

"W wysokiej częstotliwości i bardzo wysokiej częstotliwości jest nieco więcej, ale pełne szczegółów i luster."

 

oraz:

 

"Pure100 dla Maibo znaczący postęp przed produktów, obecnie ustalona na poziomie 2.800 juana w cenie 2,0 słuchać grypa testu jest również doskonała."

 

no i najważniejsze:

 

"Z krzywej, Maibo Pure 100 ma bardzo piękny, ogólnej krzywej wysoki stopień jednorodności, od 60 Hz-20kHz nierówna tylko -3 stopnie, +4 dB. Pure 100 o niskiej częstotliwości i pośredniej częstotliwości do niektórych niezwykłych kolorów, duża-span, niskie częstotliwości został rozszerzony na około 60 Hz, płaski spadła o niskiej częstotliwości krzywe dobry głębokości nurkowania, ale także zagwarantowanie wystarczających ilości niskich częstotliwości grypa. Jeśli część z około 1 kHz także nieco wzrosnąć, podkreślił, że interpretacja ludzkiego głosu. Ogólnie rzecz biorąc, Maibo Pure100 chodzi o porównanie z przeszłości, produktów, poczyniły znaczące postępy, dobrze zaprojektowane rygorystyczne."

 

Tłumacząc to wszystko na Polski wychodzi że recenzja Pure 100 jest BARDZO POCHLEBNA a stosunek cena/jakość jest na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chińskim multi teście głośników 2.0 w którym udział wziął między innymi model Microlab pure 100 wygrały głośniki ''Huiwei T200B'' czyli odpowiedniki Swans T200B lub Velton Maestro TV200B :wink:

 

''Huiwei T200B wygrał w tym teście głośników 2,0 za najlepszy dźwięk dobrze zasłużoną nagrodę''

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...=auto&tl=pl

http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&...K_ssWRSkC43vtzQ

 

 

Do kupienia na ebay :

http://cgi.ebay.pl/Multimedia-systems-Swan...1QQcmdZViewItem

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według tego testu Pure 100 gra gorzej niż Solo 6. Przecież redaktor Ixbt twierdzi że Solo 6 grają na poziomie Velton Maestro TV200B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według tego testu Pure 100 gra gorzej niż Solo 6. Przecież redaktor Ixbt twierdzi że Solo 6 grają na poziomie Velton Maestro TV200B.

Co tylko dowodzi tego gdzie takie testy i dywagacje autorow mozna sobie wsadzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według tego testu Pure 100 gra gorzej niż Solo 6. Przecież redaktor Ixbt twierdzi że Solo 6 grają na poziomie Velton Maestro TV200B.

Ale to było stwierdzenie typu ''w przybliżeniu na bliskim poziomie do Solo 6 +-''i była to luźna wypowiedź na forum a nie werdykt w profesjonalnie przygotowanym teście porównawczym :wink: , do myślenia też daje umieszczenie na IXBT głośników Velton Maestro TV200B w dziale ''Pro audio'' a nie w dziale ''cyfrowy dźwięk'' :

 

http://www.ixbt.com/pa/monitor/

 

Tak że niuanse mogą być ale za to się właśnie płaci :wink: ,szkoda że IXBT nie miał możliwości przeprowadzić tego testu .

 

PS :

Velton Maestro mają BI-AMP ,czyli każdy głośnik w kolumnie ma osobny wzmacniacz -->w Pure 100 jest po jednym wzmaku na kolumnę ale nie na każdy głośnik osobno :wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie gadałem z infosoftem i ludzie którzy zamówili 7c do 20 lipca mają 7c... a co co po 20 lipca to już muszą jakoś czekać bo może dojdą jeszcze a może nie... a co do 6c tą są dla wszystkich ... aaa i ci co nie dostana 7c to mogą zmieniać zamówienie na 6c... takze ja czekam ale juz na wszeli zaklepałem 6c... no ale jeszcze jest nadzieja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że Velton Maestro grają gorzej niż Pure 100, bo bardzo możliwe że grają lepiej. W końcu są droższe od Microlabów. Ale nie uwierzę że Solo 6c grają na poziomie choćby zbliżonym do Veltonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie gadałem z infosoftem i ludzie którzy zamówili 7c do 20 lipca mają 7c... a co co po 20 lipca to już muszą jakoś czekać bo może dojdą jeszcze a może nie... a co do 6c tą są dla wszystkich ... aaa i ci co nie dostana 7c to mogą zmieniać zamówienie na 6c... takze ja czekam ale juz na wszeli zaklepałem 6c... no ale jeszcze jest nadzieja..

Mi koles pisal ze za miesiac nastepna dostawa... Tez pewnie sobie zmienie na 6c choc wolalbym 7... Jutro sie dowiem jak przydzial poszedl ;] A moze Ci z allegro by mieli jeszcze? Napisze meila :D

Edytowane przez pakistan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Ci z allegro by mieli jeszcze? Napisze meila :D

tam jeden koleś licytował i miał -1 pkt więc pewnie tego nie kupił

ale kto wie co zrobili z ta jedną sztuką w zasadzie to nie wiadomo czy dostali nawet te 20 szt które były w przedsprzedaży

jutro trzeba będzie przedzwonić bo na maile nie odpowiadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas wprowadzić pojęcie "chińska audiofilia" . Audiofilu - odejmij sobie zero na końcu ceny i dalej strugaj "złotouchego". A podstawki na kable otrzymasz za jedyne 2,99 zł ( made in china, co za róznica i tak nic nie dają ) :)

 

Zamówiłem Solo C6. Mam nadzieję że nie wszystko pójdzie na realizację dawnych zamówień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mniejszy bas. To wszystko.

 

Mały OT.

 

Dołączona grafika

 

Prawidłowe ułożenia przewodów na podstawkach pod kable głośnikowe. Oczywiście takie ułożenie oraz podstawki, poprawiają niesamowicie brzmienie całego systemu.

 

Jak dla mnie to jeden z największych hiciorów voodooaudio. I jecze "voodoo-childs" dziwią się okrutnie, że ludzie śmieją im się prosto w twarz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh duzo nie stracisz nawet tego nie uslyszysz :P

 

solo7c nie dostane bo zamowilem 3 sierpnia w infosofcie. Jutro sie dowiem kiedy nastepny rzut. Jesli za miesiac to zmieniam na 6c :)

Edytowane przez Przemoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do voodoo - dlatego jak ostatnio usłyszałem od znajomego o tym, że uciekła mu okazja... tzn. miał szansę ściągnąć z USA kable głośnikowe... cena w PL? około 8000zł... za metr bieżący...

To aż mi głupio było coś napomknąć... choćby zapytać się co powoduje, że mam płacić (w PL, zapewne w USA to 1/4 tej ceny czy coś... co nie zmienia faktów) tyle za drut...

 

To już naprawdę jestem za aby wprowadzić pojęcie 'audiofilia w wykonaniu Chin' - przynajmniej nie rujnuje tak portfel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi przetłumaczyć na Polski tą wypowiedź??

 

>Wygrzane kable grają lepiej??

>

>A co się niby ma w kablu wygrzać??. Przecież miedź nie zmieni swoich parametrów elektrycznych, nawet

>jakby puszczać przez niego sygnał 24h na dobę przez 100 lat.

>

>Kolejne voodoo....

 

Ja rozumiem "wygrzanie" kabli ( oraz reszty sprzętu audio i "drogi" elektrycznej ) jako (już) niepobieranie przez nie energi na osiągnięcie swojej "docelowej" temperatury pracy , a przekazanie jej - "całej" - dalej ; aż do końca systemu ( czyli głośnika ) .

Oni naprawdę wierzą w to co piszą??

 

PS.A żeby nie było za bardzo OT, to napiszę że Pure 100 podrożał w obu firmach i obecnie kosztuje 970zł. Za drogo.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj wcześniej co mi odpowiedział

dziś po robocie będe dzwonił kiedy wysyłka

a zaliczka to nie wszystko (kase miałeś juz wpłacić)

btw dostał już ktoś może z nowej partii?

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziś zadzwonię również.

a zaliczka to nie wszystko (kase miałeś juz wpłacić)

Tylko w opisie aukcji nigdzie o tym nie pisze.Myślałem,że sprzedający po otrzymaniu dostawy skontaktuje się mailowo ze mną z prośbą o wpłacenie reszty pieniędzy.

Tym bardziej byłem o tym przekonany,kiedy w opisie aukcji przeczytałem "Na wiadomości e-mail odpowiadamy błyskawicznie".

Ale OK SBeNder,dzięki za info.Zaraz dzwonię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw firmy obiecują wielką dostawę, każą wpłacać zaliczki a później nie potrafią się wywiązać ze swoich zobowiązań. A biedny człowiek musi się denerwować i co chwilę wydzwaniać do nich, żeby się dowiedzieć co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc to ładnie rozreklamowaliśmy Microlaby :D :D

 

RBEJ, coś Ty się tak uwziął na te Pure 100? Skoro masz już lampe Manta V5, to nie lepiej kupic jakieś dobre monitorki w cenie Pure?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie dałem spokój z Pure 100 :)

 

Miałem nadzieję że ich cena spadnie do 800zł a podrożała do 1000zł.

 

Zbieram kasę na Ushery S-520. Do bliskiego odsłuchu w niedużym pokoju będą idealnie się nadawać do V5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem rozmawiać z Panem Midasem.

Sprawa wygląda tak:dziś doszła dostawa,wieczorem mają wysłać maile.

Powiedział również ,żeby nie wpłacać reszty pieniędzy przed otrzymaniem maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...