Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

A tu dodam 2gr....mi wszyscy dystrybutorzy odpisują.

Mi jednak tez , wyzej poprawilem. Maila sprawdzalem przed chwila , czas : 2 mc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem na chwilkę i już nieciekawie się zrobiło z tymi Solo ;/ No nic ... chyba trzeba się rozglądnąć za czymś innym. Co byście polecili w zamian teraz ? Warto kupić Microlab Pro 3 ? Czy zdecydować się na coś innego ? Zależy mi na 2.0 do słuchania muzyki. Nic więcej.

 

Nie wiem czy dobrze, że piszę w tym topicu, czy zakładać osobny :P ale nie chce śmiecić na forum.

 

edit. Ewentualnie, jeżeli ktoś zna rosyjski, to można by się rozejrzeć po jakiś rosyjskich internetowych sklepach i spróbować zrobić jakieś zbiorcze zamówienie. Jeżeli będzie wystarczająco chętnych oczywiście :)

Edytowane przez whiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli schodzi to sobie moze marze robić jaką chce.... zebyś midział jakie sklepy mają marze.... np... z-5500 na pixmanii kosztują ok 700zł a w electroworld 1299!! to jest marza ponad 600zł.... jak schodzi to sobie marze mogą robić jaką chcą i tu nie ma co ich wyzywać i winić... gdybyście od początku mieli cene 300zł to byście nie narzekali a teraz zrobili 50zł więcej i narzekacie.... (moze nie wszyscy ale parę osób)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniki jak pisałem w stanie idealnym, narazie mi średnio podchodzą z graniem (niskie tony) nie wykonaniem, dokładną odpowiedz dam na forum w środę.

I jak z tymi głośnikami? Podjąłeś już decyzję? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z tymi głośnikami? Podjąłeś już decyzję? ;)

 

niestety narazie nie sprzedaje glosniki z dnia na dzien graja coraz lepiej i po lepszym ich rozstawieniu jest super.

jakbym zmienil zdanie napisze na forum w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy takie wyniki decyduję o charakterze gry karty muzycznej??. Jeśli moja karta ma analogowe brzmienie to jakie powinienem mieć wyniki??. A jaki wynik jest przy dobrej szczegółowej górze ale niezbyt ciekawej średnicy??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy takie wyniki decyduję o charakterze gry karty muzycznej??. Jeśli moja karta ma analogowe brzmienie to jakie powinienem mieć wyniki??. A jaki wynik jest przy dobrej szczegółowej górze ale niezbyt ciekawej średnicy??.

Charakter jest subiektywny i niemierzalny. A już na pewno niewarty budowania sobie opinii na podstawie jego oceny przez hurra-optymistycznych bo lżejszych o 300zł nabywców.

To tylko kontrargument względem rzekomo gigantycznych różnic w jakości analogowego wyjścia stereo pomiędzy dobra i tanią kartą, a dobrą i drogą.

 

Na 4 kumpli osłuciach!ących Solo6c, 4 usłyszało różnicę pomiędzy integrą a lajwem/HD2, żaden nie usłyszał różnicy pomiędzy dwiema ostatnimi (co właściciela HD2 trochę dobiło).

Może na innym sprzęcie - na tanich komputerowych pierdkach zdecydowanie nie.

Edytowane przez mute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna znaczące różnice jakie wyłapuję między integrą w lapku a HD2 na Solo to:

- czystość dźwięku - niestety lapek integra szumi cholernie - baa słyszę szum nawet jak myszką poruszę (via usb podpięta)

- lepszy bas - precyzyjniejszy, głębszy

- vokal brzmi ciekawiej

 

Resztę różnic musiałbym się wymęczyć/wmówić sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na 4 kumpli osłuciach!ących Solo6c, 4 usłyszało różnicę pomiędzy integrą a lajwem/HD2, żaden nie usłyszał różnicy pomiędzy dwiema ostatnimi (co właściciela HD2 trochę dobiło).

Może na innym sprzęcie - na tanich komputerowych pierdkach zdecydowanie nie.

No sorki , ale w tym momencie swiadczyc to moze tylko o tym , ze ewentualnie twoi znajomi nie maja dobrego ucha :)

 

Mowisz , ze nie da sie? Ja i brat slyszelismy roznice miedzy SBL 5.1 a X-Fi Gamerem bo mielismy okazje sluchac. To tylko i wylacznie zalezy od tego jak mamy wyrobiony muzycznie sluch. Czesc pewnie z wypowiadajacych sie w tematach audio gra na jakims instrumencie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki to bzdura. Noise level poniże 100 dB na Live ?? Na livie to niemozliwe do osiągnięcia, nawet na Audigy nie. Dopiero Audigy 2 w wyższych modelach zbliżała się do 100 db i to też tylko w 24 / 96. Nie wierzcie we wszystko co mozna znależć w sieci bo w sieci mozna znaleźć wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc pewnie z wypowiadajacych sie w tematach audio gra na jakims instrumencie :>

Dwóch kumpli i ja jesteśmy po pierwszym stopniu muzycznej, trzeci kumpel gra od 15 lat na pianinie, a czwarty kupił sobie HD2 ;-)

Naprawdę, jeśli my różnicy nie słyszeliśmy, to większość również nie powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwor w mp3 czy jakis normalny?

Kilka płytek kumpla ripowane do wav na miejscu i puszczane z Foobara z włączonym resamplerem w trybie ultra.

Czyli normalny ;-)

 

Te wyniki to bzdura. Noise level poniże 100 dB na Live ?? Na livie to niemozliwe do osiągnięcia, nawet na Audigy nie. Dopiero Audigy 2 w wyższych modelach zbliżała się do 100 db i to też tylko w 24 / 96. Nie wierzcie we wszystko co mozna znależć w sieci bo w sieci mozna znaleźć wszystko.

Prooooszę Cię.

post-140906-1219951149_thumb.png

Edytowane przez mute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń lepiej te bzdury które umieściłeś bo jeszcze ktoś to przeczyta. I na drugi raz jak będziesz testował kartę to nie wyciszaj wszystkich kanałów do zera. Juz pierwszy wykres pokazuje że testowałeś kartę na głucho.

A co do szkoły muzycznej i słyszenia różnic dźwięku to nie ma to nic do rzeczy. Dźwięk wylatający z głosników to tylko odbicie prawdziwych brzmień instrumentów i jak człowiek nie jest osłuchany ze sprzętem to nic mu pianino nie pomoże. Mój kuzyn gra 20 lat na skrzypacach i dla niego nie ma róznicy czy słucha Paganiniego z kaseciaka czy z hi-fi bo dla niego to i tak brzmi do [gluteus maximus] w porównaniu z salą koncertową. Nie pitrafiłby pewnie odóznić mp3 112 od 192 - po prostu nie zwróciłby uwagi na niuanse bo słucha innego spektrum brzmienia tam gdzie jest melodia skrzypiec.

 

Frequency response 0,0 - 0,0

 

Ludzie - Live najlpeszą kartą referencyjną świata ! :)

Edytowane przez cichydd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra kontra live 5.1 to chyba nawet na pcspeakerze roznice uslyszy kazdy.

Live 5.1 zmienilem bo pod Vista nie dzialal, hd2 w porownaniu z live to inny swiat!

Z drugiej strony hd2 po wymianie oampow takze mialbyc innym swiatem, a roznice dla mnie marginalne.

Takze sluch ludzki to skomplikowane zjawisko.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak nie testuje się karty. To co zrobiłeś to zwykły loop. Jednyny prawidłowy test to taki w którym jedną kartę muzyczną (tą którą chcemy testować) podłączamy do wejścia audio drugiej karty (najlepiej takiej co posiada referencyjne nagrywanie dźwięku, czyli np. Lynx za kilka tysięcy złotych).

 

Najlpeszy dowód że twój test jest do d...y to ten wynik:

 

Frequency response 0,0 - 0,0

 

MEGA LOL.

 

PS. Testy przeprowadź na 16/44.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie przestac robić offtop'a? Miałem nadzieje ze przecztam całą nową strone na temat Solo 6c/7c (dostepnosc, dzwiek itp.) a tutaj Panowie urzadzili sobie pogaduszki o kartach dzwiekowych... Gdzie sie podział moderator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak nie testuje się karty. To co zrobiłeś to zwykły loop.

http://audio.rightmark.org/downloads/Xonar...uide%20V1.0.pdf

 

Czyli Rightmark się myli, Asus się myli i 90% testujących karty w sieci również się myli?

 

 

Testy na 16/44 są słabe. Co mnie specjalnie nie interesuje.

Edytowane przez mute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś błąd w trakcie testu. Nie wiem dokładnie jaki ale wygląda na to że Rigt mark zmierzył jedynie szum całkowicie wyciszonej elektroniki karty. Karta Live a nawet Audigy fizycznie nie jest w stanie osiągnąć dynamiki 100 dB z pwodu 16 bitowych układów, żaden sterownik tego nie przeskoczy. Wykres Frequency Repsonse jasno pokazuje że nic przez niego nie przeszło - po prostu zmierzył ciszę. Żadna karta na świecie nie ma idelanie liniowej charakterystyki w całym zakresie pomiaru.

Widze że mierzyłeś na kX. To dość zawiły driver ( używałem go przez kilka lat na Live 5.1 platinum i potem na Audigy 2 Platinum eX ) i ma kilkanaście wirtualnych kanałów. Prawdopodobnie ten na którym akurat robiłeś pomiar był w zakładce DSP odpięty od źródła dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś błąd w trakcie testu. Nie wiem dokładnie jaki ale wygląda na to że Rigt mark zmierzył jedynie szum całkowicie wyciszonej elektroniki karty. Karta Live a nawet Audigy fizycznie nie jest w stanie osiągnąć dynamiki 100 dB z pwodu 16 bitowych układów, żaden sterownik tego nie przeskoczy. Wykres Frequency Repsonse jasno pokazuje że nic przez niego nie przeszło - po prostu zmierzył ciszę. Żadna karta na świecie nie ma idelanie liniowej charakterystyki w całym zakresie pomiaru.

Widze że mierzyłeś na kX. To dość zawiły driver ( używałem go przez kilka lat na Live 5.1 platinum i potem na Audigy 2 Platinum eX ) i ma kilkanaście wirtualnych kanałów. Prawdopodobnie ten na którym akurat robiłeś pomiar był w zakładce DSP odpięty od źródła dźwięku.

Możliwe, idę badać KXy w takim układzie.

 

Edit: Faktycznie, koledzy powyżej mieli racje - kXy nie chcą się z RMAA dogadać. Kajam się - cały offtop do skasowania.

Edytowane przez mute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić kartę i myślę o asus xonar U1 usb (mam lapka)

 

We/Wy

wyjście line-out

wyjście S/PDIF elektryczne

wejście line-in

 

Stąd też moje pytanie. Jeśli solówki mają

Wejścia audio: (Wejście 1) RCA jack

(Wejście 2) RCA jack,

to podłącze je pod tą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić kartę i myślę o asus xonar U1 usb (mam lapka)

 

We/Wy

wyjście line-out

wyjście S/PDIF elektryczne

wejście line-in

 

Stąd też moje pytanie. Jeśli solówki mają

Wejścia audio: (Wejście 1) RCA jack

(Wejście 2) RCA jack,

to podłącze je pod tą kartę?

Tak, podłączysz. Mam tę kartę i głośniki Solo6c.

 

PS. Jaki to laptop jeśli można wiedzieć, i czy po zakupie możesz mi powiedzieć jak się sprawuje karta, bo mam z nią problemy na moim laptopie z Turionem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jaki to laptop jeśli można wiedzieć, i czy po zakupie możesz mi powiedzieć jak się sprawuje karta, bo mam z nią problemy na moim laptopie z Turionem.

Toshiba p100-260. Procek - core duo. Ciężko znaleźć w sklepach tą kartę, oby tylko problemy nie wystąpiły również u mnie (jeśli się zdecyduję na Asusa :unsure: ).

Nie ma nawet konkretnej alternatywy jeśli chodzi o mobilne karty muzyczne <_< (oczywiście nie mówię o E-MU itp, DJ nie jestem :wink: )

Edytowane przez zeusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...